Лали Еспосито
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Лали Еспосито

Македонски форум за Лали Еспосито lali-esposito.forummk.com
 
HomePortalБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Елена Ристеска

Go down 
+2
Lovely Girl
Simonka19
6 posters
АвторПорака
Simonka19
Posts : 111
Парички : 163
Репутација : -2
Join date : 2009-12-21

Елена Ристеска Empty
ПишувањеПредмет: Елена Ристеска   Елена Ристеска EmptyПон Дек 21, 2009 10:24 pm

Што мислите за оваа пејачка?

Елена Ристеска Elena_bio2

Елена Ристеска 4F0FC33BA24F624598B5A9E7929EBEA7

Елена Ристеска 685E4BBE6C315D40AC5E5268CD750A43

Елена Ристеска 2F38CE025FCFE04297A249AF2545A948

Елена Ристеска Elenaristeska11

Елена Ристеска Kultura-elena%20vo%20svedska


Елена Ристеска е родена на 27ми Април 1986 година. Студент е на филолошкиот факултет – италијански јазик.

Ексклузивец на М2 стана во 2002 година, по победата на "Потрагата по
ѕвезда", кога ја испеа песната "Она другото" и освои најмногу гласови
од публиката. Во 2003 година го промовираше својот деби албум "Ден и
Ноќ". Има добиено награди за СМС хит на годината за песната "Она
другото" од слушателите на "Антена 5" радио, “Пејачка на годината” од
гледачите на МС ТВ, "Откритие на годината" од манифестацијата Златна
Буба Мара.

Во 2004 година настапуваше на фестивалот "Golden Stag" во Брашов,
Романија, а во 2005 на фестивалот "Сунчане Скале" каде ја промовираше
песната "Ни на небо, ни на земја".

Досега има снимено многу видео спотови. Исто така Елена има напишано и
многу текстови за повеќе пејачи. Наскоро ќе биде промовиран и нејзиниот
втор албум. Нејзините видео спотови се вртат на музичкиот ТВ канал MTV
Adria.


Не пее баш најубаво во живо,но на спотови и го монтираат гласот,најфеноменална и е песната и новиот спот ДОСТА:Последната промена е направена од Simonka19 на Чет Јан 07, 2010 11:13 pm. Мислењето е променето 3 пати.
Вратете се на почетокот Go down
Lovely Girl

Lovely Girl


Posts : 144
Парички : 205
Репутација : 2
Join date : 2009-09-26
Age : 25
Location : Дома

Елена Ристеска Empty
ПишувањеПредмет: Re: Елена Ристеска   Елена Ристеска EmptyВто Дек 22, 2009 9:53 pm

Девојкава е WoW и е воедно моја најомилена пеачка во МК.

_________________
Елена Ристеска 2dhi5pk
Made by Me
Вратете се на почетокот Go down
https://lali-esposito.forummk.com
*sofeks*:D
Администратор
*sofeks*:D


Posts : 281
Парички : 365
Репутација : 0
Join date : 2009-10-31
Age : 26
Location : ХоУм☻☺

Елена Ристеска Empty
ПишувањеПредмет: Re: Елена Ристеска   Елена Ристеска EmptyПет Дек 25, 2009 2:55 pm

Мн е слатка и има супер песни! Најновата песна `доста` е супер!!!

_________________
Елена Ристеска 22xr0o
♥️у♥️
Вратете се на почетокот Go down
http://www.lali-esposito.forummk.com
Simonka19
Posts : 111
Парички : 163
Репутација : -2
Join date : 2009-12-21

Елена Ристеска Empty
ПишувањеПредмет: Re: Елена Ристеска   Елена Ристеска EmptyЧет Јан 07, 2010 11:11 pm

Има убави песни,ама не е вистинска пејачка!
Тоа што го пее ќе и го монтираат..ќе и го дотераат гласот и ќе направи песна и спот,инаку кога пееше во живо мислам дека беше на концертот на Ламбе воопшто не пееше убаво и тогаш бев кај другарките и тие и мајка им се сложи дека не пее убаво...
Вратете се на почетокот Go down
Andrej4e15

Andrej4e15


Posts : 7
Парички : 14
Репутација : 0
Join date : 2010-01-09

Елена Ристеска Empty
ПишувањеПредмет: Re: Елена Ристеска   Елена Ристеска EmptyСаб Јан 09, 2010 6:24 pm

Не пее лошо на спотовитe ама да во живо е лошо aнајубава песна ми е "Доста"

cat cat affraid affraid

Ти реков да пишуваш кирилица!Ан4и
Вратете се на почетокот Go down
An4i
Модератор
An4i


Posts : 276
Парички : 381
Репутација : 1
Join date : 2009-12-19
Age : 24
Location : Дома

Елена Ристеска Empty
ПишувањеПредмет: Re: Елена Ристеска   Елена Ристеска EmptyНед Фед 21, 2010 10:36 am

Ми се допаѓа !Ја обожавам Доста!

_________________
Елена Ристеска Bgmileycyrus2411
Вратете се на почетокот Go down
Ljbica
Posts : 2
Парички : 2
Репутација : 0
Join date : 2013-06-07

Елена Ристеска Empty
ПишувањеПредмет: Re: Елена Ристеска   Елена Ристеска EmptyСаб Јун 08, 2013 12:17 am

najdobra peacka
Вратете се на почетокот Go down
Ljbica
Posts : 2
Парички : 2
Репутација : 0
Join date : 2013-06-07

Елена Ристеска Empty
ПишувањеПредмет: Re: Елена Ристеска   Елена Ристеска EmptyСаб Јун 08, 2013 12:41 am

nema vrska koj fon se pisue silent
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content

Елена Ристеска Empty
ПишувањеПредмет: Re: Елена Ристеска   Елена Ристеска Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Елена Ристеска
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Лали Еспосито :: Музика :: Поп-
Отиди до: