Лали Еспосито

Македонски форум за Лали Еспосито lali-esposito.forummk.com
 
HomePortalCalendarПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share
 

 *sofeks*:D

Go down 
АвторПорака
Lovely Girl

Lovely Girl

Posts : 144
Парички : 205
Репутација : 2
Join date : 2009-09-26
Age : 22
Location : Дома

*sofeks*:D Empty
ПишувањеПредмет: *sofeks*:D   *sofeks*:D EmptyСаб Ное 14, 2009 9:59 am

Од каде си?
Како си(не ми текнува друго) Very Happy ?
Тиаго/Тачо
Аврил/Еуге
Омилена група?
Омилено јадење?
Имаш твој форум?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://lali-esposito.forummk.com
*sofeks*:D
Администратор
*sofeks*:D

Posts : 281
Парички : 365
Репутација : 0
Join date : 2009-10-31
Age : 23
Location : ХоУм☻☺

*sofeks*:D Empty
ПишувањеПредмет: Re: *sofeks*:D   *sofeks*:D EmptyСаб Ное 14, 2009 8:17 pm

Од Битола.
Супер! Си седам си друкарките! Very Happy
Тијаго.
Аврил.
Бон Џови!
Пица! Се знај! Very Happy
Немам! Crying or Very sad
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.lali-esposito.forummk.com
Thianna

Thianna

Posts : 33
Парички : 39
Репутација : 0
Join date : 2009-11-28

*sofeks*:D Empty
ПишувањеПредмет: Re: *sofeks*:D   *sofeks*:D EmptyСаб Ное 28, 2009 7:53 pm

Колку год. имаш?
Омилена боја?
Зошо немаш галерија?
Омилена група?
Што ти се допаѓа во третата сезона ангели?
Мар/Јаз?
Омилен пијалак?
ОТ/ВБ?
Од велики брат Вики/Кики?
Дали ти се допаѓаше ОТ и дали го следеше?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
*sofeks*:D
Администратор
*sofeks*:D

Posts : 281
Парички : 365
Репутација : 0
Join date : 2009-10-31
Age : 23
Location : ХоУм☻☺

*sofeks*:D Empty
ПишувањеПредмет: Re: *sofeks*:D   *sofeks*:D EmptyСаб Ное 28, 2009 8:28 pm

Thianna напиша:
Колку год. имаш?
Омилена боја?
Зошо немаш галерија?
Омилена група?
Што ти се допаѓа во третата сезона ангели?
Мар/Јаз?
Омилен пијалак?
ОТ/ВБ?
Од велики брат Вики/Кики?
Дали ти се допаѓаше ОТ и дали го следеше?

13
Па....црна и розева
Linking park
Што има нови ликови!
јаз
Спрајт
ОТ
Кики
Мн ми се допаѓаше.....супер беше!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.lali-esposito.forummk.com
*Maya
Портал Уредувач
*Maya

Posts : 74
Парички : 92
Репутација : 0
Join date : 2009-11-29

*sofeks*:D Empty
ПишувањеПредмет: Re: *sofeks*:D   *sofeks*:D EmptyНед Дек 13, 2009 12:33 am

Тинајџерка/Полнолетна (обавезно прашање..секаде го поставувам pirat )

Агели/Бунтовници

Паз/Хопи

Домашно животно?

_________________
*sofeks*:D A3ce7955640894 *sofeks*:D C3181c55640895 *sofeks*:D D5915955640897
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
*sofeks*:D
Администратор
*sofeks*:D

Posts : 281
Парички : 365
Репутација : 0
Join date : 2009-10-31
Age : 23
Location : ХоУм☻☺

*sofeks*:D Empty
ПишувањеПредмет: Re: *sofeks*:D   *sofeks*:D EmptyПон Дек 14, 2009 3:05 pm

Тинајџерка/Полнолетна (обавезно прашање..секаде го поставувам )- Ako ako! Па тин нормално! И неќам да пораснам!

Агели/Бунтовници- Ангели!

Паз/Хопи- Паз

Домашно животно? - Имаф маче ама сега немам! Crying or Very sad Crying or Very sad

_________________
*sofeks*:D 22xr0o
♥️у♥️
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.lali-esposito.forummk.com
An4i
Модератор
An4i

Posts : 276
Парички : 381
Репутација : 1
Join date : 2009-12-19
Age : 21
Location : Дома

*sofeks*:D Empty
ПишувањеПредмет: Re: *sofeks*:D   *sofeks*:D EmptyНед Дек 27, 2009 11:26 am

Омилен празник?
Нова Година/Божиќ?
Со кого ќе славиш Нова Година?
И ако сакаш пиши кај мене
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
*sofeks*:D
Администратор
*sofeks*:D

Posts : 281
Парички : 365
Репутација : 0
Join date : 2009-10-31
Age : 23
Location : ХоУм☻☺

*sofeks*:D Empty
ПишувањеПредмет: Re: *sofeks*:D   *sofeks*:D EmptyНед Дек 27, 2009 12:53 pm

An4i напиша:
Омилен празник?
Нова Година/Божиќ?
Со кого ќе славиш Нова Година?
И ако сакаш пиши кај мене

Па... Божиќ, Нова Год., Велигден...

Лееееее...неможам да изберам помеѓу овие двата... двата! Very Happy

Со другарките! Одвај чекам! Razz

Ќе пишам!

_________________
*sofeks*:D 22xr0o
♥️у♥️
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.lali-esposito.forummk.com
Kova4
Надгледувач
Kova4

Posts : 150
Парички : 171
Репутација : 0
Join date : 2009-12-28
Age : 22
Location : Home Sweet Home

*sofeks*:D Empty
ПишувањеПредмет: Re: *sofeks*:D   *sofeks*:D EmptyПон Дек 28, 2009 8:19 pm

de *sofeks*Very Happy 6o mu se desi?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
*sofeks*:D
Администратор
*sofeks*:D

Posts : 281
Парички : 365
Репутација : 0
Join date : 2009-10-31
Age : 23
Location : ХоУм☻☺

*sofeks*:D Empty
ПишувањеПредмет: Re: *sofeks*:D   *sofeks*:D EmptyВто Дек 29, 2009 1:38 pm

Kiki The Best напиша:
de *sofeks*Very Happy 6o mu se desi?

Не разбирам шо сакаш да кажиш! Rolling Eyes

_________________
*sofeks*:D 22xr0o
♥️у♥️
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.lali-esposito.forummk.com
Simonka19Posts : 111
Парички : 163
Репутација : -2
Join date : 2009-12-21

*sofeks*:D Empty
ПишувањеПредмет: Re: *sofeks*:D   *sofeks*:D EmptyЧет Јан 07, 2010 10:42 pm

Ни јас,а зошто си sofeks?Мислам дека на другиот форум си sofi 13
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
*sofeks*:D
Администратор
*sofeks*:D

Posts : 281
Парички : 365
Репутација : 0
Join date : 2009-10-31
Age : 23
Location : ХоУм☻☺

*sofeks*:D Empty
ПишувањеПредмет: Re: *sofeks*:D   *sofeks*:D EmptyСаб Јан 09, 2010 12:15 am

Simonka19 напиша:
Ни јас,а зошто си sofeks?Мислам дека на другиот форум си sofi 13

Хаха... да да! На другиот сум софи 13 ама и се мислев дали некој ќе го постави ова прашање! Зошто на некој од моите БФФ им истекна да ме викаат софекс и сеа јас така си го направиф никот! Иначе можите да ме викате Софи.. не мора софекс! Very Happy Very Happy Very Happy Laughing

_________________
*sofeks*:D 22xr0o
♥️у♥️
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.lali-esposito.forummk.com
Kova4
Надгледувач
Kova4

Posts : 150
Парички : 171
Репутација : 0
Join date : 2009-12-28
Age : 22
Location : Home Sweet Home

*sofeks*:D Empty
ПишувањеПредмет: Re: *sofeks*:D   *sofeks*:D EmptyНед Јан 10, 2010 8:22 pm

мислам 6о му се деси на ма4ето Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
*sofeks*:D
Администратор
*sofeks*:D

Posts : 281
Парички : 365
Репутација : 0
Join date : 2009-10-31
Age : 23
Location : ХоУм☻☺

*sofeks*:D Empty
ПишувањеПредмет: Re: *sofeks*:D   *sofeks*:D EmptyСре Јан 13, 2010 2:29 pm

Kova4 напиша:
мислам 6о му се деси на ма4ето Very Happy

Аааа....умрее!! Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Мн беше старо! Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad

_________________
*sofeks*:D 22xr0o
♥️у♥️
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.lali-esposito.forummk.com
Kova4
Надгледувач
Kova4

Posts : 150
Парички : 171
Репутација : 0
Join date : 2009-12-28
Age : 22
Location : Home Sweet Home

*sofeks*:D Empty
ПишувањеПредмет: Re: *sofeks*:D   *sofeks*:D EmptyСре Јан 13, 2010 2:31 pm

хахаха Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
*sofeks*:D
Администратор
*sofeks*:D

Posts : 281
Парички : 365
Репутација : 0
Join date : 2009-10-31
Age : 23
Location : ХоУм☻☺

*sofeks*:D Empty
ПишувањеПредмет: Re: *sofeks*:D   *sofeks*:D EmptyСре Јан 13, 2010 2:33 pm

Kova4 напиша:
хахаха Very Happy

А шо е смешно??

_________________
*sofeks*:D 22xr0o
♥️у♥️
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.lali-esposito.forummk.com
Kova4
Надгледувач
Kova4

Posts : 150
Парички : 171
Репутација : 0
Join date : 2009-12-28
Age : 22
Location : Home Sweet Home

*sofeks*:D Empty
ПишувањеПредмет: Re: *sofeks*:D   *sofeks*:D EmptyСре Јан 13, 2010 2:34 pm

Те6ко се разбравме Very Happy cheers
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
*sofeks*:D
Администратор
*sofeks*:D

Posts : 281
Парички : 365
Репутација : 0
Join date : 2009-10-31
Age : 23
Location : ХоУм☻☺

*sofeks*:D Empty
ПишувањеПредмет: Re: *sofeks*:D   *sofeks*:D EmptyСре Јан 13, 2010 2:36 pm

Kova4 напиша:
Те6ко се разбравме Very Happy cheers

Оки!! нвм! Се разбрафме! Wink

_________________
*sofeks*:D 22xr0o
♥️у♥️
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.lali-esposito.forummk.com
Sponsored content
*sofeks*:D Empty
ПишувањеПредмет: Re: *sofeks*:D   *sofeks*:D Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
*sofeks*:D
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Лали Еспосито :: Форумски Игри :: Хот Сидс-
Отиди до: