Лали Еспосито

Македонски форум за Лали Еспосито lali-esposito.forummk.com
 
HomePortalCalendarПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Продавница

Go down 
АвторПорака
emu6

emu6

Posts : 6
Парички : 8
Репутација : 0
Join date : 2010-01-31
Age : 22
Location : Битола

ПишувањеПредмет: Продавница   Вто Фед 02, 2010 6:38 pm

во оваа игра нарачуваме и плаќаме. ќе нарачате нешто и ќе платите и некој ќе ви го постави (од ценовникот)
еве ги основните пари:

ќе ги сечите парите кога ќе ви треба некоја пара:
исто така јас ќе направам ценовник во тој ценовник можите вие и директ да ги оставите парите:
10 euros coca- cola -
20 euros coca- cola- small-
200 euros cooked chicken-
20 euros- juice by carrot-
20 euros- juice by apple-
20 euros - juice by orange-
200 euros- meet balls-
30 euros- fruit salad No.1-
30 euros- fruit salad No.2-
30 euros- fruit salad No.3-
400 euros- fast food-
100 euros- sandwich-
500 euros- pizza-
500 euros- cooked fish-

секако дека има и купување на куќи, и мебел еве го ценовникот:
ова се куќите на продажба:
3000 euros- house No.1-
4000 euros- house No.2-
5000 euros- house No.3-
еве ви и кревети за во дневна соба:
1050 euros-
2000 euros-
2050 euros-
кујни:
2000 euros-
2050 euros-
мислам дека е доста за сега. па играјте и забавувај те се!!
Едит(бај Ан4и):Насловот го променив бидејки треба да биде со голема буква ...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
An4i
Модератор
An4i

Posts : 276
Парички : 381
Репутација : 1
Join date : 2009-12-19
Age : 21
Location : Дома

ПишувањеПредмет: Re: Продавница   Чет Фед 04, 2010 7:25 pm

Малце ти е нереална затоа што неможе пица 500 евра а кревет 2000

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
 
Продавница
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Лали Еспосито :: Форумски Игри-
Отиди до: