Лали Еспосито

Македонски форум за Лали Еспосито lali-esposito.forummk.com
 
HomePortalCalendarПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Justin Bieber

Go down 
АвторПорака
*sofeks*:D
Администратор
avatar

Posts : 281
Парички : 365
Репутација : 0
Join date : 2009-10-31
Age : 22
Location : ХоУм☻☺

ПишувањеПредмет: Justin Bieber   Сре Ное 25, 2009 2:38 pm

Џастин Дру Bieber (се изговара / dʒʌstɪn bi bɜr ː / [2]) (роден на 14 март 1994 година) е канадски поп / Р & Б [1] пејач. Тој ја започна својата професионална кариера на YouTube, каде што тој бил откриен од неговиот иден менаџер, Скутер Браун. Браун да полета Bieber Атланта, Џорџија да се консултира со Usher и наскоро потпиша рекорден договор со Остров [3].

Неговиот деби албум Мои Светот е издаден на 17 ноември, 2009. [4] Четири успешна пред-албум беа издадени синглови: "Еден Време", "Еден Помалку Lonely Girl", "Сакај ме", и "Омилена Girl", кој беа Топ 15 хитови на Хот 100 и канадскиот Топ 40 хитови на Билборд Хот 100. Ова остварување направени Bieber единствениот уметник во историјата на Билборд да имаат четири песни од деби албумот шема во Топ 40 од Hot 100 пред албумот порака

Bieber беше 12 години кога влезе на локално пеење конкуренција во Стратфорд, пласманот во второто [3]. Предавал сам да свири на пијано, тапани, гитари и труба. [6] Во крајот на 2007 година Џастин и неговата мајка, почнува објавувањето клипови на YouTube [7], така што неговото семејство и пријатели, кои не можат да присуствуваат на неговите изведби ќе бидат во можност да ги видиш, објавувањето на неговото покритие верзии на песни. [7] Тој беше набргу се приближуваше со Торонто-базирана компанија наречена Рапид Дискавери медиуми, кој му помага во неговото трчање YouTube и MySpace профили, производство, монтажа и промовира својот видео клипови. [8] По објавувањето на неговата препевот на Chris Brown's "Со Вас", лично Браун повика Bieber и му честиташе на неговиот YouTube признавање. [8]

Скутер Браун, [7] поранешен извршен директор на маркетинг Значи Значи Def, го откри неговиот видео, и полета Bieber до Атланта, Џорџија, каде што тој се состана со Р & Б пејачка / текстописец Usher. [7] Една недела подоцна Bieber имаа можност да се пее за Usher [9], кој веднаш стана многу заинтересирани, давајќи му аудиција со Антонио LA Reid на Island Records, кој го потпиша на Island Records, во октомври 2008 година. [7] Justin Timberlake е, наводно, во трчање да го потпише Bieber, но тој на крајот потпишан со UsherВратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.lali-esposito.forummk.com
An4i
Модератор
avatar

Posts : 276
Парички : 381
Репутација : 1
Join date : 2009-12-19
Age : 20
Location : Дома

ПишувањеПредмет: Re: Justin Bieber   Саб Дек 19, 2009 12:26 pm

Еве ја песната Favourite Girl
Justin Bieber на MTV Video Music Awards 2009
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Kova4
Надгледувач
avatar

Posts : 150
Парички : 171
Репутација : 0
Join date : 2009-12-28
Age : 22
Location : Home Sweet Home

ПишувањеПредмет: Re: Justin Bieber   Вто Дек 29, 2009 10:00 pm

абе оди мани гооооооо
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
*sofeks*:D
Администратор
avatar

Posts : 281
Парички : 365
Репутација : 0
Join date : 2009-10-31
Age : 22
Location : ХоУм☻☺

ПишувањеПредмет: Re: Justin Bieber   Вто Дек 29, 2009 10:15 pm

Kova4 напиша:
абе оди мани гооооооо

Хахаа....... не зборај така! Сите се луди по него! Very Happy lol!

_________________

♥️у♥️
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.lali-esposito.forummk.com
An4i
Модератор
avatar

Posts : 276
Парички : 381
Репутација : 1
Join date : 2009-12-19
Age : 20
Location : Дома

ПишувањеПредмет: Re: Justin Bieber   Сре Дек 30, 2009 11:49 am

А и јас сум луда по негоо
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
*sofeks*:D
Администратор
avatar

Posts : 281
Парички : 365
Репутација : 0
Join date : 2009-10-31
Age : 22
Location : ХоУм☻☺

ПишувањеПредмет: Re: Justin Bieber   Сре Дек 30, 2009 3:35 pm

Јас ич не сум! Wink Ств!

_________________

♥️у♥️
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.lali-esposito.forummk.com
Kova4
Надгледувач
avatar

Posts : 150
Парички : 171
Репутација : 0
Join date : 2009-12-28
Age : 22
Location : Home Sweet Home

ПишувањеПредмет: Re: Justin Bieber   Сре Дек 30, 2009 3:58 pm

Ако се добивет награди за кој нејмногу го мразит 1-во место е кај мене
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
An4i
Модератор
avatar

Posts : 276
Парички : 381
Репутација : 1
Join date : 2009-12-19
Age : 20
Location : Дома

ПишувањеПредмет: Re: Justin Bieber   Сре Дек 30, 2009 11:13 pm

Го обожавам!Најубав е и најубаво пее

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Justin Bieber   

Вратете се на почетокот Go down
 
Justin Bieber
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Лали Еспосито :: Музика :: Поп-
Отиди до: