Лали Еспосито

Македонски форум за Лали Еспосито lali-esposito.forummk.com
 
HomePortalCalendarПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Почетоците на Мариана Еспосито (Лали)

Go down 
АвторПорака
*Maya
Портал Уредувач
*Maya

Posts : 74
Парички : 92
Репутација : 0
Join date : 2009-11-29

ПишувањеПредмет: Почетоците на Мариана Еспосито (Лали)   Вто Јан 19, 2010 12:11 am

Огромната желба на Лали да стане позната ја прави бунтовничка од мали нозе.Уште на 5 годишна возраст без одобрение од мајка и Мариана се пријавува на кастингот на Cris Morena кога барала ликови за серијата Rincon De Luz.Таа била избрана со што подоцна се појавува и во сериите "Chiquititas" y "Floricienta".Денес таа е една од најпознатите актери од серијата Ангели.Нејзината мајка плашејки се дека Мариана нема да биде прифатена од страна на било која продукција не и дозволувала на Мариана да се пријави на некој кастинг,но меѓутоа таа самоволно се пријавува и успева.Поради тоа е наречена и бунтовничката од Casi Angeles.Многу сум среќна од она што ми го нуди животот секојдневно.Интересно е да се работи со Крис.Сакам да га правам она што го сакам и сум многу благодарна на животот за она што ми го подари-раскажува ѕвездата Мариана.


_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
 
Почетоците на Мариана Еспосито (Лали)
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Лали Еспосито :: Портал новости-
Отиди до: