Лали Еспосито - 


Македонски форум за Лали Еспосито lali-esposito.forummk.com
 
HomePortalLatest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

Барај
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Latest topics
» Елена Ристеска
Лали Еспосито - Portal EmptyСаб Јун 08, 2013 12:41 am by Ljbica

» Best 10 dating websites in taiwan. Dating antrim.
Лали Еспосито - Portal EmptyЧет Aвг 04, 2011 3:26 pm by Гостин

» Ways to ruin a dating relationship. Dating culleoka.
Лали Еспосито - Portal EmptyЧет Aвг 04, 2011 9:00 am by Гостин

» apartamenty bialystok wiejska
Лали Еспосито - Portal EmptyЧет Aвг 04, 2011 4:25 am by Гостин

» гинекология народные средства
Лали Еспосито - Portal EmptyСре Aвг 03, 2011 10:42 pm by Гостин

» apartamenty grecja wakacje
Лали Еспосито - Portal EmptyСре Aвг 03, 2011 7:37 am by Гостин

» Торрент трекер
Лали Еспосито - Portal EmptyСре Aвг 03, 2011 5:26 am by Гостин

» bongoradio com guestbook new ultram buy ultram online
Лали Еспосито - Portal EmptyСре Aвг 03, 2011 2:44 am by Гостин

» гинеколог влагалище
Лали Еспосито - Portal EmptyСре Aвг 03, 2011 1:55 am by Гостин

Affiliates
free forum

Лали раскина со Питер Ланзани?
Лали Еспосито - Portal EmptyЧет Јун 17, 2010 1:43 pm by An4i
Лали Еспосито - Portal 1270279825947_f
Во најновиот број на списанието Popstar , Лали Еспосито ( Мар ) даваше интервју во кое збореше за својот живот,а најмногу за ЉУБОВТА.Имено,Лали беше прашана на многу прашања на …


[ Full reading ]
Comments: 0
Новиот изглед на Мариана Еспосито (Лали)
Лали Еспосито - Portal EmptyВто Јан 19, 2010 1:05 am by *Maya
Членовите на Ангели ги искористија празниците и повеќето од нив направија промени во нивниот изглед за новата сезона на Ангели.Во овој случај тоа е Mariana Esposito позната на сите како Lali. Денес Понеделник 28 Декември се …


[ Full reading ]
Comments: 0
Лали најгласана тинајџерка
Лали Еспосито - Portal EmptyВто Јан 19, 2010 12:49 am by *Maya
Познатата актерка која ја толкува улогата на "Мар" во Ангели беше најмногу гласана и победи во категоријата за најдобра актерка тинајџерка за наградите Pronto.

Позиции

Mariana Esposito: 6260 votos (61.4%)
Florencia Bertotti: 2153 votos (21.1%)
Emilia …


[ Full reading ]
Comments: 0
Лали учи да вози
Лали Еспосито - Portal EmptyВто Јан 19, 2010 12:34 am by *Maya
Лали учи да вози
Лали учи да вози тоа го кажаа Теам Ангелс кои секогаш ги следат Ангелите,така сега ја следеја Лали како учи да вози..Таа се надева дека во скоро време ќе научи да вози и да добие возачка еве видео од тоа …


[ Full reading ]
Comments: 0
Лали за Пињеиро 2009
Лали Еспосито - Portal EmptyВто Јан 19, 2010 12:32 am by *Maya
Мариана Еспосито стана дел од кампањата за облека на Piñeiro Producciones, чиј модел е исто така и Кандела Ветрано (Тефи). Кампањата се вика "Dios las cria" ("Израснати/одгледани од Бога"). Тука може да видите дел од сликите за …


[ Full reading ]
Comments: 0
Лали и Питер - Повторно заедно
Лали Еспосито - Portal EmptyВто Јан 19, 2010 12:21 am by *Maya
За сите нивни верни фанови:За нивната врска не се знаеше многу,дали одат или пак не.А,сега радосна вест-Да,Пит и Лали се повторно заедно.Причината зошто раскинале одреден период не ја кажаа но меѓутоа Ланзани проговори …


[ Full reading ]
Comments: 0
Интервју со Лали
Лали Еспосито - Portal EmptyВто Јан 19, 2010 12:19 am by *Maya
Мариана Еспосито, една од главните глумици од популарната тинејџерска серија ,, Ангели`, пред некое време имала интервју во кое зборувала за нејзината каријера, нејзината улога во Тин Ејнџелс и кажала неколку детаљи од …


[ Full reading ]
Comments: 0
Почетоците на Мариана Еспосито (Лали)
Лали Еспосито - Portal EmptyВто Јан 19, 2010 12:11 am by *Maya
Огромната желба на Лали да стане позната ја прави бунтовничка од мали нозе.Уште на 5 годишна возраст без одобрение од мајка и Мариана се пријавува на кастингот на Cris Morena кога барала ликови за серијата Rincon De Luz.Таа била …


[ Full reading ]
Comments: 0
Тетоважата на Лали
Лали Еспосито - Portal EmptyПон Јан 18, 2010 11:58 pm by *Maya
За време на фотосесијата за списанието Gente можеше да се забележи новата тетоважа на Лали која пак се наоѓа на исто место како и онаа на Еугенија...на вратот.



Лали Еспосито - Portal K2k22q


Comments: 0
Statistics
Постојат b>30 регистрирани членови
Најновиот регистриран член е Ljbica

Нашите членови се испратиле точно 1244 мислења in 203 subjects
Форум
Кој е он-лајн?
In total there is 1 user online :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 1 Гост

Никој

Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 24 во Саб Сеп 18, 2010 1:46 pm