Лали Еспосито

Македонски форум за Лали Еспосито lali-esposito.forummk.com
 
HomePortalCalendarПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Обожавател/ка на..

Go down 
Отиди на страна : 1, 2  Next
АвторПорака
Simple Girl

Simple Girl

Posts : 37
Парички : 42
Репутација : 1
Join date : 2009-11-08

ПишувањеПредмет: Обожавател/ка на..   Нед Ное 29, 2009 7:26 pm

оваа игра е многу лесна! вака едниот кажува за тој над него! и вели на пример обожавателка на лали..обожавателка на јадење.. I love you..се надевам дека ме разбравте!..ако не ви се допагја играва..КАНТА! а ако на свативте како пак прашајте ме!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Lovely Girl

Lovely Girl

Posts : 144
Парички : 205
Репутација : 2
Join date : 2009-09-26
Age : 21
Location : Дома

ПишувањеПредмет: Re: Обожавател/ка на..   Нед Ное 29, 2009 8:22 pm

Јас не рабирам! Very Happy

_________________
Made by Me
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://lali-esposito.forummk.com
Simple Girl

Simple Girl

Posts : 37
Парички : 42
Репутација : 1
Join date : 2009-11-08

ПишувањеПредмет: Re: Обожавател/ка на..   Нед Ное 29, 2009 8:24 pm

еве сега ти си над мене и јас ке кажам

обожавателка на лали

и сега ти треба за мене ..акоо сакате избришетеја играва Smile
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Lovely Girl

Lovely Girl

Posts : 144
Парички : 205
Репутација : 2
Join date : 2009-09-26
Age : 21
Location : Дома

ПишувањеПредмет: Re: Обожавател/ка на..   Нед Ное 29, 2009 8:28 pm

Ааа разбрав...али пак не разбрав хаха...за тебе треба да кажам или за Лали?

_________________
Made by Me
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://lali-esposito.forummk.com
Simple Girl

Simple Girl

Posts : 37
Парички : 42
Репутација : 1
Join date : 2009-11-08

ПишувањеПредмет: Re: Обожавател/ка на..   Нед Ное 29, 2009 8:29 pm

за мене за мене ..хахаха..шо сакаш ти кажи немора во врска со некоја глумици шо сакаш напиши..ак свати нешо хД
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Lovely Girl

Lovely Girl

Posts : 144
Парички : 205
Репутација : 2
Join date : 2009-09-26
Age : 21
Location : Дома

ПишувањеПредмет: Re: Обожавател/ка на..   Нед Ное 29, 2009 8:36 pm

Ајде обожавателка на мене хехе Very Happy

_________________
Made by Me
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://lali-esposito.forummk.com
Simple Girl

Simple Girl

Posts : 37
Парички : 42
Репутација : 1
Join date : 2009-11-08

ПишувањеПредмет: Re: Обожавател/ка на..   Нед Ное 29, 2009 8:42 pm

хихи..обожавателка на кока кола хД
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
*sofeks*:D
Администратор
*sofeks*:D

Posts : 281
Парички : 365
Репутација : 0
Join date : 2009-10-31
Age : 22
Location : ХоУм☻☺

ПишувањеПредмет: Re: Обожавател/ка на..   Пет Дек 04, 2009 4:09 pm

Обожавателка на некст Тајм

_________________

♥️у♥️
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.lali-esposito.forummk.com
Simple Girl

Simple Girl

Posts : 37
Парички : 42
Репутација : 1
Join date : 2009-11-08

ПишувањеПредмет: Re: Обожавател/ка на..   Пет Дек 04, 2009 4:17 pm

обожавателка на аврил Smile
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Lovely Girl

Lovely Girl

Posts : 144
Парички : 205
Репутација : 2
Join date : 2009-09-26
Age : 21
Location : Дома

ПишувањеПредмет: Re: Обожавател/ка на..   Пет Дек 04, 2009 5:00 pm

Обожавателка на Тиана

_________________
Made by Me
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://lali-esposito.forummk.com
Simple Girl

Simple Girl

Posts : 37
Парички : 42
Репутација : 1
Join date : 2009-11-08

ПишувањеПредмет: Re: Обожавател/ка на..   Пет Дек 04, 2009 5:02 pm

обожавателка на софекс
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
*sofeks*:D
Администратор
*sofeks*:D

Posts : 281
Парички : 365
Репутација : 0
Join date : 2009-10-31
Age : 22
Location : ХоУм☻☺

ПишувањеПредмет: Re: Обожавател/ка на..   Пет Дек 04, 2009 6:34 pm

Very Happy Very Happy Razz Smile

обожавателка на Ангели!

_________________

♥️у♥️
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.lali-esposito.forummk.com
Lovely Girl

Lovely Girl

Posts : 144
Парички : 205
Репутација : 2
Join date : 2009-09-26
Age : 21
Location : Дома

ПишувањеПредмет: Re: Обожавател/ка на..   Пет Дек 04, 2009 7:26 pm

Обожавателка на форумов geek

_________________
Made by Me
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://lali-esposito.forummk.com
*sofeks*:D
Администратор
*sofeks*:D

Posts : 281
Парички : 365
Репутација : 0
Join date : 2009-10-31
Age : 22
Location : ХоУм☻☺

ПишувањеПредмет: Re: Обожавател/ка на..   Пет Дек 11, 2009 11:09 pm

Обожавателка на Лали!

_________________

♥️у♥️
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.lali-esposito.forummk.com
Lovely Girl

Lovely Girl

Posts : 144
Парички : 205
Репутација : 2
Join date : 2009-09-26
Age : 21
Location : Дома

ПишувањеПредмет: Re: Обожавател/ка на..   Саб Дек 12, 2009 12:25 am

Обожавателка на Аврил.

_________________
Made by Me
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://lali-esposito.forummk.com
Simonka19Posts : 111
Парички : 163
Репутација : -2
Join date : 2009-12-21

ПишувањеПредмет: Re: Обожавател/ка на..   Вто Дек 22, 2009 9:56 pm

Обожавателка на Лали
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
*sofeks*:D
Администратор
*sofeks*:D

Posts : 281
Парички : 365
Репутација : 0
Join date : 2009-10-31
Age : 22
Location : ХоУм☻☺

ПишувањеПредмет: Re: Обожавател/ка на..   Пет Дек 25, 2009 3:27 pm

Обожавателка на Роџер Брасрс! Very Happy

_________________

♥️у♥️
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.lali-esposito.forummk.com
An4i
Модератор
An4i

Posts : 276
Парички : 381
Репутација : 1
Join date : 2009-12-19
Age : 21
Location : Дома

ПишувањеПредмет: Re: Обожавател/ка на..   Саб Дек 26, 2009 9:26 am

Обожавателка на Аврил.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
*sofeks*:D
Администратор
*sofeks*:D

Posts : 281
Парички : 365
Репутација : 0
Join date : 2009-10-31
Age : 22
Location : ХоУм☻☺

ПишувањеПредмет: Re: Обожавател/ка на..   Саб Дек 26, 2009 12:24 pm

Обожавателка на Мајли.

_________________

♥️у♥️
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.lali-esposito.forummk.com
Kova4
Надгледувач
Kova4

Posts : 150
Парички : 171
Репутација : 0
Join date : 2009-12-28
Age : 22
Location : Home Sweet Home

ПишувањеПредмет: Re: Обожавател/ка на..   Сре Дек 30, 2009 5:21 pm

обозавател на зурки!!!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
An4i
Модератор
An4i

Posts : 276
Парички : 381
Репутација : 1
Join date : 2009-12-19
Age : 21
Location : Дома

ПишувањеПредмет: Re: Обожавател/ка на..   Сре Дек 30, 2009 11:21 pm

Обожавателка на музика

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Kova4
Надгледувач
Kova4

Posts : 150
Парички : 171
Репутација : 0
Join date : 2009-12-28
Age : 22
Location : Home Sweet Home

ПишувањеПредмет: Re: Обожавател/ка на..   Чет Дек 31, 2009 12:58 am

обозавател на сладолед
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
An4i
Модератор
An4i

Posts : 276
Парички : 381
Репутација : 1
Join date : 2009-12-19
Age : 21
Location : Дома

ПишувањеПредмет: Re: Обожавател/ка на..   Чет Дек 31, 2009 1:24 pm

обожавател на торти

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
*sofeks*:D
Администратор
*sofeks*:D

Posts : 281
Парички : 365
Репутација : 0
Join date : 2009-10-31
Age : 22
Location : ХоУм☻☺

ПишувањеПредмет: Re: Обожавател/ка на..   Чет Дек 31, 2009 4:37 pm

Обожавател на Нова Година! Razz

_________________

♥️у♥️
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.lali-esposito.forummk.com
lara casi angeles

lara casi angeles

Posts : 32
Парички : 37
Репутација : 0
Join date : 2010-02-19

ПишувањеПредмет: Re: Обожавател/ка на..   Саб Фед 20, 2010 10:45 pm

обожавателка на бергузар!!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Обожавател/ка на..   

Вратете се на почетокот Go down
 
Обожавател/ка на..
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 2Отиди на страна : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Лали Еспосито :: Форумски Игри-
Отиди до: