Лали Еспосито

Македонски форум за Лали Еспосито lali-esposito.forummk.com
 
HomePortalCalendarПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Пијам/Не пијам

Go down 
АвторПорака
Simonka19Posts : 111
Парички : 163
Репутација : -2
Join date : 2009-12-21

ПишувањеПредмет: Пијам/Не пијам   Вто Дек 22, 2009 9:51 pm

Тука пишувајте пијалоци и членот под вас треба да пише дали го пие или не го пие...

Лимонада?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
*sofeks*:D
Администратор
avatar

Posts : 281
Парички : 365
Репутација : 0
Join date : 2009-10-31
Age : 22
Location : ХоУм☻☺

ПишувањеПредмет: Re: Пијам/Не пијам   Пет Дек 25, 2009 3:26 pm

Пијам

Кока-кола

_________________

♥️у♥️
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.lali-esposito.forummk.com
An4i
Модератор
avatar

Posts : 276
Парички : 381
Репутација : 1
Join date : 2009-12-19
Age : 20
Location : Дома

ПишувањеПредмет: Re: Пијам/Не пијам   Саб Дек 26, 2009 9:31 am

Пијам
Цедевита?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
*sofeks*:D
Администратор
avatar

Posts : 281
Парички : 365
Репутација : 0
Join date : 2009-10-31
Age : 22
Location : ХоУм☻☺

ПишувањеПредмет: Re: Пијам/Не пијам   Вто Дек 29, 2009 1:46 pm

Пијан

швепс?

_________________

♥️у♥️
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.lali-esposito.forummk.com
Kova4
Надгледувач
avatar

Posts : 150
Парички : 171
Репутација : 0
Join date : 2009-12-28
Age : 22
Location : Home Sweet Home

ПишувањеПредмет: Re: Пијам/Не пијам   Вто Дек 29, 2009 4:47 pm

ne pijam uf gadno

fanta
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
*sofeks*:D
Администратор
avatar

Posts : 281
Парички : 365
Репутација : 0
Join date : 2009-10-31
Age : 22
Location : ХоУм☻☺

ПишувањеПредмет: Re: Пијам/Не пијам   Вто Дек 29, 2009 4:48 pm

Пијам!

Спрајт?

_________________

♥️у♥️
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.lali-esposito.forummk.com
Kova4
Надгледувач
avatar

Posts : 150
Парички : 171
Репутација : 0
Join date : 2009-12-28
Age : 22
Location : Home Sweet Home

ПишувањеПредмет: Re: Пијам/Не пијам   Вто Дек 29, 2009 4:49 pm

mozit

dzus?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
An4i
Модератор
avatar

Posts : 276
Парички : 381
Репутација : 1
Join date : 2009-12-19
Age : 20
Location : Дома

ПишувањеПредмет: Re: Пијам/Не пијам   Сре Дек 30, 2009 11:55 am

Пијам

Јафа
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Kova4
Надгледувач
avatar

Posts : 150
Парички : 171
Репутација : 0
Join date : 2009-12-28
Age : 22
Location : Home Sweet Home

ПишувањеПредмет: Re: Пијам/Не пијам   Сре Дек 30, 2009 4:04 pm

6о јафа мое6е да кази6 по конкретно
милкхејк
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Simonka19Posts : 111
Парички : 163
Репутација : -2
Join date : 2009-12-21

ПишувањеПредмет: Re: Пијам/Не пијам   Сре Дек 30, 2009 5:04 pm

ПИЈААААААААААААААААААААААААААААМ

Густо чоколадо?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
An4i
Модератор
avatar

Posts : 276
Парички : 381
Репутација : 1
Join date : 2009-12-19
Age : 20
Location : Дома

ПишувањеПредмет: Re: Пијам/Не пијам   Сре Дек 30, 2009 11:36 pm

Де бе Јафа сокови пффффффффффффффффф
Пијам

Пепси?

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Kova4
Надгледувач
avatar

Posts : 150
Парички : 171
Репутација : 0
Join date : 2009-12-28
Age : 22
Location : Home Sweet Home

ПишувањеПредмет: Re: Пијам/Не пијам   Чет Дек 31, 2009 12:51 am

даааааа

Коктел од лимон
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
An4i
Модератор
avatar

Posts : 276
Парички : 381
Репутација : 1
Join date : 2009-12-19
Age : 20
Location : Дома

ПишувањеПредмет: Re: Пијам/Не пијам   Саб Фед 20, 2010 11:38 pm

Пијам
Вино?

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Пијам/Не пијам   

Вратете се на почетокот Go down
 
Пијам/Не пијам
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Лали Еспосито :: Форумски Игри-
Отиди до: