Лали Еспосито

Македонски форум за Лали Еспосито lali-esposito.forummk.com
 
HomePortalCalendarПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share
 

 Robyn Rihanna Fenty

Go down 
АвторПорака
*sofeks*:D
Администратор
*sofeks*:D

Posts : 281
Парички : 365
Репутација : 0
Join date : 2009-10-31
Age : 23
Location : ХоУм☻☺

Robyn Rihanna Fenty Empty
ПишувањеПредмет: Robyn Rihanna Fenty   Robyn Rihanna Fenty EmptyЧет Ное 12, 2009 7:27 pm

Ријана е најстарото дете на Роналд Фенти и Моника Фенти. Таа има двајца помали браќа, Рореј и Рајад. Ријана завршила основно училиште во Чарлс Ф. Брум меморијалното училиште, а потоа одела во едно од граматичките училишта во Барбадос, Комбермиер. Таму таа оформила музичко трио со две нејзини другарки од клас. Во 2004 таа ја освоила наградата за Мис убавина на Комбермиер и учествувала на шоуто на училиштето, пеејќи ја песната на Мараја Кери, “Hero”. На возраст од 15 години, таа ја добива нејзиниот шанса, кога една од нејзините другарки ја представила пред музичкиот продуцер, Еван Роџерс, кој бил на одмор во Барбадос со неговата сопруга. Роџерс, со неговиот партнер Карл Стjуrкен, помогнале на Ријана да снима материјал во САД, пратен на повеќе компании. Една од тие копии била пратена до Џеј-зи, кој потоа ја потишал со Def Jam Records. Ријана најголемите музички влијанија ги има од Алиша Киис, Бијонси Кновлс и Карибската позадина. Во едно интервју, Ријана кажа дека еден од нејзините пријатели и поранешен пејач во Def Jam record, Фиф Добсон, е еден од оние на кои таа се угледувала и му се восхитувала, тоа што има пејач кој ја пишува, пее и изведува музиката која таа навистина ја сака.

Кога станува збор за облекувањето на Ријана, таа за брзо време стана репер на многу млади девојки ширум светот. Нејзиниот секси стил, и нејзиниот вкус за облекување, ја доведе на насловните страни на многу модни списанија. Минатата година таа одеше заедно со најдобрите топ модели од светот, на модните писти во Милано. Импресивната пејачка, нејзиниот изглед и убавина, нејзиниот талент за пеење го натера светот да ја обожува. Таа ќе продолжи да го дрма светот на музиката со нејзините песни и со нејзиниот изглед.

Robyn Rihanna Fenty 1rw87q

Robyn Rihanna Fenty 166f4tz

Robyn Rihanna Fenty 5akqkj
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.lali-esposito.forummk.com
An4i
Модератор
An4i

Posts : 276
Парички : 381
Репутација : 1
Join date : 2009-12-19
Age : 21
Location : Дома

Robyn Rihanna Fenty Empty
ПишувањеПредмет: Re: Robyn Rihanna Fenty   Robyn Rihanna Fenty EmptyСаб Дек 19, 2009 10:54 pm

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
*sofeks*:D
Администратор
*sofeks*:D

Posts : 281
Парички : 365
Репутација : 0
Join date : 2009-10-31
Age : 23
Location : ХоУм☻☺

Robyn Rihanna Fenty Empty
ПишувањеПредмет: Re: Robyn Rihanna Fenty   Robyn Rihanna Fenty EmptyПет Дек 25, 2009 2:58 pm

Најновата песна "Hard" ми е преубаа!
https://www.youtube.com/watch?v=WVE9f6jkwUU

_________________
Robyn Rihanna Fenty 22xr0o
♥️у♥️
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.lali-esposito.forummk.com
Simonka19Posts : 111
Парички : 163
Репутација : -2
Join date : 2009-12-21

Robyn Rihanna Fenty Empty
ПишувањеПредмет: Re: Robyn Rihanna Fenty   Robyn Rihanna Fenty EmptyЧет Јан 07, 2010 11:15 pm

Супер пее и според мене најубава е со кратка коса!:
Robyn Rihanna Fenty Rihanna.preview
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
*sofeks*:D
Администратор
*sofeks*:D

Posts : 281
Парички : 365
Репутација : 0
Join date : 2009-10-31
Age : 23
Location : ХоУм☻☺

Robyn Rihanna Fenty Empty
ПишувањеПредмет: Re: Robyn Rihanna Fenty   Robyn Rihanna Fenty EmptyСаб Јан 09, 2010 12:01 am

Simonka19 напиша:
Супер пее и според мене најубава е со кратка коса!:
Robyn Rihanna Fenty Rihanna.preview

Да да ама како шо е на сликата! А не со толку кратка како шо и е сега!

_________________
Robyn Rihanna Fenty 22xr0o
♥️у♥️
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.lali-esposito.forummk.com
An4i
Модератор
An4i

Posts : 276
Парички : 381
Репутација : 1
Join date : 2009-12-19
Age : 21
Location : Дома

Robyn Rihanna Fenty Empty
ПишувањеПредмет: Re: Robyn Rihanna Fenty   Robyn Rihanna Fenty EmptyНед Фед 21, 2010 10:26 am

После многуте страни и групи на Фејсбук со многуте членови за Риана да дојде во Македонија...
И конечно во Крема на насловната страна пишува дека Рихана доаѓа во Македонија.

Јас многу се израдував, што мислите вие... Ќе одиме?

_________________
Robyn Rihanna Fenty Bgmileycyrus2411
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
Robyn Rihanna Fenty Empty
ПишувањеПредмет: Re: Robyn Rihanna Fenty   Robyn Rihanna Fenty Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Robyn Rihanna Fenty
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Лали Еспосито :: Музика :: Поп-
Отиди до: