Лали Еспосито

Македонски форум за Лали Еспосито lali-esposito.forummk.com
 
HomePortalCalendarПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share
 

 Средношколски мјузикл /High school musical

Go down 
АвторПорака
An4i
Модератор
An4i

Posts : 276
Парички : 381
Репутација : 1
Join date : 2009-12-19
Age : 21
Location : Дома

Средношколски мјузикл /High school musical Empty
ПишувањеПредмет: Средношколски мјузикл /High school musical   Средношколски мјузикл /High school musical EmptyСаб Јан 09, 2010 12:19 am

Режија: Кени Ортега
Сценарио: Питер Барсокини

Тони и Габриела се тинејџери, коишто се многу различни. Тие сосема случајно ќе настапат на едно караоке шоу и ќе ја освојат публиката. Потоа ќе се разделат, мислејќи дека никогаш повторно нема да се видат. Но, наскоро тие повторно ќе се најдат во истото средно училиште и ќе се борат за главните улоги во мјузиклот. Филмот е добитник на две Еми награди.

Улоги: Зек Ефрон, Ванеса Ен Хаџинс

Награди:
ALMA Awards, Emmy Awards

Година на производство: 2006

Средношколски мјузикл /High school musical Srednoskolski-mjuzikl120x160

_________________
Средношколски мјузикл /High school musical Bgmileycyrus2411
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
*Maya
Портал Уредувач
*Maya

Posts : 74
Парички : 92
Репутација : 0
Join date : 2009-11-29

Средношколски мјузикл /High school musical Empty
ПишувањеПредмет: Re: Средношколски мјузикл /High school musical   Средношколски мјузикл /High school musical EmptyСаб Јан 09, 2010 1:47 pm

Интересно филмче cherry

_________________
Средношколски мјузикл /High school musical A3ce7955640894 Средношколски мјузикл /High school musical C3181c55640895 Средношколски мјузикл /High school musical D5915955640897
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Kova4
Надгледувач
Kova4

Posts : 150
Парички : 171
Репутација : 0
Join date : 2009-12-28
Age : 22
Location : Home Sweet Home

Средношколски мјузикл /High school musical Empty
ПишувањеПредмет: Re: Средношколски мјузикл /High school musical   Средношколски мјузикл /High school musical EmptyПон Јан 11, 2010 11:00 am

убав е pig
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
Средношколски мјузикл /High school musical Empty
ПишувањеПредмет: Re: Средношколски мјузикл /High school musical   Средношколски мјузикл /High school musical Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Средношколски мјузикл /High school musical
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Лали Еспосито :: Филмови :: Играни Филмови-
Отиди до: