Лали Еспосито
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Лали Еспосито

Македонски форум за Лали Еспосито lali-esposito.forummk.com
 
HomePortalБарајРегистрирајте сеВлез

 

 DNK и DJ Панчо

Go down 
АвторПорака
An4i
Модератор
An4i

Posts : 276
Парички : 381
Репутација : 1
Join date : 2009-12-19
Age : 23
Location : Дома

DNK и DJ Панчо Empty
ПишувањеПредмет: DNK и DJ Панчо   DNK и DJ Панчо EmptyНед Фед 21, 2010 11:09 am

Немам коментар. Во последно време станаа многу познати, иако не се многу долгу на македонската естрада. Не се појавуваат заедно секогаш, но имаат дуети со некои македонски пеачи(најмногу со Врчак). Им знам неколку песни како „Полна Месечина“, „Навлечен на тебе“, „Пази се од мене“ .... Сега нешто најново од нив двајцата е , новата „химна“ која е наменета за телевизиските програми А1 и А2. Ова е уште една реклама за овие две телевизии. Нормално Велија Рамковски им има потплатено за таква реклама, односно песна, која секојдневно се емитува на овие телевизиски програми. За момциве немам ништо против, но секој си има свое мислење.

Еве и некои песни.