Лали Еспосито

Македонски форум за Лали Еспосито lali-esposito.forummk.com
 
HomePortalCalendarПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Еспосито Козметика

Go down 
АвторПорака
Simonka19Posts : 111
Парички : 163
Репутација : -2
Join date : 2009-12-21

ПишувањеПредмет: Еспосито Козметика   Вто Дек 22, 2009 10:14 pm

Тука треба да ставате слики според козметиката(пр.розева сенка за очи,кармин,лак за нокти) и членот ќе постави слика

За мене сребрена сенка,сјај и маскара


Последната промена е направена од Simonka19 на Нед Јан 03, 2010 12:51 am. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
*sofeks*:D
Администратор
*sofeks*:D

Posts : 281
Парички : 365
Репутација : 0
Join date : 2009-10-31
Age : 22
Location : ХоУм☻☺

ПишувањеПредмет: Re: Еспосито Козметика   Пет Дек 25, 2009 3:21 pm

ПовелиЗа мене црн лак и маскара.

_________________

♥️у♥️
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.lali-esposito.forummk.com
An4i
Модератор
An4i

Posts : 276
Парички : 381
Репутација : 1
Join date : 2009-12-19
Age : 21
Location : Дома

ПишувањеПредмет: Re: Еспосито Козметика   Саб Дек 26, 2009 9:37 amЗа мене сенка и сјај
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
*sofeks*:D
Администратор
*sofeks*:D

Posts : 281
Парички : 365
Репутација : 0
Join date : 2009-10-31
Age : 22
Location : ХоУм☻☺

ПишувањеПредмет: Re: Еспосито Козметика   Саб Дек 26, 2009 3:57 pm

Еве можете да изберете повеќе боии еве сјајза мене розеф лак

_________________

♥️у♥️
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.lali-esposito.forummk.com
Kova4
Надгледувач
Kova4

Posts : 150
Парички : 171
Репутација : 0
Join date : 2009-12-28
Age : 22
Location : Home Sweet Home

ПишувањеПредмет: Re: Еспосито Козметика   Сре Дек 30, 2009 5:15 pm


за мене плава маскара
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
An4i
Модератор
An4i

Posts : 276
Парички : 381
Репутација : 1
Join date : 2009-12-19
Age : 21
Location : Дома

ПишувањеПредмет: Re: Еспосито Козметика   Сре Дек 30, 2009 11:24 pm


Сјај

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Kova4
Надгледувач
Kova4

Posts : 150
Парички : 171
Репутација : 0
Join date : 2009-12-28
Age : 22
Location : Home Sweet Home

ПишувањеПредмет: Re: Еспосито Козметика   Чет Дек 31, 2009 12:55 am

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
*sofeks*:D
Администратор
*sofeks*:D

Posts : 281
Парички : 365
Репутација : 0
Join date : 2009-10-31
Age : 22
Location : ХоУм☻☺

ПишувањеПредмет: Re: Еспосито Козметика   Чет Дек 31, 2009 4:41 pm

ПовелиФор ми........ B.U. жолтиот (ако ме сватифте).

_________________

♥️у♥️
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.lali-esposito.forummk.com
An4i
Модератор
An4i

Posts : 276
Парички : 381
Репутација : 1
Join date : 2009-12-19
Age : 21
Location : Дома

ПишувањеПредмет: Re: Еспосито Козметика   Саб Фед 20, 2010 11:35 pm

Посебно нема...

за мене маскара,сјај и парфем B.U.

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Еспосито Козметика   

Вратете се на почетокот Go down
 
Еспосито Козметика
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Лали Еспосито :: Форумски Игри-
Отиди до: