Лали Еспосито

Македонски форум за Лали Еспосито lali-esposito.forummk.com
 
HomePortalCalendarПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share
 

 Ноне Неделковска

Go down 
АвторПорака
Simonka19Posts : 111
Парички : 163
Репутација : -2
Join date : 2009-12-21

Ноне Неделковска Empty
ПишувањеПредмет: Ноне Неделковска   Ноне Неделковска EmptyПон Дек 21, 2009 10:27 pm

Што мислите за пејачкава?


Ноне Неделковска 6F6A48F524039941940717CB5BDEBBCA
Ноне е родена на 28.09.1986 година во Велес - Република Македонија.
Својата пејачка кариера ја започнува уште како седумгодишно девојче на
најпрестижниот детски фестивал во Македонија - „Златно славејче".
Поширока афирмација доживува во 2005. година на интернационалниот
музички избор за „ИДОЛ“ каде во жестока конкуренција на нови пејачки
таленти од Србија, Црна Гора и Македонија, станува една од двете
финалистки, а за малку и победник. Веднаш потоа го потпишува својот прв
договор со една од најпрестижните македонски продуцентски куки -
„Премиер продукција“ и започнува професионално да се занимава со
музика. За многу кусо време станува еден од најпрепознатливите и
најпопуларни женски вокали во Македонија. Настапува на најреномираните
музички фестивали во земјата: „Охрид фест-Охридски трубадури 2005" -
каде ја добива првата награда од телевоутинг гласањето на публиката и
наградата од стручното жири за најдобар дебитант. На фестивалот
„Макфест 2005“ - победува во дебитантската вечер, исто како и следната
2006 година. Во 2006 година надвор од Македонија настапува на
престижниот фестивал на забавна музика - „Будва 2006“ (Црна Гора), како
и на фестивалот „Стари Град“ во Нови Пазар (Србија) каде го освојува
првото место и Гран-при наградата како апсолутен победник.
Во март
2006 година на дискографскиот пазар го издава својот дебитантски албум
- „Јас или таа“, кој за само една недела ке се продаде во фантастични
10.000 примероци за македонски услови.
Во месец мај 2007 година
договорот со својата продуцентска кука „Премиер продукција“ го
продолжува на уште две години, а веднаш потоа излегува и нејзиното ново
ЦД, вториот албум - „Исто како порано“, кој исто така за само една
недела повторно се распродава во завиден тираж од 7.000 примероци.
Годинава
повторно учествува на интернационалниот фестивал на забавна музика -
„Будва 2007“ во Црна Гора, а во месец август 2007 настапува на
меѓународниот фестивал „Еуропоп – Зеница 2007“ (Босна и Херцеговина)
каде на интернационалната вечер во конкуренција на 20 изведувачи од 17
европски земји станува апсолутен победник освојувајќи ја првата награда
од стручното жири составено од акредитираните новинари.
Во месец
октомври повторно учествува и на најпрестижниот македонски фестивал на
забавни песни „Макфест 2007“ каде што се пласира во финалето и има
исклучително забележителен настап.
Нејзините видео спотови се
вртат на најпрестижните музички сателитски ТВ канали:
македонско-австралиските ТАРБС и К-15 ТВ; МКТВ Сат и А1+ (Македонија),
Фен ТВ и Балканика (Бугарија), Балканмедија (Србија/ Црна Гора)... кои
се емитуваат на балканските простори, Европа и Австралија.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
*sofeks*:D
Администратор
*sofeks*:D

Posts : 281
Парички : 365
Репутација : 0
Join date : 2009-10-31
Age : 23
Location : ХоУм☻☺

Ноне Неделковска Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ноне Неделковска   Ноне Неделковска EmptyПет Дек 25, 2009 2:56 pm

Па не ми пеј баш најсјајно!

_________________
Ноне Неделковска 22xr0o
♥️у♥️
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.lali-esposito.forummk.com
An4i
Модератор
An4i

Posts : 276
Парички : 381
Репутација : 1
Join date : 2009-12-19
Age : 21
Location : Дома

Ноне Неделковска Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ноне Неделковска   Ноне Неделковска EmptyСаб Дек 26, 2009 9:14 am

*sofeks*Very Happy напиша:
Па не ми пеј баш најсјајно!
само пишти Suspect
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Lovely Girl

Lovely Girl

Posts : 144
Парички : 205
Репутација : 2
Join date : 2009-09-26
Age : 21
Location : Дома

Ноне Неделковска Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ноне Неделковска   Ноне Неделковска EmptyСаб Дек 26, 2009 9:40 am

Незнам некако како селски да ми зборува.

_________________
Ноне Неделковска 2dhi5pk
Made by Me
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://lali-esposito.forummk.com
Kova4
Надгледувач
Kova4

Posts : 150
Парички : 171
Репутација : 0
Join date : 2009-12-28
Age : 22
Location : Home Sweet Home

Ноне Неделковска Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ноне Неделковска   Ноне Неделковска EmptyВто Дек 29, 2009 10:01 pm

абе знајте дек ми е ком6ивка ова кај баба велес во ку4ана ку4а до ку4а се
а ина4е не ја сакам ногу
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
Ноне Неделковска Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ноне Неделковска   Ноне Неделковска Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Ноне Неделковска
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Лали Еспосито :: Музика :: Поп-
Отиди до: