Лали Еспосито

Македонски форум за Лали Еспосито lali-esposito.forummk.com
 
HomePortalCalendarПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Чарли и чоколадната фабрика /Charlie and the chocolate factory

Go down 
АвторПорака
An4i
Модератор
avatar

Posts : 276
Парички : 381
Репутација : 1
Join date : 2009-12-19
Age : 21
Location : Дома

ПишувањеПредмет: Чарли и чоколадната фабрика /Charlie and the chocolate factory   Саб Јан 09, 2010 12:24 am

Режија: Тим Бартон
Сценарио: Роалд Дал, Џон Огуст

Едно младо момче добива наградно патување во најчудесната чоколадна фабрика на светот, на кое ќе го води најнеобичниот мајстор за слатки на светот.

Улоги: Џони Деп, Фреди Хајмур, Хелена Бонам Картер, Ноа Тејлор

Година на производство: 2005

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
*Maya
Портал Уредувач
avatar

Posts : 74
Парички : 92
Репутација : 0
Join date : 2009-11-29

ПишувањеПредмет: Re: Чарли и чоколадната фабрика /Charlie and the chocolate factory   Саб Јан 09, 2010 1:52 pm

Убав филм farao

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Simonka19Posts : 111
Парички : 163
Репутација : -2
Join date : 2009-12-21

ПишувањеПредмет: Re: Чарли и чоколадната фабрика /Charlie and the chocolate factory   Саб Јан 09, 2010 5:18 pm

Незнам зашо ама кога го гледам во филмов ми се гади од Џони Деп...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Lovely Girl

avatar

Posts : 144
Парички : 205
Репутација : 2
Join date : 2009-09-26
Age : 21
Location : Дома

ПишувањеПредмет: Re: Чарли и чоколадната фабрика /Charlie and the chocolate factory   Саб Јан 09, 2010 10:54 pm

Simonka19 напиша:
Незнам зашо ама кога го гледам во филмов ми се гади од Џони Деп...

_________________
Made by Me
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://lali-esposito.forummk.com
An4i
Модератор
avatar

Posts : 276
Парички : 381
Репутација : 1
Join date : 2009-12-19
Age : 21
Location : Дома

ПишувањеПредмет: Re: Чарли и чоколадната фабрика /Charlie and the chocolate factory   Нед Јан 10, 2010 11:15 pm

Мене ми е ОК ,незнам зашто ви се гади

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Kova4
Надгледувач
avatar

Posts : 150
Парички : 171
Репутација : 0
Join date : 2009-12-28
Age : 22
Location : Home Sweet Home

ПишувањеПредмет: Re: Чарли и чоколадната фабрика /Charlie and the chocolate factory   Пон Јан 11, 2010 10:58 am

мн е интересен
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sarchy.Esposito

avatar

Posts : 8
Парички : 12
Репутација : 0
Join date : 2010-01-20

ПишувањеПредмет: Re: Чарли и чоколадната фабрика /Charlie and the chocolate factory   Чет Јан 21, 2010 1:43 am

Ви се гади зашто личи на женче мене ми личи на женче ххх

ПС.Филмот е Ок ,многу е добар

Едит: (бај Ан4и)Колкуј пати ти е кажано дека треба да се пишува кирилица ,а не латиница?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
An4i
Модератор
avatar

Posts : 276
Парички : 381
Репутација : 1
Join date : 2009-12-19
Age : 21
Location : Дома

ПишувањеПредмет: Re: Чарли и чоколадната фабрика /Charlie and the chocolate factory   Чет Јан 21, 2010 1:33 pm

Па мене малку ми личи ама нз....
И мн. ми е интереснен филмов

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Kova4
Надгледувач
avatar

Posts : 150
Парички : 171
Репутација : 0
Join date : 2009-12-28
Age : 22
Location : Home Sweet Home

ПишувањеПредмет: Re: Чарли и чоколадната фабрика /Charlie and the chocolate factory   Чет Јан 21, 2010 2:05 pm

Sarchy.Esposito напиша:
Ви се гади зашто личи на женче мене ми личи на женче ххх

ПС.Филмот е Ок ,многу е добар

Да
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Чарли и чоколадната фабрика /Charlie and the chocolate factory   

Вратете се на почетокот Go down
 
Чарли и чоколадната фабрика /Charlie and the chocolate factory
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Лали Еспосито :: Филмови :: Играни Филмови-
Отиди до: