Лали Еспосито

Македонски форум за Лали Еспосито lali-esposito.forummk.com
 
HomePortalCalendarПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share
 

 Taylor Swift

Go down 
АвторПорака
*sofeks*:D
Администратор
*sofeks*:D

Posts : 281
Парички : 365
Репутација : 0
Join date : 2009-10-31
Age : 23
Location : ХоУм☻☺

Taylor Swift Empty
ПишувањеПредмет: Taylor Swift   Taylor Swift EmptyСре Ное 25, 2009 2:44 pm

Алисон Тејлор Свифт (роден на 13 декември 1989 година) е американска држава поп [1] пејач-текстописец, гитарист и актерка. Во 2006 година, таа објави својот деби-сингл "Tim McGraw", која му претходи на издавањето на нејзиниот едноименно деби албум. Нејзиниот албум беше потврдено Platinum неколку пати од страна на снимање Industry Association of America.

Swift ослободен нејзиниот втор албум, Fearless, во ноември 2008 година. Според Нилсен SoundScan, Свифт е највисокиот-продажба на уметникот на 2008 година во Соединетите Американски Држави во комбинација со продажба од над четири милиони албуми. Swift's Fearless и нејзината авто-албум насловен заврши 2008 година во три број и број шест, односно, со продажба од 2,1 и 1,5 милиони [5]. Fearless има на врвот на Билборд 200 во 11 не-последователни недели, [6] а не feat албум поминато повеќе време во еден број од 1999-2000. Според Форбс, Свифт е 2.009's 69. најмоќните познати личности заработува $ 18 млн лица.

Taylor Swift 5xl5p0

Taylor Swift 143hn2t

Taylor Swift 35cfwow
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.lali-esposito.forummk.com
An4i
Модератор
An4i

Posts : 276
Парички : 381
Репутација : 1
Join date : 2009-12-19
Age : 21
Location : Дома

Taylor Swift Empty
ПишувањеПредмет: Re: Taylor Swift   Taylor Swift EmptyСаб Дек 19, 2009 10:35 pm

Taylor Swift Taylor_swift
Taylor Swift Taylor-Swift-b03
Taylor Swift 11_V
Taylor Swift Taylor-swift
Taylor Swift Taylor-swift
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Kova4
Надгледувач
Kova4

Posts : 150
Парички : 171
Репутација : 0
Join date : 2009-12-28
Age : 22
Location : Home Sweet Home

Taylor Swift Empty
ПишувањеПредмет: Re: Taylor Swift   Taylor Swift EmptyСре Дек 30, 2009 4:29 pm

мн е слатка
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
An4i
Модератор
An4i

Posts : 276
Парички : 381
Репутација : 1
Join date : 2009-12-19
Age : 21
Location : Дома

Taylor Swift Empty
ПишувањеПредмет: Re: Taylor Swift   Taylor Swift EmptyСре Дек 30, 2009 11:14 pm

и убаво пее

_________________
Taylor Swift Bgmileycyrus2411
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Kova4
Надгледувач
Kova4

Posts : 150
Парички : 171
Репутација : 0
Join date : 2009-12-28
Age : 22
Location : Home Sweet Home

Taylor Swift Empty
ПишувањеПредмет: Re: Taylor Swift   Taylor Swift EmptyЧет Дек 31, 2009 12:46 am

да
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
Taylor Swift Empty
ПишувањеПредмет: Re: Taylor Swift   Taylor Swift Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Taylor Swift
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Лали Еспосито :: Музика :: Поп-
Отиди до: