Лали Еспосито

Македонски форум за Лали Еспосито lali-esposito.forummk.com
 
HomePortalCalendarПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share
 

 Каролина Гочева

Go down 
АвторПорака
Simonka19Posts : 111
Парички : 163
Репутација : -2
Join date : 2009-12-21

Каролина Гочева Empty
ПишувањеПредмет: Каролина Гочева   Каролина Гочева EmptyПон Дек 21, 2009 10:06 pm

Што мислите за пејачкава?

Каролина Гочева DF3CAAACFC220F41A67475E037B45249

Каролина Гочева Karolina

Каролина Гочева A_b5839

Каролина Гочева KAROLINA%20(Small)
Каролина Гочева (родена на 28 април 1980) е македонска поп пејачка, која 2 пати ја претставуваше Македонија на Изборот за песна на Евровизија. Во 2002 година во Талин, Естонија, настапи со песната „Од нас зависи“ и се пласираше на 19 место. Во 2007 година во Хелсинки, Финска, настапи со песната „Мојот свет“, пласирајќи се како 9-та во полуфиналето, а како 14-та во финалето.

Каролина Гочева го имаше својот прв забележителен настап на десет годишна возраст на детскиот фестивал "Си-До" во Битола и на фестивалот Макфест во 1991 во Штип со песната "Мамо, пушти ме". На почетокот на нејзината кариера, таа настапуваше на голем број домашни фестивали за промовирање на нејзиниот талент и нејзината кариера. Стана редовен учесник на фестивалот Скопје-Фест, дебитирајќи во 1994 со песната "Кој да ти каже". Во наредните години успешно настапуваше на Скопје-Фест каде што се избираше песна за Евровизија. Во 1996 учествуваше со песната "Ма, ајде кажи ми" и се пласира на деветто место. Во 1998 учествуваше со "Украдени ноќи" и имаше поголем успех стигнувајќи до четвртото место со 10,454 гласови. Во 2000 година Каролина стана дел од Авалон продукција и го издаде својот деби-албум "Јас имам песна". Од овој албум излегоа хитовите "Сакај ме", "Без оглед на се" и "Немир" која ја испеа во дует со Тоше Проески. Меѓу песните на нејзиниот прв албум беше и "За нас" која ја напиша Дарко Димитров, со која настапи на Скопје-фест. На овој фестивал Каролина за малку не победи, заврши на второто место со 916 поени. Во 2000 година таа потпишува договор со Авалон Продукција и го издава нејзиниот прв албум „Јас имам песна“ и од тој албум произлегуваат хитовите : „Без оглед на се“, „Сакај ме“, „Срцево не ќе издржи“, „Милениум со тебе“ и други.

Од почетокот на месец март до јуни 2008 година Каролина учествува како член на жирито и учесник во телевизиското шоу „Пеј со мене“ (бугарски: „Пей с мен“), кое се емитува по бугарската Нова телевизија.


Јас не сум нејзин фан,ама има убави песни и е доста добра пејачка Smile
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
An4i
Модератор
An4i

Posts : 276
Парички : 381
Репутација : 1
Join date : 2009-12-19
Age : 21
Location : Дома

Каролина Гочева Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каролина Гочева   Каролина Гочева EmptyПон Дек 21, 2009 10:10 pm

Најдобра пејачка во Македонија
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Lovely Girl

Lovely Girl

Posts : 144
Парички : 205
Репутација : 2
Join date : 2009-09-26
Age : 21
Location : Дома

Каролина Гочева Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каролина Гочева   Каролина Гочева EmptyВто Дек 22, 2009 9:52 pm

Според мене не е најдоба,мислам дека малце новинарите ја преовеличуваат.

_________________
Каролина Гочева 2dhi5pk
Made by Me
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://lali-esposito.forummk.com
*sofeks*:D
Администратор
*sofeks*:D

Posts : 281
Парички : 365
Репутација : 0
Join date : 2009-10-31
Age : 23
Location : ХоУм☻☺

Каролина Гочева Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каролина Гочева   Каролина Гочева EmptyПет Дек 25, 2009 2:56 pm

Lovely Girl напиша:
Според мене не е најдоба,мислам дека малце новинарите ја преовеличуваат.

И јас го мислам истото!

_________________
Каролина Гочева 22xr0o
♥️у♥️
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.lali-esposito.forummk.com
Kova4
Надгледувач
Kova4

Posts : 150
Парички : 171
Репутација : 0
Join date : 2009-12-28
Age : 22
Location : Home Sweet Home

Каролина Гочева Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каролина Гочева   Каролина Гочева EmptyВто Дек 29, 2009 10:02 pm

и јас се слозувам а ина4е е слатка
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
Каролина Гочева Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каролина Гочева   Каролина Гочева Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Каролина Гочева
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Лали Еспосито :: Музика :: Поп-
Отиди до: