Лали Еспосито

Македонски форум за Лали Еспосито lali-esposito.forummk.com
 
HomePortalCalendarПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Еспосито Слаткарница

Go down 
АвторПорака
Simonka19Posts : 111
Парички : 163
Репутација : -2
Join date : 2009-12-21

ПишувањеПредмет: Еспосито Слаткарница   Вто Дек 22, 2009 10:11 pm

Ова е слаткарница Esposito и ќе нарачуваме слатки,а членот под вас ќе постави слика и ќе си порача

торта од јагода


Последната промена е направена од Simonka19 на Нед Јан 03, 2010 12:52 am. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
*sofeks*:D
Администратор
*sofeks*:D

Posts : 281
Парички : 365
Репутација : 0
Join date : 2009-10-31
Age : 22
Location : ХоУм☻☺

ПишувањеПредмет: Re: Еспосито Слаткарница   Пет Дек 25, 2009 3:24 pm

Мммммм... евеЗа мене.......ај чоколадна торта.

_________________

♥️у♥️
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.lali-esposito.forummk.com
An4i
Модератор
An4i

Posts : 276
Парички : 381
Репутација : 1
Join date : 2009-12-19
Age : 21
Location : Дома

ПишувањеПредмет: Re: Еспосито Слаткарница   Саб Дек 26, 2009 9:34 am


За мене сладолет
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
*sofeks*:D
Администратор
*sofeks*:D

Posts : 281
Парички : 365
Репутација : 0
Join date : 2009-10-31
Age : 22
Location : ХоУм☻☺

ПишувањеПредмет: Re: Еспосито Слаткарница   Саб Дек 26, 2009 4:01 pm

Повелетеза мене овошне салата.

_________________

♥️у♥️
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.lali-esposito.forummk.com
Kova4
Надгледувач
Kova4

Posts : 150
Парички : 171
Репутација : 0
Join date : 2009-12-28
Age : 22
Location : Home Sweet Home

ПишувањеПредмет: Re: Еспосито Слаткарница   Сре Дек 30, 2009 5:19 pm


за мене индианка
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
An4i
Модератор
An4i

Posts : 276
Парички : 381
Репутација : 1
Join date : 2009-12-19
Age : 21
Location : Дома

ПишувањеПредмет: Re: Еспосито Слаткарница   Сре Дек 30, 2009 11:25 pm


За мене чоколадна торта

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Kova4
Надгледувач
Kova4

Posts : 150
Парички : 171
Репутација : 0
Join date : 2009-12-28
Age : 22
Location : Home Sweet Home

ПишувањеПредмет: Re: Еспосито Слаткарница   Чет Дек 31, 2009 12:54 am

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
An4i
Модератор
An4i

Posts : 276
Парички : 381
Репутација : 1
Join date : 2009-12-19
Age : 21
Location : Дома

ПишувањеПредмет: Re: Еспосито Слаткарница   Саб Фед 20, 2010 11:36 pm


Сладолет

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Еспосито Слаткарница   

Вратете се на почетокот Go down
 
Еспосито Слаткарница
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Лали Еспосито :: Форумски Игри-
Отиди до: