Лали Еспосито

Македонски форум за Лали Еспосито lali-esposito.forummk.com
 
HomePortalCalendarПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share
 

 Слаткар (Слаткаристика)

Go down 
АвторПорака
An4i
Модератор
An4i

Posts : 276
Парички : 381
Репутација : 1
Join date : 2009-12-19
Age : 21
Location : Дома

Слаткар (Слаткаристика) Empty
ПишувањеПредмет: Слаткар (Слаткаристика)   Слаткар (Слаткаристика) EmptyСаб Дек 19, 2009 11:10 pm

Слаткар а.к.а Марко Маринковиќ е член на Единствена опција од Скопје.Нивниот прв албум го издадоа 2005та година со наслов ( Рап Тврдина). Имаат очестувано на повеќе настапи низ Маќедонија.Во 2005та година на фестивалот EXIT Единствена опција ги прогласија за најмлади изведувачи тогаш имаа по 17 година.На 25.05.2009 го издаде првиот соло Албум наречен "Слаткаристика Будало!".Албумот му содржи 17 песни.За 2 од нив има спот: Oстај ме да пишувам и Шоппинг.Спотовите од истите можете да ги погледнете :

https://www.youtube.com/watch?v=YiAYLf-rW9c

https://www.youtube.com/watch?v=A7-ReOhNivM
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Simonka19Posts : 111
Парички : 163
Репутација : -2
Join date : 2009-12-21

Слаткар (Слаткаристика) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Слаткар (Слаткаристика)   Слаткар (Слаткаристика) EmptyПон Дек 21, 2009 9:56 pm

Интересни му се песните,ама и многуу вулгарни затоа од една страна ја поддржувам Софија Манева која објави војна против турборапот
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Lovely Girl

Lovely Girl

Posts : 144
Парички : 205
Репутација : 2
Join date : 2009-09-26
Age : 22
Location : Дома

Слаткар (Слаткаристика) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Слаткар (Слаткаристика)   Слаткар (Слаткаристика) EmptyВто Дек 22, 2009 9:56 pm

Леле колку го обожаавамм! Не ми пречат тие вулгарности и кога ги пеам неговите песни,вулгарноститеги пеам со тиииииииип. Very Happy

_________________
Слаткар (Слаткаристика) 2dhi5pk
Made by Me
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://lali-esposito.forummk.com
An4i
Модератор
An4i

Posts : 276
Парички : 381
Репутација : 1
Join date : 2009-12-19
Age : 21
Location : Дома

Слаткар (Слаткаристика) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Слаткар (Слаткаристика)   Слаткар (Слаткаристика) EmptyСаб Дек 26, 2009 9:19 am

Lovely Girl напиша:
Леле колку го обожаавамм! Не ми пречат тие вулгарности и кога ги пеам неговите песни,вулгарноститеги пеам со тиииииииип. Very Happy
и јас
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
*sofeks*:D
Администратор
*sofeks*:D

Posts : 281
Парички : 365
Репутација : 0
Join date : 2009-10-31
Age : 23
Location : ХоУм☻☺

Слаткар (Слаткаристика) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Слаткар (Слаткаристика)   Слаткар (Слаткаристика) EmptyСаб Дек 26, 2009 12:18 pm

Лее... не го поднесвам! Како можи толку да вреѓа.....особено женските??!! Mad Mad Mad Suspect (мое мислење)

_________________
Слаткар (Слаткаристика) 22xr0o
♥️у♥️
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.lali-esposito.forummk.com
Kova4
Надгледувач
Kova4

Posts : 150
Парички : 171
Репутација : 0
Join date : 2009-12-28
Age : 22
Location : Home Sweet Home

Слаткар (Слаткаристика) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Слаткар (Слаткаристика)   Слаткар (Слаткаристика) EmptyВто Дек 29, 2009 4:44 pm

леле Јана не си нормалнаааааааааа Софекс со тебе сум (ова е за сите песни особено за Шопинг)

Милион пат ти кажав пишувај кирилица.
Тоа е ПРАВИЛО!..by Ан4и
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Simonka19Posts : 111
Парички : 163
Репутација : -2
Join date : 2009-12-21

Слаткар (Слаткаристика) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Слаткар (Слаткаристика)   Слаткар (Слаткаристика) EmptyВто Дек 29, 2009 7:26 pm

Kova4 напиша:
lele jana ne si normalnaaaaaaaaaaa sofeks so tebe sum (ova e za site pesni osveb shoping)
У шопинг нема многу..речено ич вулгарност,ама неможам да ја слушам ФМ,Ти си ТОП..едноставно од збор до збор му е вулгарно...
Јас сум со Софи и мислам дека е во право,ама и малку ми е ОК зш им ги пишува песните на Р.Б. flower
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Marti.Igarzabal

Marti.Igarzabal

Posts : 32
Парички : 37
Репутација : 0
Join date : 2009-12-25

Слаткар (Слаткаристика) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Слаткар (Слаткаристика)   Слаткар (Слаткаристика) EmptyВто Јан 05, 2010 5:37 pm

Го обожавам пре убаво Слаткарче ми ееее најубафф е
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
emu6

emu6

Posts : 6
Парички : 8
Репутација : 0
Join date : 2010-01-31
Age : 23
Location : Битола

Слаткар (Слаткаристика) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Слаткар (Слаткаристика)   Слаткар (Слаткаристика) EmptyПон Фед 01, 2010 9:49 pm

Многу е убав, но тоа не значи дека и песните му се многу убави..
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Simonka19Posts : 111
Парички : 163
Репутација : -2
Join date : 2009-12-21

Слаткар (Слаткаристика) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Слаткар (Слаткаристика)   Слаткар (Слаткаристика) EmptyПон Фед 15, 2010 3:10 pm

Не е нешто посебно убав,ама песните му се многу вулгарни,од нив знам само ФМ,Ти Си Топ и Шопинг,кога го слушам понекогаш,не го сакам многу и не разбирам како може толку да навредува.Новата песна ,,Да полетам'' му е убава и не личи дека тој ја пее,ама се разбира има и по некој вулгарен збор Suspect
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
An4i
Модератор
An4i

Posts : 276
Парички : 381
Репутација : 1
Join date : 2009-12-19
Age : 21
Location : Дома

Слаткар (Слаткаристика) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Слаткар (Слаткаристика)   Слаткар (Слаткаристика) EmptyСаб Фед 20, 2010 8:12 pm

Тоа е ваше мислење ,јас си го обожавам!Новата песна му е пре пре пре убава иако не сум навикната на такви песни од негова страна и Симоннка јас не гледам многу навредуваања(зборувам за ,,Да полетам") ,а исто така не знам што е чудно со тоа смајли!Па и другите пени многу му ги сакам!И не знам што се навредувате од песна!LoL!

_________________
Слаткар (Слаткаристика) Bgmileycyrus2411
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
lara casi angeles

lara casi angeles

Posts : 32
Парички : 37
Репутација : 0
Join date : 2010-02-19

Слаткар (Слаткаристика) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Слаткар (Слаткаристика)   Слаткар (Слаткаристика) EmptyСаб Фед 20, 2010 10:33 pm

го обожавам.............најдобар е...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
Слаткар (Слаткаристика) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Слаткар (Слаткаристика)   Слаткар (Слаткаристика) Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Слаткар (Слаткаристика)
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Лали Еспосито :: Музика :: Хип Хоп-
Отиди до: