Лали Еспосито

Македонски форум за Лали Еспосито lali-esposito.forummk.com
 
HomePortalCalendarПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Alecia Beth Moore (Pink)

Go down 
АвторПорака
*sofeks*:D
Администратор
*sofeks*:D

Posts : 281
Парички : 365
Репутација : 0
Join date : 2009-10-31
Age : 22
Location : ХоУм☻☺

ПишувањеПредмет: Alecia Beth Moore (Pink)   Саб Ное 21, 2009 12:45 pm

Alecia Бет Мур (родена на 8 септември 1979), подобро познат по својата фаза име Пинк (често стилизиран Па како! NK), е американска пејачка и текстописец, кој се зголеми на слава во 2000 година како R & B пејач, но потоа се префрла кон рок и поп-рок.

Таа објави својот прв сингл "Има You Go", а првиот албум на R & B-ориентирана Не може да Take Me Home, во 2000 година преку LaFace рекордс ", која освои комерцијален успех. Нејзината повеќе поп-рок-ориентирана втор студиски албум, Missundaztood, кој ја започна својата означени промена во звукот на нејзината музика, бил издаден во 2001 година, и беше многу успешен во светот, и е, во моментов, нејзиниот бестселер.

Пинк ослободен нејзиниот трет албум, Обидете Ова, во ноември 2003 година, а нејзината четврта во април 2006 година, не сум мртов. Последниве седум генерирана хит синглови, вклучувајќи ги и "Stupid Girls", "U + Ur Hand" и "познавачите". Нејзиниот петти албум, Funhouse, бил издаден кон крајот на октомври 2008 година и беше му претходи од својот прв соло број еден на Хот 100, "So What". Албумот е домаќин Топ 20 хитови "Sober" и "Те молам не оставај ме", Пинк и е првиот албум на потомство пет во светот на синглови. Пинк открива дека таа не е во брза за евиденција Шестиот албум, затоа што "нема ништо да кажам." [1]

Таа има продадено повеќе од 10 милиони албуми во САД и во над 32 милиони плочи во целиот свет, и постигна осум Топ 10 хитови во САД, освои две Греми награди и стана еден од најпознатите женски поп-рок акти на деценијата.

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.lali-esposito.forummk.com
An4i
Модератор
An4i

Posts : 276
Парички : 381
Репутација : 1
Join date : 2009-12-19
Age : 21
Location : Дома

ПишувањеПредмет: Re: Alecia Beth Moore (Pink)   Саб Дек 19, 2009 11:20 pmВратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
*sofeks*:D
Администратор
*sofeks*:D

Posts : 281
Парички : 365
Репутација : 0
Join date : 2009-10-31
Age : 22
Location : ХоУм☻☺

ПишувањеПредмет: Re: Alecia Beth Moore (Pink)   Пет Дек 25, 2009 2:51 pm

Супер ее! Мн ја сакам!

_________________

♥️у♥️
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.lali-esposito.forummk.com
Kova4
Надгледувач
Kova4

Posts : 150
Парички : 171
Репутација : 0
Join date : 2009-12-28
Age : 22
Location : Home Sweet Home

ПишувањеПредмет: Re: Alecia Beth Moore (Pink)   Вто Дек 29, 2009 9:38 pm

kolku e grda so crna kosa bjlakkkkkkkkkkk
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Alecia Beth Moore (Pink)   

Вратете се на почетокот Go down
 
Alecia Beth Moore (Pink)
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Лали Еспосито :: Музика :: Рок-
Отиди до: