Лали Еспосито

Македонски форум за Лали Еспосито lali-esposito.forummk.com
 
HomePortalCalendarПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Елена Ристеска

Go down 
АвторПорака
Simonka19Posts : 111
Парички : 163
Репутација : -2
Join date : 2009-12-21

ПишувањеПредмет: Елена Ристеска   Пон Дек 21, 2009 10:24 pm

Што мислите за оваа пејачка?


Елена Ристеска е родена на 27ми Април 1986 година. Студент е на филолошкиот факултет – италијански јазик.

Ексклузивец на М2 стана во 2002 година, по победата на "Потрагата по
ѕвезда", кога ја испеа песната "Она другото" и освои најмногу гласови
од публиката. Во 2003 година го промовираше својот деби албум "Ден и
Ноќ". Има добиено награди за СМС хит на годината за песната "Она
другото" од слушателите на "Антена 5" радио, “Пејачка на годината” од
гледачите на МС ТВ, "Откритие на годината" од манифестацијата Златна
Буба Мара.

Во 2004 година настапуваше на фестивалот "Golden Stag" во Брашов,
Романија, а во 2005 на фестивалот "Сунчане Скале" каде ја промовираше
песната "Ни на небо, ни на земја".

Досега има снимено многу видео спотови. Исто така Елена има напишано и
многу текстови за повеќе пејачи. Наскоро ќе биде промовиран и нејзиниот
втор албум. Нејзините видео спотови се вртат на музичкиот ТВ канал MTV
Adria.


Не пее баш најубаво во живо,но на спотови и го монтираат гласот,најфеноменална и е песната и новиот спот ДОСТА:Последната промена е направена од Simonka19 на Чет Јан 07, 2010 11:13 pm. Мислењето е променето 3 пати.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Lovely Girl

avatar

Posts : 144
Парички : 205
Репутација : 2
Join date : 2009-09-26
Age : 21
Location : Дома

ПишувањеПредмет: Re: Елена Ристеска   Вто Дек 22, 2009 9:53 pm

Девојкава е WoW и е воедно моја најомилена пеачка во МК.

_________________
Made by Me
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://lali-esposito.forummk.com
*sofeks*:D
Администратор
avatar

Posts : 281
Парички : 365
Репутација : 0
Join date : 2009-10-31
Age : 22
Location : ХоУм☻☺

ПишувањеПредмет: Re: Елена Ристеска   Пет Дек 25, 2009 2:55 pm

Мн е слатка и има супер песни! Најновата песна `доста` е супер!!!

_________________

♥️у♥️
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.lali-esposito.forummk.com
Simonka19Posts : 111
Парички : 163
Репутација : -2
Join date : 2009-12-21

ПишувањеПредмет: Re: Елена Ристеска   Чет Јан 07, 2010 11:11 pm

Има убави песни,ама не е вистинска пејачка!
Тоа што го пее ќе и го монтираат..ќе и го дотераат гласот и ќе направи песна и спот,инаку кога пееше во живо мислам дека беше на концертот на Ламбе воопшто не пееше убаво и тогаш бев кај другарките и тие и мајка им се сложи дека не пее убаво...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Andrej4e15

avatar

Posts : 7
Парички : 14
Репутација : 0
Join date : 2010-01-09

ПишувањеПредмет: Re: Елена Ристеска   Саб Јан 09, 2010 6:24 pm

Не пее лошо на спотовитe ама да во живо е лошо aнајубава песна ми е "Доста"

cat cat affraid affraid

Ти реков да пишуваш кирилица!Ан4и
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
An4i
Модератор
avatar

Posts : 276
Парички : 381
Репутација : 1
Join date : 2009-12-19
Age : 20
Location : Дома

ПишувањеПредмет: Re: Елена Ристеска   Нед Фед 21, 2010 10:36 am

Ми се допаѓа !Ја обожавам Доста!

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
LjbicaPosts : 2
Парички : 2
Репутација : 0
Join date : 2013-06-07

ПишувањеПредмет: Re: Елена Ристеска   Саб Јун 08, 2013 12:17 am

najdobra peacka
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
LjbicaPosts : 2
Парички : 2
Репутација : 0
Join date : 2013-06-07

ПишувањеПредмет: Re: Елена Ристеска   Саб Јун 08, 2013 12:41 am

nema vrska koj fon se pisue silent
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Елена Ристеска   

Вратете се на почетокот Go down
 
Елена Ристеска
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Лали Еспосито :: Музика :: Поп-
Отиди до: