Лали Еспосито

Македонски форум за Лали Еспосито lali-esposito.forummk.com
 
HomePortalБарајРегистрирајте сеВлез

Share
 

 Добредојдовте

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3  Next
АвторПорака
Kova4
Надгледувач
Kova4

Posts : 150
Парички : 171
Репутација : 0
Join date : 2009-12-28
Age : 23
Location : Home Sweet Home

Добредојдовте - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте   Добредојдовте - Page 2 EmptyВто Дек 29, 2009 3:02 pm

Еј Софекс и сите останати ве молам д а ме викате Ковач или Кики сакав да го ставам тоа име ама земено било!
Вратете се на почетокот Go down
*sofeks*:D
Администратор
*sofeks*:D

Posts : 281
Парички : 365
Репутација : 0
Join date : 2009-10-31
Age : 23
Location : ХоУм☻☺

Добредојдовте - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте   Добредојдовте - Page 2 EmptyВто Дек 29, 2009 3:06 pm

Хммм... Suspect па нема такоф друг член! Сакаш никот да го смениш или...?

_________________
Добредојдовте - Page 2 22xr0o
♥️у♥️
Вратете се на почетокот Go down
http://www.lali-esposito.forummk.com
*sofeks*:D
Администратор
*sofeks*:D

Posts : 281
Парички : 365
Репутација : 0
Join date : 2009-10-31
Age : 23
Location : ХоУм☻☺

Добредојдовте - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте   Добредојдовте - Page 2 EmptyВто Дек 29, 2009 3:24 pm

Сори за пост врз пост ама сега видоф оти има вакоф член! А то си ти Kiki The Best?

_________________
Добредојдовте - Page 2 22xr0o
♥️у♥️
Вратете се на почетокот Go down
http://www.lali-esposito.forummk.com
Lovely Girl

Lovely Girl

Posts : 144
Парички : 205
Репутација : 2
Join date : 2009-09-26
Age : 22
Location : Дома

Добредојдовте - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте   Добредојдовте - Page 2 EmptyВто Дек 29, 2009 3:33 pm

Не,не тоа е една моја другарка,сега ке ја избрисхам и ке ставам kovac

_________________
Добредојдовте - Page 2 2dhi5pk
Made by Me
Вратете се на почетокот Go down
http://lali-esposito.forummk.com
*sofeks*:D
Администратор
*sofeks*:D

Posts : 281
Парички : 365
Репутација : 0
Join date : 2009-10-31
Age : 23
Location : ХоУм☻☺

Добредојдовте - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте   Добредојдовте - Page 2 EmptyВто Дек 29, 2009 3:47 pm

Okej! Wink

_________________
Добредојдовте - Page 2 22xr0o
♥️у♥️
Вратете се на почетокот Go down
http://www.lali-esposito.forummk.com
Kova4
Надгледувач
Kova4

Posts : 150
Парички : 171
Репутација : 0
Join date : 2009-12-28
Age : 23
Location : Home Sweet Home

Добредојдовте - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте   Добредојдовте - Page 2 EmptyВто Дек 29, 2009 4:25 pm

ОК фала Јана!
Вратете се на почетокот Go down
An4i
Модератор
An4i

Posts : 276
Парички : 381
Репутација : 1
Join date : 2009-12-19
Age : 22
Location : Дома

Добредојдовте - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте   Добредојдовте - Page 2 EmptyВто Дек 29, 2009 5:19 pm

Welcome
Вратете се на почетокот Go down
Kova4
Надгледувач
Kova4

Posts : 150
Парички : 171
Репутација : 0
Join date : 2009-12-28
Age : 23
Location : Home Sweet Home

Добредојдовте - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте   Добредојдовте - Page 2 EmptyВто Дек 29, 2009 5:24 pm

Фала Ан4и
Вратете се на почетокот Go down
Marti.Igarzabal

Marti.Igarzabal

Posts : 32
Парички : 37
Репутација : 0
Join date : 2009-12-25

Добредојдовте - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте   Добредојдовте - Page 2 EmptyВто Јан 05, 2010 5:41 pm

Хејј на сите скоро сите ме знаете од форумот за ангели
Вратете се на почетокот Go down
Kova4
Надгледувач
Kova4

Posts : 150
Парички : 171
Репутација : 0
Join date : 2009-12-28
Age : 23
Location : Home Sweet Home

Добредојдовте - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте   Добредојдовте - Page 2 EmptyСре Јан 06, 2010 12:23 pm

Welcome на сите нови 4ленови и пред да се за4ленет
Вратете се на почетокот Go down
*sofeks*:D
Администратор
*sofeks*:D

Posts : 281
Парички : 365
Репутација : 0
Join date : 2009-10-31
Age : 23
Location : ХоУм☻☺

Добредојдовте - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте   Добредојдовте - Page 2 EmptyСре Јан 06, 2010 3:30 pm

Добродојде Marti.Igarzabal! Мислам дека и мене ме знајш (како софи13 од другиот форум Very Happy )!

_________________
Добредојдовте - Page 2 22xr0o
♥️у♥️
Вратете се на почетокот Go down
http://www.lali-esposito.forummk.com
Simonka19Posts : 111
Парички : 163
Репутација : -2
Join date : 2009-12-21

Добредојдовте - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте   Добредојдовте - Page 2 EmptyЧет Јан 07, 2010 7:40 pm

*sofeks*Very Happy напиша:
Добродојде Marti.Igarzabal! Мислам дека и мене ме знајш (како софи13 од другиот форум Very Happy )!
А ти си софи13...
Инаку добредојде Марти.Игарзабал!
Вратете се на почетокот Go down
*sofeks*:D
Администратор
*sofeks*:D

Posts : 281
Парички : 365
Репутација : 0
Join date : 2009-10-31
Age : 23
Location : ХоУм☻☺

Добредојдовте - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте   Добредојдовте - Page 2 EmptyПет Јан 08, 2010 11:56 pm

Simonka19 напиша:
*sofeks*Very Happy напиша:
Добродојде Marti.Igarzabal! Мислам дека и мене ме знајш (како софи13 од другиот форум Very Happy )!
А ти си софи13...
Инаку добредојде Марти.Игарзабал!

Да да! А ти знам која си! Very Happy

БТВ добредојдовте сите нови членови!!

_________________
Добредојдовте - Page 2 22xr0o
♥️у♥️
Вратете се на почетокот Go down
http://www.lali-esposito.forummk.com
Kova4
Надгледувач
Kova4

Posts : 150
Парички : 171
Репутација : 0
Join date : 2009-12-28
Age : 23
Location : Home Sweet Home

Добредојдовте - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте   Добредојдовте - Page 2 EmptyСре Јан 13, 2010 2:30 pm

Welcome андреј4е(софи ај на 4ат)
Вратете се на почетокот Go down
Kova4
Надгледувач
Kova4

Posts : 150
Парички : 171
Репутација : 0
Join date : 2009-12-28
Age : 23
Location : Home Sweet Home

Добредојдовте - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте   Добредојдовте - Page 2 EmptyПет Јан 15, 2010 12:56 pm

Welcome зази
Вратете се на почетокот Go down
An4i
Модератор
An4i

Posts : 276
Парички : 381
Репутација : 1
Join date : 2009-12-19
Age : 22
Location : Дома

Добредојдовте - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте   Добредојдовте - Page 2 EmptyПон Јан 18, 2010 9:06 am

Welcome Zazi

_________________
Добредојдовте - Page 2 Bgmileycyrus2411
Вратете се на почетокот Go down
Sarchy.Esposito

Sarchy.Esposito

Posts : 8
Парички : 12
Репутација : 0
Join date : 2010-01-20

Добредојдовте - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте   Добредојдовте - Page 2 EmptyСре Јан 20, 2010 1:25 am

Луѓе иако ме знаете сите од Ангели Форумот јас сум Sarchy.Esposito
И добредојдовте на сите нови членови како мене! Very Happy

Прочитај ги правилата!Мора да се пишува кирилица!Променето од Анчи
Вратете се на почетокот Go down
Lovely Girl

Lovely Girl

Posts : 144
Парички : 205
Репутација : 2
Join date : 2009-09-26
Age : 22
Location : Дома

Добредојдовте - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте   Добредојдовте - Page 2 EmptyСре Јан 20, 2010 1:15 pm

Добредојде..и по можност пишувај кирилица.

_________________
Добредојдовте - Page 2 2dhi5pk
Made by Me
Вратете се на почетокот Go down
http://lali-esposito.forummk.com
*sofeks*:D
Администратор
*sofeks*:D

Posts : 281
Парички : 365
Репутација : 0
Join date : 2009-10-31
Age : 23
Location : ХоУм☻☺

Добредојдовте - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте   Добредојдовте - Page 2 EmptyСре Јан 20, 2010 6:41 pm

Добродојде Сарчу.Еспосито!

_________________
Добредојдовте - Page 2 22xr0o
♥️у♥️
Вратете се на почетокот Go down
http://www.lali-esposito.forummk.com
Sarchy.Esposito

Sarchy.Esposito

Posts : 8
Парички : 12
Репутација : 0
Join date : 2010-01-20

Добредојдовте - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте   Добредојдовте - Page 2 EmptyЧет Јан 21, 2010 1:53 am

Lovely Girl напиша:
Добредојде..и по можност пишувај кирилица.
Океј пишам кирилица ако некад пишам латиница значи сум на лап топот ама другиот на овој имам кирилица
Вратете се на почетокот Go down
An4i
Модератор
An4i

Posts : 276
Парички : 381
Репутација : 1
Join date : 2009-12-19
Age : 22
Location : Дома

Добредојдовте - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте   Добредојдовте - Page 2 EmptyЧет Јан 21, 2010 1:31 pm

И од мене добредојде Сарчу

_________________
Добредојдовте - Page 2 Bgmileycyrus2411
Вратете се на почетокот Go down
elena flordun

elena flordun

Posts : 5
Парички : 5
Репутација : 0
Join date : 2010-01-31

Добредојдовте - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте   Добредојдовте - Page 2 EmptyНед Јан 31, 2010 6:40 pm

здраво на сите јас сум елена флордун ме знаете од ангели форумот позз
Вратете се на почетокот Go down
An4i
Модератор
An4i

Posts : 276
Парички : 381
Репутација : 1
Join date : 2009-12-19
Age : 22
Location : Дома

Добредојдовте - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте   Добредојдовте - Page 2 EmptyНед Јан 31, 2010 7:51 pm

Добредојде!
Се надевам дека ќе се забавуваш!

_________________
Добредојдовте - Page 2 Bgmileycyrus2411
Вратете се на почетокот Go down
emu6

emu6

Posts : 6
Парички : 8
Репутација : 0
Join date : 2010-01-31
Age : 23
Location : Битола

Добредојдовте - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте   Добредојдовте - Page 2 EmptyНед Јан 31, 2010 8:07 pm

јас сум емилија, можеби ме знаете од ангели форумот паз бауер
Вратете се на почетокот Go down
*Maya
Портал Уредувач
*Maya

Posts : 74
Парички : 92
Репутација : 0
Join date : 2009-11-29

Добредојдовте - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте   Добредојдовте - Page 2 EmptyНед Јан 31, 2010 9:28 pm

Добредојде! Very Happy

_________________
Добредојдовте - Page 2 A3ce7955640894 Добредојдовте - Page 2 C3181c55640895 Добредојдовте - Page 2 D5915955640897
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Добредојдовте - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте   Добредојдовте - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Добредојдовте
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 3Отиди на страна : Previous  1, 2, 3  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Лали Еспосито :: Добредојдовте-
Отиди до: