Лали Еспосито

Македонски форум за Лали Еспосито lali-esposito.forummk.com
 
HomePortalCalendarПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share
 

 Flo Rida - Tramar Dillard

Go down 
АвторПорака
An4i
Модератор
An4i

Posts : 276
Парички : 381
Репутација : 1
Join date : 2009-12-19
Age : 21
Location : Дома

Flo Rida - Tramar Dillard Empty
ПишувањеПредмет: Flo Rida - Tramar Dillard   Flo Rida - Tramar Dillard EmptyНед Фед 21, 2010 11:06 am

Tramar Dillard (роден на 17 септември 1979), подобро познат по неговата сцена име Flo Rida (се изговара / ˌ floʊ raɪdə /), е американски рапер. Како тинејџер, тој турнеи со локални рап група 2 Live Crew. [1] [2] Подоцна, тој се појавува во бројни популарни рап Колумни и студиски албуми, од кои повеќето Ние особено во најдобар во 2006 година. Пошта во неделата беше Flo Rida на деби соло албум; својот прв сингл "Ниско", featuring T-Pain кој бил # 1 хит за десет недели во почетокот на 2008 година. Две други синглови произлезе од пошта во неделата: "Лифт" и "Во Ayer". Во 2009, неговиот втор албум R.O.O.T.S. беше објавен; својот најуспешен сингл "Right Round" е на врвот на Hot 100 за шест недели.

Dillard е роден во градот на Керол Сити, Флорида. Како тинејџер, Dillard работел со локални рап група 2 Live Crew и формира своја аматерска група со некои пријатели наречен Groundhoggz. Својата работа со 2 живо член на екипажот Fresh Kid Ice привлече вниманието на DeVante Swing, член на бендот Jodeci. Меѓутоа, тој беше отфрлен од страна на неколку од главните етикети, па тој бара многу други работни места надвор од музиката. По матурирањето во 1998 година, студирал меѓународни бизнис-менаџмент на Универзитетот во Невада, Лас Вегас за две години [3] и присуствуваа Бери универзитет за два месеца; Flo Rida оправдано намалувањето од колеџот од постдипломските за музичка кариера, тој се вратил во неговиот дом на Флорида, државата да продолжи да ги извршува својата музичка кариера по добивање телефонски повик од еден претставник на независната етикета По Boy Entertainment. [1] Dillard По момчето со потпишан во 2006 година, и почна самиот филијациски Флорида со други рапери, како што се Rick Ross, Trina, Т-Болка и Trick Daddy. А промотивни улица единствено со наслов "Роденден", во кој се Rick Ross, беше неговата прва позначајна порака. Тој ќе го направи своето деби на мејнстрим со песната "Јас сум од Bitch Dade County" на DJ Khaled's Ние најдобар албум, кој исто така имаше Trick Daddy, Trina, Rick Ross, Brisco, C-прошетка, и Дре. [2]
Музичка кариера

Пошта во неделата (2007-08)
Flo Rida доби светски признанија и популарност благодарение на врвот на табелата-успехот на својот прв сингл, "Ниско", featuring T-Pain. Тоа беше неговиот прв официјален сингл од неговиот деби-албум Пошта Во неделата и во саундтракот за филмот Step Up 2 The Streets. "Ниско" достигна # 1 на Билборд Хот 100 табелата. [2] "Лифт", во кој се Timbaland, "Во Ayer" featuring will.i.am и "тек" featuring Шон Кингстон следи и сите charted на Хот 100 и други листи. [4] Тој исто така соработува со многу други познати уметници во хип-хоп индустрија, како што се Birdman, Lil Wayne, Trey Songz, и Yung Joc.
По успехот на пошта во неделата, Flo Rida направени гостин настапи на други R & B, рап, поп и синглови, вклучувајќи ги и "Премести Drop тресење" на диџеј Laz, "Ние пауза на Мугри" со Michelle Williams, на ремиксот на "4 минути" од страна на Мадона, "Running Back" од страна на австралискиот R & B пејачка Џесика Mauboy, "Feel It" од DJ Felli Fel, како и ремикс на "Speedin" од Rick Ross. Во текот на летото на 2008 година, тој не живи настапи на лисицата танц конкурсната програма Значи мислиш можеш танц во САД [5] и 2008 MuchMusic Видео награди во Канада. [6] Тој се појави на нумери од албумите Ние Глобална со диџеј Калед, Гута Аце од Црвенкапа, и славата од Lady gaga, меѓу другите.
R.O.O.T.S. (2009)
Според магазинот Билборд, Flo Rida почнува да ги снима својот сафомор девет месеци по Пошта Во неделата. Албумот е насловен R.O.O.T.S. (Пат на надминување на борба) и бил издаден на 31 март, 2009. Производители вклучуваат JRock, д-р Лука и DJ Montay. [7] на 18 февруари 2009 година Flo Rida доби својот втор број еден хит "Право круг", првиот сингл од корени. "Десно круг", скокна од број 58 до врвот на самото место во само една недела. Песната исто така собори рекорд за најмногу една недела дигитални продажби, со 636.000, победувајќи на претходниот рекорд тој го постави себеси со "Ниско". [8] Вториот беше единствена официјална "Шугар", во кој R & B пејач Wynter Гордон. Песната постигнат на # 5 на Billboard Hot 100 во април. Во декември, беше објавено на албумот беше номиниран за Најдобар Рап албум на 52. Греми награди.
Сафомор настапи во овој албум вклучува и Не-Јо, Akon, Wyclef Jean, Задоволство Па, Nelly Furtado, Wynter Гордон, а Keша.

_________________
Flo Rida - Tramar Dillard Bgmileycyrus2411
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
 
Flo Rida - Tramar Dillard
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Лали Еспосито :: Музика :: Хип Хоп-
Отиди до: