Лали Еспосито

Македонски форум за Лали Еспосито lali-esposito.forummk.com
 
HomePortalCalendarПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Tokio Hotel

Go down 
АвторПорака
*sofeks*:D
Администратор
*sofeks*:D

Posts : 281
Парички : 365
Репутација : 0
Join date : 2009-10-31
Age : 22
Location : ХоУм☻☺

ПишувањеПредмет: Tokio Hotel   Пет Ное 13, 2009 11:58 pm

Tokio Hotel е еден германски бенд основан во Марбург, Германија во 2001 година од страна на пејачот Бил Каулиц, гитарист Том Каулиц, Gustav Schäfer тапанарот и басистот Георг Листинг. [6] квартет го постигна четири број еден синглови и имаат три број еден објавен албум во нивните родна земја, речиси 5 милиони продажба на компакт дискови и ДВД-а таму. [7] По снимањето на демото на CD-неиздаден под името "Шејтански" и имаат договор со Sony BMG прекината, бендот го издадоа нивниот прв албум на германски јазик, Schrei, како Токио Хотел на Island Records во 2005 година. Schrei продадени повеќе од половина милион копии низ целиот свет [8] и предизвика четири петте синглови и во Германија и Австрија. Во 2007 година, бендот го издадоа нивниот втор албум германски Цимер 483 и нивниот прв албум на англиски Крик кои имаат комбинација албум на продажбата од над еден милион копии низ целиот свет и помогнаа да победиме на нивниот прв бенд MTV Europe Music Award за најдобра Interact. Поранешните, Zimmer 483, предизвика три петте синглови во Германија, додека вториот, крик, предизвика два синглови која достигна врвот во дваесет нови територии како што се Шпанија, Португалија и Италија. Во септември 2008 година, тие во САД го освои својот прв МТВ Видео Музика награда за најдобар нов изведувач. Во октомври 2008 година, тие освоија 4 награди меѓу кои најдобра меѓународна Уметникот и песна на годината во Лос заштитен Latinoamérica МТВ се одржа во Мексико. Tokio Hotel стана првиот германски бенд воопшто да добие награда на МТВ VMAs а исто така и во Латинска Америка МТВ награди. Тие, исто така крена ѕвезда награда на MTV Europe Music Awards 2008 се одржа во Ливерпул на 6 ноември 2008 година и на наградата за најдобра група на 5 ноември 2009 година MTV Europe Music наградата се одржа во Берлин.

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.lali-esposito.forummk.com
Thianna

Thianna

Posts : 33
Парички : 39
Репутација : 0
Join date : 2009-11-28

ПишувањеПредмет: Re: Tokio Hotel   Саб Ное 28, 2009 7:34 pmhttp://snimki.animes-bg.com/data/media/4/Tokio_Hotel_6.jpg

многу убави песни имаат.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
An4i
Модератор
An4i

Posts : 276
Парички : 381
Репутација : 1
Join date : 2009-12-19
Age : 21
Location : Дома

ПишувањеПредмет: Re: Tokio Hotel   Саб Дек 19, 2009 11:16 pm


Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Simonka19Posts : 111
Парички : 163
Репутација : -2
Join date : 2009-12-21

ПишувањеПредмет: Re: Tokio Hotel   Пет Јан 01, 2010 4:22 am

Ми се гадиииииииии неможам да ги гледам No No No
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Kova4
Надгледувач
Kova4

Posts : 150
Парички : 171
Репутација : 0
Join date : 2009-12-28
Age : 22
Location : Home Sweet Home

ПишувањеПредмет: Re: Tokio Hotel   Сре Јан 06, 2010 12:34 pm

и мене симонка19
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Tokio Hotel   

Вратете се на почетокот Go down
 
Tokio Hotel
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Лали Еспосито :: Музика :: Рок-
Отиди до: