Лали Еспосито

Македонски форум за Лали Еспосито lali-esposito.forummk.com
 
HomePortalCalendarПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Слики од членовите

Go down 
АвторПорака
An4i
Модератор
An4i

Posts : 276
Парички : 381
Репутација : 1
Join date : 2009-12-19
Age : 21
Location : Дома

ПишувањеПредмет: Слики од членовите   Саб Дек 19, 2009 11:37 pm

Ставајте слики од вас Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Lovely Girl

Lovely Girl

Posts : 144
Парички : 205
Репутација : 2
Join date : 2009-09-26
Age : 21
Location : Дома

ПишувањеПредмет: Re: Слики од членовите   Нед Дек 20, 2009 12:47 am

Еве мојата "лепота" да ја видите.

Овде сум таа со жовтата блуза
_________________
Made by Me
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://lali-esposito.forummk.com
An4i
Модератор
An4i

Posts : 276
Парички : 381
Репутација : 1
Join date : 2009-12-19
Age : 21
Location : Дома

ПишувањеПредмет: Re: Слики од членовите   Нед Дек 20, 2009 10:35 am

Многу си слатка
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Simonka19Posts : 111
Парички : 163
Репутација : -2
Join date : 2009-12-21

ПишувањеПредмет: Re: Слики од членовите   Пон Дек 21, 2009 10:50 pm

/


Последната промена е направена од Simonka19 на Нед Фед 27, 2011 4:53 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
An4i
Модератор
An4i

Posts : 276
Парички : 381
Репутација : 1
Join date : 2009-12-19
Age : 21
Location : Дома

ПишувањеПредмет: Re: Слики од членовите   Нед Дек 27, 2009 11:21 am

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
*sofeks*:D
Администратор
*sofeks*:D

Posts : 281
Парички : 365
Репутација : 0
Join date : 2009-10-31
Age : 22
Location : ХоУм☻☺

ПишувањеПредмет: Re: Слики од членовите   Нед Дек 27, 2009 12:49 pm

An4i напиша:
https://redcdn.net/ihimizer/img7/3476/dsc00195hr.jpg
Голема слика

Супер си! Мн слатка! Very Happy И сите останатите сте срцки! I love you

_________________

♥️у♥️
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.lali-esposito.forummk.com
An4i
Модератор
An4i

Posts : 276
Парички : 381
Репутација : 1
Join date : 2009-12-19
Age : 21
Location : Дома

ПишувањеПредмет: Re: Слики од членовите   Нед Дек 27, 2009 1:17 pm

*sofeks*Very Happy напиша:
An4i напиша:
https://redcdn.net/ihimizer/img7/3476/dsc00195hr.jpg
Голема слика

Супер си! Мн слатка! Very Happy И сите останатите сте срцки! I love you
Фала
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
*sofeks*:D
Администратор
*sofeks*:D

Posts : 281
Парички : 365
Репутација : 0
Join date : 2009-10-31
Age : 22
Location : ХоУм☻☺

ПишувањеПредмет: Re: Слики од членовите   Пон Дек 28, 2009 3:42 pm

Eпа еве и мене ми дојде редот да ме видите Very Happy
http://i47.tinypic.com/182oeb.jpg

Јас сум таја во розевото блузе и пантолонки исто розеви! Very Happy

_________________

♥️у♥️
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.lali-esposito.forummk.com
Simonka19Posts : 111
Парички : 163
Репутација : -2
Join date : 2009-12-21

ПишувањеПредмет: Re: Слики од членовите   Вто Дек 29, 2009 2:41 pm

/


Последната промена е направена од Simonka19 на Нед Фед 27, 2011 4:53 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
*sofeks*:D
Администратор
*sofeks*:D

Posts : 281
Парички : 365
Репутација : 0
Join date : 2009-10-31
Age : 22
Location : ХоУм☻☺

ПишувањеПредмет: Re: Слики од членовите   Вто Дек 29, 2009 2:43 pm

Simonka19 напиша:
Еве ја и френд4етоо


Бтв Софиекс позната си ми

Срцка си! А од кај да ти сум позната? Laughing

_________________

♥️у♥️
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.lali-esposito.forummk.com
Kova4
Надгледувач
Kova4

Posts : 150
Парички : 171
Репутација : 0
Join date : 2009-12-28
Age : 22
Location : Home Sweet Home

ПишувањеПредмет: Re: Слики од членовите   Вто Дек 29, 2009 4:56 pm

kazite kako se savet sliki pa da klam
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
*sofeks*:D
Администратор
*sofeks*:D

Posts : 281
Парички : 365
Репутација : 0
Join date : 2009-10-31
Age : 22
Location : ХоУм☻☺

ПишувањеПредмет: Re: Слики од членовите   Вто Дек 29, 2009 5:10 pm

Ти пишаф на ПМ ќе видиш!

_________________

♥️у♥️
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.lali-esposito.forummk.com
Kova4
Надгледувач
Kova4

Posts : 150
Парички : 171
Репутација : 0
Join date : 2009-12-28
Age : 22
Location : Home Sweet Home

ПишувањеПредмет: Re: Слики од членовите   Вто Дек 29, 2009 5:25 pm

ok tnx
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Simonka19Posts : 111
Парички : 163
Репутација : -2
Join date : 2009-12-21

ПишувањеПредмет: Re: Слики од членовите   Вто Дек 29, 2009 7:37 pm

/


Последната промена е направена од Simonka19 на Нед Фед 27, 2011 4:53 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Simple Girl

Simple Girl

Posts : 37
Парички : 42
Репутација : 1
Join date : 2009-11-08

ПишувањеПредмет: Re: Слики од членовите   Саб Јан 02, 2010 11:10 pm

Lovely Girl напиша:
Еве мојата "лепота" да ја видите.

Овде сум таа со жовтата блуза
најуба си јануш нема шо santa
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Marti.Igarzabal

Marti.Igarzabal

Posts : 32
Парички : 37
Репутација : 0
Join date : 2009-12-25

ПишувањеПредмет: Re: Слики од членовите   Вто Јан 05, 2010 5:21 pm

Сите сте супелл
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Слики од членовите   

Вратете се на почетокот Go down
 
Слики од членовите
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Лали Еспосито :: Општо :: Оф топик-
Отиди до: