Лали Еспосито

Македонски форум за Лали Еспосито lali-esposito.forummk.com
 
HomePortalCalendarПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share
 

 Мадагаскар /Madagascar

Go down 
АвторПорака
An4i
Модератор
An4i

Posts : 276
Парички : 381
Репутација : 1
Join date : 2009-12-19
Age : 21
Location : Дома

Мадагаскар /Madagascar Empty
ПишувањеПредмет: Мадагаскар /Madagascar   Мадагаскар /Madagascar EmptyСаб Јан 09, 2010 12:23 am

Режија: Марк Бартон, Били Фролик
Сценарио: Марк Бартон, Били Фролик

Разгалени од раѓање без да имаат претстава каков е навистина дивиот свет, четири животни бегаат од Њујоршката зоолошка градина, со помош на четири пингвини и завршуваат на Мадагаскар, меѓу група весели лемури.

Улоги: Бен Стилер, Крис Рок, Дејвид Швимер

Година на производство: 2005

Мадагаскар /Madagascar Madagaskar120x160

_________________
Мадагаскар /Madagascar Bgmileycyrus2411
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
*Maya
Портал Уредувач
*Maya

Posts : 74
Парички : 92
Репутација : 0
Join date : 2009-11-29

Мадагаскар /Madagascar Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мадагаскар /Madagascar   Мадагаскар /Madagascar EmptyСаб Јан 09, 2010 1:51 pm

Права комедија...откачени се rendeer

_________________
Мадагаскар /Madagascar A3ce7955640894 Мадагаскар /Madagascar C3181c55640895 Мадагаскар /Madagascar D5915955640897
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
*sofeks*:D
Администратор
*sofeks*:D

Posts : 281
Парички : 365
Репутација : 0
Join date : 2009-10-31
Age : 23
Location : ХоУм☻☺

Мадагаскар /Madagascar Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мадагаскар /Madagascar   Мадагаскар /Madagascar EmptyНед Јан 10, 2010 5:38 pm

Најтоп Филм!! Хехехехеех..............

_________________
Мадагаскар /Madagascar 22xr0o
♥️у♥️
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.lali-esposito.forummk.com
An4i
Модератор
An4i

Posts : 276
Парички : 381
Репутација : 1
Join date : 2009-12-19
Age : 21
Location : Дома

Мадагаскар /Madagascar Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мадагаскар /Madagascar   Мадагаскар /Madagascar EmptyНед Јан 10, 2010 11:14 pm

Многу е интересен

_________________
Мадагаскар /Madagascar Bgmileycyrus2411
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
Мадагаскар /Madagascar Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мадагаскар /Madagascar   Мадагаскар /Madagascar Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Мадагаскар /Madagascar
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Лали Еспосито :: Филмови :: Играни Филмови-
Отиди до: