Лали Еспосито

Македонски форум за Лали Еспосито lali-esposito.forummk.com

HomePortalCalendarПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share

Интервју со Лали

Go down 
АвторПорака
*Maya
Портал Уредувач
*Maya

Парички : 92
Репутација : 0

Интервју со Лали Empty
ПишувањеПредмет: Интервју со Лали   Интервју со Лали EmptyВто Јан 19, 2010 12:19 am

Мариана Еспосито, една од главните глумици од популарната тинејџерска серија ,, Ангели`, пред некое време имала интервју во кое зборувала за нејзината каријера, нејзината улога во Тин Ејнџелс и кажала неколку детаљи од нејзиниот приватен живот.

Во текот на разговорот Мариана позната како Мар или Лали, ги коментирала своите прекари. Нејзиниот прекар Лали и бил уште од кога се родила. Прекарот и го дал нејзиниот брат, Пато, кој неможел да изговори Мари, бидејќи бил мал. Така за сите станала Лали, и дури некој од нејзината фамилија незнаеле дека се вика Мариана. Прекарот Мар бил од нејзината серија.

Младата глумица исто така им рекла дека е многу среќна, затоа што е дел од голем успех, кој го постигнала групата Тин Ејнџелс, и вели дека кај нејзиниот лик најмногу и се свиѓа танцувањето:,, Без сомневање најмногу ми се допаѓа танцувањето. Поради тоа го обожавам театарот.``

Во врска со нејзиниот приватен живот, Мариана вели: ,,Освен ,, Ангели`` јас имам семејство , пријатели, ама и за нив имам секогаш време. Исто така имам време и за учење , завршувам средно училиште, како вонреден ученик. Учам и ги полагам испитите. Ама, не се жалам тоа е се моја одлука. Дури кога имав 10 години, знаев што сакав. Понекогаш морав да пропуштам роденден, поради снимањето, ама тоа беше мој избор. Мислам дека сум створена за оваа работа и ја обожавам.

Интервју со Лали 30906

Интервју со Лали
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1