Лали Еспосито

Македонски форум за Лали Еспосито lali-esposito.forummk.com
 
HomePortalCalendarПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share
 

 Lovely Girl

Go down 
АвторПорака
*sofeks*:D
Администратор
*sofeks*:D

Posts : 281
Парички : 365
Репутација : 0
Join date : 2009-10-31
Age : 23
Location : ХоУм☻☺

Lovely Girl Empty
ПишувањеПредмет: Lovely Girl   Lovely Girl EmptyПет Ное 13, 2009 12:04 am

Еве да почнеме со ред. Тема за Lovely Girl:

Мар/Тефи?

Каде живееш?

Камило/Нико?

Very Happy или Laughing

lol!

Од каде ти беше идејата за овој форум?

Ликовно/Музишко?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.lali-esposito.forummk.com
Lovely Girl

Lovely Girl

Posts : 144
Парички : 205
Репутација : 2
Join date : 2009-09-26
Age : 22
Location : Дома

Lovely Girl Empty
ПишувањеПредмет: Re: Lovely Girl   Lovely Girl EmptyСаб Ное 14, 2009 9:57 am

Мар
Охрид
Нико
Very Happy
Па хмм идејата...глеам сите имет форум и еве и јас да напрам
Музичко...само со друг наставник
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://lali-esposito.forummk.com
Thianna

Thianna

Posts : 33
Парички : 39
Репутација : 0
Join date : 2009-11-28

Lovely Girl Empty
ПишувањеПредмет: Re: Lovely Girl   Lovely Girl EmptyСаб Ное 28, 2009 7:55 pm

Ти се оди на училиште? confused
Омилено јадење и пијалак?
ОТ/ВБ?
паа друго шо да те прашам нз..
Омилена Пејачка?
Омилен Пејач?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Lovely Girl

Lovely Girl

Posts : 144
Парички : 205
Репутација : 2
Join date : 2009-09-26
Age : 22
Location : Дома

Lovely Girl Empty
ПишувањеПредмет: Re: Lovely Girl   Lovely Girl EmptyСаб Ное 28, 2009 8:48 pm

Какво одење...ич не ми се ојт

Лазањи и еден коктел...не ми текнува името

ОТ

Пеачка...хмм Риана и Деми Лоавто а од МК Елена Ристеска

Пеач....ств незнам
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://lali-esposito.forummk.com
*Maya
Портал Уредувач
*Maya

Posts : 74
Парички : 92
Репутација : 0
Join date : 2009-11-29

Lovely Girl Empty
ПишувањеПредмет: Re: Lovely Girl   Lovely Girl EmptyНед Дек 13, 2009 12:37 am

Тинајџерка/Полнолетна

Фаворит од Вб

Омилен лик од Ангели

_________________
Lovely Girl A3ce7955640894 Lovely Girl C3181c55640895 Lovely Girl D5915955640897
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Lovely Girl

Lovely Girl

Posts : 144
Парички : 205
Репутација : 2
Join date : 2009-09-26
Age : 22
Location : Дома

Lovely Girl Empty
ПишувањеПредмет: Re: Lovely Girl   Lovely Girl EmptyНед Дек 13, 2009 10:04 am

Тинејџ грл.

Арсо!Највеке го сакам!

Мар(затоа го направив форумов) и Тефи.

_________________
Lovely Girl 2dhi5pk
Made by Me
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://lali-esposito.forummk.com
An4i
Модератор
An4i

Posts : 276
Парички : 381
Репутација : 1
Join date : 2009-12-19
Age : 21
Location : Дома

Lovely Girl Empty
ПишувањеПредмет: Re: Lovely Girl   Lovely Girl EmptyНед Дек 27, 2009 11:26 am

Омилен празник?
Нова Година/Божиќ?
Со кого ќе славиш Нова Година?
И ако сакаш пиши кај мене
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Kova4
Надгледувач
Kova4

Posts : 150
Парички : 171
Репутација : 0
Join date : 2009-12-28
Age : 22
Location : Home Sweet Home

Lovely Girl Empty
ПишувањеПредмет: Re: Lovely Girl   Lovely Girl EmptyСаб Јан 02, 2010 3:57 pm

Jana 6o si me istajla od moderatori
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Lovely Girl

Lovely Girl

Posts : 144
Парички : 205
Репутација : 2
Join date : 2009-09-26
Age : 22
Location : Дома

Lovely Girl Empty
ПишувањеПредмет: Re: Lovely Girl   Lovely Girl EmptyНед Јан 03, 2010 4:59 pm

Kova4 напиша:
Jana 6o si me istajla od moderatori

Оди во Прашања и види.

_________________
Lovely Girl 2dhi5pk
Made by Me
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://lali-esposito.forummk.com
Marti.Igarzabal

Marti.Igarzabal

Posts : 32
Парички : 37
Репутација : 0
Join date : 2009-12-25

Lovely Girl Empty
ПишувањеПредмет: Re: Lovely Girl   Lovely Girl EmptyВто Јан 05, 2010 5:34 pm

Јанчее ај напрај ми ход сидс
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
Lovely Girl Empty
ПишувањеПредмет: Re: Lovely Girl   Lovely Girl Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Lovely Girl
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Лали Еспосито :: Форумски Игри :: Хот Сидс-
Отиди до: