Лали Еспосито

Македонски форум за Лали Еспосито lali-esposito.forummk.com
 
HomePortalCalendarПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share
 

 Stefani Joanne (Lady Gaga)

Go down 
АвторПорака
*sofeks*:D
Администратор
*sofeks*:D

Posts : 281
Парички : 365
Репутација : 0
Join date : 2009-10-31
Age : 23
Location : ХоУм☻☺

Stefani Joanne (Lady Gaga) Empty
ПишувањеПредмет: Stefani Joanne (Lady Gaga)   Stefani Joanne (Lady Gaga) EmptyСаб Ное 21, 2009 12:33 pm

Стефани Џоан Ангелина Germanotta (роден на 28 март 1986), подобро познат по својата фаза име дама gaga, е американски уметник снимање. Откако се потпиша и брзо да се намали од Def Jam Records на возраст од 19, почна во вршење на рок музиката сцена на New York City's Lower East Side. За ова време, таа беше исто така работат на Interscope Records како текстописец за неколку познати дела, вклучувајќи Akon, кој по сослушувањето gaga пее, убеден Interscope претседател Џими Iovine да го потпише својот заеднички да се справат со етикета и Akon's Кон живо Дистрибуција етикета .

Нејзиниот деби албумот на славните, беше издаден во август 2008 година и беше критички и комерцијален успех. Во прилог на добивање генерално позитивна критика, таа отиде во број еден во четири земји, исто така, врвот на Билборд Топ електронски албуми карта во САД. Албумот на првите два синглови "Само танцот" и "Покер лице", станаа меѓународни број еден хитови, и првиот беше номиниран за Best Dance снимање на 51. Греми награди. Во 2009 година, откако се отвори за Нова Детска на Блок и на Pussycat Dolls, gaga се оддаде на својот прв headlining tour, турнеја на славните Бол.

Gaga е инспириран од Glam рокери како David Bowie и кралицата, како и поп пејачи како што се Мадона и Michael Jackson. Таа е исто така инспирирани од модата, која тврди дека таа е суштински елемент на нејзиниот songwriting и перформанси. До денес има продадено преку 20 милиони дигитални синглови и повеќе од четири милиони албуми низ целиот свет.

Stefani Joanne (Lady Gaga) 14l0oyg

Stefani Joanne (Lady Gaga) 10f2xyf

Stefani Joanne (Lady Gaga) Effbpc
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.lali-esposito.forummk.com
An4i
Модератор
An4i

Posts : 276
Парички : 381
Репутација : 1
Join date : 2009-12-19
Age : 21
Location : Дома

Stefani Joanne (Lady Gaga) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Stefani Joanne (Lady Gaga)   Stefani Joanne (Lady Gaga) EmptyСаб Дек 19, 2009 10:50 pm

Девојката е стварно најоткачена, еве нешто најново за нејзе:
,,Што сега облекла?

Stefani Joanne (Lady Gaga) Epfa6f
Таа е цела во балони! Лејди Гага баш знае да ги изненади своите фанови, со некој необичен outfit.
На актуелната турнеја ,,The Fame Ball``, најмногу внимание привлекол нејзниот настап после недела во Њујорк, када 23-годишната пејачка носела фустан прекриен со пластични балончиња.
Баш не интересира со каков откачен изглед, ќе се појави во Европа. До тогаш има време да измисли, понеобичен костим.
Толку сме љубопитни, и едвај чекаме да ја видиме``
Превземено од Браво


Stefani Joanne (Lady Gaga) Lady-gaga-lady-gaga-pictureStefani Joanne (Lady Gaga) Blog210109_gaga3Stefani Joanne (Lady Gaga) Ladygaga-1Stefani Joanne (Lady Gaga) Lady_gaga_blonde_hair_bowStefani Joanne (Lady Gaga) 2922210lady-gaga-jpgStefani Joanne (Lady Gaga) Lady+GaGa+GagaStefani Joanne (Lady Gaga) Lady_gaga_2300989

Stefani Joanne (Lady Gaga) LadyGaGa2
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Marti.Igarzabal

Marti.Igarzabal

Posts : 32
Парички : 37
Репутација : 0
Join date : 2009-12-25

Stefani Joanne (Lady Gaga) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Stefani Joanne (Lady Gaga)   Stefani Joanne (Lady Gaga) EmptyВто Јан 05, 2010 5:39 pm

ја обожаваммм многу е убава
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
*sofeks*:D
Администратор
*sofeks*:D

Posts : 281
Парички : 365
Репутација : 0
Join date : 2009-10-31
Age : 23
Location : ХоУм☻☺

Stefani Joanne (Lady Gaga) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Stefani Joanne (Lady Gaga)   Stefani Joanne (Lady Gaga) EmptyСре Јан 06, 2010 3:40 pm

Уникат е! Секогаш изненадува со својот изглед!

_________________
Stefani Joanne (Lady Gaga) 22xr0o
♥️у♥️
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.lali-esposito.forummk.com
Simonka19Posts : 111
Парички : 163
Репутација : -2
Join date : 2009-12-21

Stefani Joanne (Lady Gaga) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Stefani Joanne (Lady Gaga)   Stefani Joanne (Lady Gaga) EmptyЧет Јан 07, 2010 11:08 pm

Втората слика што ја постави Ан4и ја имам на постер,инаку ја прават на фотошоп таму инаку воопшто не е убавааа

Тука
http://images2.fanpop.com/images/photos/3300000/Lady-GaGa-lady-gaga-3355925-1600-1200.jpg
и
http://fororchestra.com/wp-content/uploads/2009/06/LadyGaga-PokerFace.jpg

Е направена да изледа преубаво..инаку грда е...еве
Stefani Joanne (Lady Gaga) What-lady-gaga-really-looks-like-20206-1232337767-4
Stefani Joanne (Lady Gaga) Lady_GaGa_737616a
Stefani Joanne (Lady Gaga) Gaga_5_058
Stefani Joanne (Lady Gaga) Lady-Gaga-1231766994
Stefani Joanne (Lady Gaga) Ladygaga1010
Stefani Joanne (Lady Gaga) Lady_Gaga--Pocker_Face

Само песните и се убави највише Poker Face и Paparazzi ми се свиѓаат
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
An4i
Модератор
An4i

Posts : 276
Парички : 381
Репутација : 1
Join date : 2009-12-19
Age : 21
Location : Дома

Stefani Joanne (Lady Gaga) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Stefani Joanne (Lady Gaga)   Stefani Joanne (Lady Gaga) EmptyСаб Јан 09, 2010 12:33 am

E му донесе 250.000 на тој на МИлионер Very Happy

_________________
Stefani Joanne (Lady Gaga) Bgmileycyrus2411
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
Stefani Joanne (Lady Gaga) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Stefani Joanne (Lady Gaga)   Stefani Joanne (Lady Gaga) Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Stefani Joanne (Lady Gaga)
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Лали Еспосито :: Музика :: Поп-
Отиди до: