Лали Еспосито

Македонски форум за Лали Еспосито lali-esposito.forummk.com
 
HomePortalCalendarПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Најубав, Не е лош, Ужасен!

Go down 
АвторПорака
Thianna

Thianna

Posts : 33
Парички : 39
Репутација : 0
Join date : 2009-11-28

ПишувањеПредмет: Најубав, Не е лош, Ужасен!   Саб Ное 28, 2009 7:58 pm

Па овдека ги поставувате глумците, пеачите и познатите личности.
Па потоа некој друг кажува кој е Најубав, не многу лош или ужасенSmile
----------------------------------------------------------------------------------------------------
Тијаго, Симон, Хаиме


Smile Surprised
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
*sofeks*:D
Администратор
*sofeks*:D

Posts : 281
Парички : 365
Репутација : 0
Join date : 2009-10-31
Age : 22
Location : ХоУм☻☺

ПишувањеПредмет: Re: Најубав, Не е лош, Ужасен!   Саб Ное 28, 2009 8:25 pm

Тијаго-НајубаВ!

Симон-Не е лош

Хаиме-Ужасен!

Бред Пит, Камило и Орландо Блум.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.lali-esposito.forummk.com
Thianna

Thianna

Posts : 33
Парички : 39
Репутација : 0
Join date : 2009-11-28

ПишувањеПредмет: Re: Најубав, Не е лош, Ужасен!   Нед Ное 29, 2009 3:06 pm

Камило - најубав
Орландо Блум - не е лош
Бред Пит - ужасен!Кристобал, Монито, Лека.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
*sofeks*:D
Администратор
*sofeks*:D

Posts : 281
Парички : 365
Репутација : 0
Join date : 2009-10-31
Age : 22
Location : ХоУм☻☺

ПишувањеПредмет: Re: Најубав, Не е лош, Ужасен!   Нед Ное 29, 2009 4:52 pm

Кристобал-најубав
Лека-не е лош
Монито-ужасен

Нико, Салва,Стефан (Некс Тајм) Very Happy

_________________

♥️у♥️
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.lali-esposito.forummk.com
Simple Girl

Simple Girl

Posts : 37
Парички : 42
Репутација : 1
Join date : 2009-11-08

ПишувањеПредмет: Re: Најубав, Не е лош, Ужасен!   Нед Ное 29, 2009 5:04 pm

Стефан - Најубав
Нико - не е лош
Салва - Ужасен

вилијам леви,Мартин Карпан,Кристијан Маер
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
lara casi angeles

lara casi angeles

Posts : 32
Парички : 37
Репутација : 0
Join date : 2010-02-19

ПишувањеПредмет: Re: Најубав, Не е лош, Ужасен!   Саб Фед 20, 2010 10:48 pm

вилијан леви-најубав
мартин карпан-незз кој е тој
кристијан маиер-ужасен!!

тиаго,рама,тео
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
An4i
Модератор
An4i

Posts : 276
Парички : 381
Репутација : 1
Join date : 2009-12-19
Age : 21
Location : Дома

ПишувањеПредмет: Re: Најубав, Не е лош, Ужасен!   Саб Фед 20, 2010 11:26 pm

Тиаго-најубав
Тео-не е лош
рама-не ми е ужасен ама мора така да ставам
-----------------------------------------------------
Камило,Хаиме,Педро

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
lara casi angeles

lara casi angeles

Posts : 32
Парички : 37
Репутација : 0
Join date : 2010-02-19

ПишувањеПредмет: Re: Најубав, Не е лош, Ужасен!   Нед Фед 21, 2010 2:28 pm

педро-најубав(не е најубав али ај...)
хаиме-не е лош
камило-ужасен

начо.тачо,качо
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
An4i
Модератор
An4i

Posts : 276
Парички : 381
Репутација : 1
Join date : 2009-12-19
Age : 21
Location : Дома

ПишувањеПредмет: Re: Најубав, Не е лош, Ужасен!   Нед Фед 21, 2010 3:21 pm

Taчо-најубав
Начо-не е лош
Качо-ужасен(пффф ми се гади)

Мар,Кика,Паз

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
lara casi angeles

lara casi angeles

Posts : 32
Парички : 37
Репутација : 0
Join date : 2010-02-19

ПишувањеПредмет: Re: Најубав, Не е лош, Ужасен!   Нед Фед 21, 2010 6:21 pm

мар-најубава
паз-не е лоша(ма најубава е и она....)
кика-ужасна(преслатка е ама мора вака) Sad

хустина,франка,ариел
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
An4i
Модератор
An4i

Posts : 276
Парички : 381
Репутација : 1
Join date : 2009-12-19
Age : 21
Location : Дома

ПишувањеПредмет: Re: Најубав, Не е лош, Ужасен!   Нед Фед 21, 2010 8:46 pm

Франка-најубава
Хустина-не е лоша(не ми е убава ич ама не сакам Ариел да ја ставам не е лоша)
Ариел-ужасна
__________________________________________________________
Селена,Ванеса,Тејлор

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
*Maya
Портал Уредувач
*Maya

Posts : 74
Парички : 92
Репутација : 0
Join date : 2009-11-29

ПишувањеПредмет: Re: Најубав, Не е лош, Ужасен!   Вто Фед 23, 2010 11:00 pm

Селена -Најубава
Ванеса - Не е лоша
Тејлор - ужасна (не е ужасна ама овие ми се послатки Very Happy )

тејлор лаутер , роберт патисон , Emmett McCarty

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Најубав, Не е лош, Ужасен!   

Вратете се на почетокот Go down
 
Најубав, Не е лош, Ужасен!
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Лали Еспосито :: Форумски Игри-
Отиди до: