Лали Еспосито

Македонски форум за Лали Еспосито lali-esposito.forummk.com
 
HomePortalCalendarПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Мариана Еспосито во кампања против загадување

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down 
АвторПорака
*Maya
Портал Уредувач
avatar

Posts : 74
Парички : 92
Репутација : 0
Join date : 2009-11-29

ПишувањеПредмет: Мариана Еспосито во кампања против загадување   Пон Јан 18, 2010 11:52 pm

Познатата актерка од Ангели, Мариана Еспосито (Мар) и нејзиниот колега Пабло Мартинез (Симон) учествуваа во кампањата на една добротворна организација.Организацијата имала за цел да ја подигнат свеста на луѓето за тоа колку е штетно загадувањето.Мото на кампањата е "Limpieza mundo a lo largo de la vida" - ,,Чист свет - долг живот``._________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
 
Мариана Еспосито во кампања против загадување
Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Лали Еспосито :: Портал новости-
Отиди до: