Лали Еспосито

Македонски форум за Лали Еспосито lali-esposito.forummk.com
 
HomePortalCalendarПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share
 

 Интервју со Лали

Go down 
АвторПорака
*Maya
Портал Уредувач
*Maya

Posts : 74
Парички : 92
Репутација : 0
Join date : 2009-11-29

Интервју со Лали Empty
ПишувањеПредмет: Интервју со Лали   Интервју со Лали EmptyВто Јан 19, 2010 12:19 am

Мариана Еспосито, една од главните глумици од популарната тинејџерска серија ,, Ангели`, пред некое време имала интервју во кое зборувала за нејзината каријера, нејзината улога во Тин Ејнџелс и кажала неколку детаљи од нејзиниот приватен живот.


Во текот на разговорот Мариана позната како Мар или Лали, ги коментирала своите прекари. Нејзиниот прекар Лали и бил уште од кога се родила. Прекарот и го дал нејзиниот брат, Пато, кој неможел да изговори Мари, бидејќи бил мал. Така за сите станала Лали, и дури некој од нејзината фамилија незнаеле дека се вика Мариана. Прекарот Мар бил од нејзината серија.


Младата глумица исто така им рекла дека е многу среќна, затоа што е дел од голем успех, кој го постигнала групата Тин Ејнџелс, и вели дека кај нејзиниот лик најмногу и се свиѓа танцувањето:,, Без сомневање најмногу ми се допаѓа танцувањето. Поради тоа го обожавам театарот.``


Во врска со нејзиниот приватен живот, Мариана вели: ,,Освен ,, Ангели`` јас имам семејство , пријатели, ама и за нив имам секогаш време. Исто така имам време и за учење , завршувам средно училиште, како вонреден ученик. Учам и ги полагам испитите. Ама, не се жалам тоа е се моја одлука. Дури кога имав 10 години, знаев што сакав. Понекогаш морав да пропуштам роденден, поради снимањето, ама тоа беше мој избор. Мислам дека сум створена за оваа работа и ја обожавам.

Интервју со Лали 30906

_________________
Интервју со Лали A3ce7955640894 Интервју со Лали C3181c55640895 Интервју со Лали D5915955640897
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
 
Интервју со Лали
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Лали Еспосито :: Портал новости-
Отиди до: