Лали Еспосито

Македонски форум за Лали Еспосито lali-esposito.forummk.com
 
HomePortalCalendarПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share
 

 Marley and Me (2008)

Go down 
АвторПорака
An4i
Модератор
An4i

Posts : 276
Парички : 381
Репутација : 1
Join date : 2009-12-19
Age : 21
Location : Дома

Marley and Me (2008) Empty
ПишувањеПредмет: Marley and Me (2008)   Marley and Me (2008) EmptyПет Јан 08, 2010 8:06 pm

„Марли и јас„ е филмска адаптација на бетселер романот од Џон Гроган за неговото непоправливо куче.
Марли е жолт лабрадор кои го усвоиле Гроган и неговата жена.Сакале да му дадат топол дом, внимание и љубов,но кучето се покажало како многу немирно.Уништувало се во куќата,исфрлен е од „воспитното училиште„ и станал се полош како што децата доаѓале, но сепак останал незаменлив член на фамилијата.
Во овој филм на Дејвид Френкел, главните улоги ги толкуваат Овен Вилсон и Џенифер Анисон.
Marley and Me (2008) 21626

Official TrailerMarley and Me (2008) Marleyandmepic10
Marley and Me (2008) Marleyandmepic1
Marley and Me (2008) Marleyandmepic3
Marley and Me (2008) Marleyandmepic2
Marley and Me (2008) Marleyandmepic7
Marley and Me (2008) Marleyandmepic8
Marley and Me (2008) Marleyandmepic12
Marley and Me (2008) Marleyandmepic13
Marley and Me (2008) Marleyandmepic15
Marley and Me (2008) Marleyandmepic16

_________________
Marley and Me (2008) Bgmileycyrus2411
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
 
Marley and Me (2008)
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Лали Еспосито :: Филмови :: Играни Филмови-
Отиди до: