Лали Еспосито
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Лали Еспосито

Македонски форум за Лали Еспосито lali-esposito.forummk.com
 
HomePortalБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Евровизија 2010: Осло, Норвешка

Go down 

Дали ви се допаѓа песната и пејачот кои се одбрани да ја претставува Македонија на Евросонг?
Да
Евровизија 2010: Осло, Норвешка Vote_lcap50%Евровизија 2010: Осло, Норвешка Vote_rcap
 50% [ 3 ]
Не
Евровизија 2010: Осло, Норвешка Vote_lcap50%Евровизија 2010: Осло, Норвешка Vote_rcap
 50% [ 3 ]
Општо гласови : 6
 

АвторПорака
An4i
Модератор
An4i

Posts : 276
Парички : 381
Репутација : 1
Join date : 2009-12-19
Age : 22
Location : Дома

Евровизија 2010: Осло, Норвешка Empty
ПишувањеПредмет: Евровизија 2010: Осло, Норвешка   Евровизија 2010: Осло, Норвешка EmptyНед Фед 21, 2010 11:26 am

Евровизија 2010 ќе биде 55то издание на Песна на Евровизија. Натпреварот ќе се одржи во Теленор Арената, во општината Беарум, што е лоцирано само неколку километри од Осло, Норвешка, но сепак Евровизијата ќе се одржи во Осло поради тоа што Арената е скоро во главниот град. Норвешка стана домаќин на оваа Евровизија заблагодарувајќи и се на победата на Александар Рибак со песната „Бајка“ која триумфираше во Москва. Ова ќе биде трет пат Евровизија да се оддржува во Норвешка, следејќи ги претходните во 1986 и 1996. Полуфиналињата ќе се оддржат на 25 и 27 мај, а финалето на 29 мај 2010.Норвешкиот министер за Култура, Тронд Гиске, и директорот на националниот јавен сервис и телевизија (НРК), Ханс-Торе Бјеркаас, се договорија на буџет од 17 милиони евра. Буџетот е многу помал од оној во Москва, но поголем од буџетот во 2007, во Финска. На прес-конфренецијата во Осло на 27 мај 2009, беше најавено дека шоуто ќе се оддржи во Осло Метрополиската Арена. Но НРК дискутираше дека Осло е единствениот град кој има можност од толкав капацитет на сали и инфраструктура за оддржување на шоуто. На 3 јули 2009, беше одлучено дека шоуто ќе биде во новата Теленор Арена, во близина на Осло.

______________________________________________SHARE THE MOMENT

Слоганот и темата за Евровизија 2010. беа претставени вчера на конференцијата за новинари во Осло, главниот град на Норвешка. Официјалниот слоган на 55. Евровизија гласи: „Share the Moment“ (Сподели го моментот). Свант Стокселиус го пофали начинот на кој националната телевизија на Норвешка се справува со моменталните подготовки за Евровизија. “Никогаш не сум видел досега да една национална телевизија, организатор на Евровизија, да биде толку подготвена во овој дел од годината кога е во прашање Евровизијата“. -изјави Свант.

“Ние ја делиме Евровизијата, не само што ја пренесуваме“ - објасни телевизискиот продуцент на Норвешка за Евровизијата, Хас Линдмо. “Фактот дека Евровизија е единствен настан кога само еднаш во годината, 125 милиони Европјани прават иста работа - го следат овој голем натпревар. Не е битно дали е на Исланд, во Португалија, во Ерменија, или овде во Осло“ - изјави Линдмо.

________________________________________________
Според мене пејачот и песната од Македонија се ужас.Само ке ни ја срамат државата и сигурно нема да влезат во финале со ваков пејач и песна!
________________________________________________
Коментирајте!И И кажете дали ви се допаѓа песната која е одбрана да ја претставува Македонија на Евросонг?

_________________
Евровизија 2010: Осло, Норвешка Bgmileycyrus2411


Последната промена е направена од An4i на Нед Фед 21, 2010 3:17 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
lara casi angeles

lara casi angeles

Posts : 32
Парички : 37
Репутација : 0
Join date : 2010-02-19

Евровизија 2010: Осло, Норвешка Empty
ПишувањеПредмет: Re: Евровизија 2010: Осло, Норвешка   Евровизија 2010: Осло, Норвешка EmptyНед Фед 21, 2010 2:31 pm

мене многу ми се допага песната најубава оваа беше ама пејачот е за никаде-сељак е...
Вратете се на почетокот Go down
An4i
Модератор
An4i

Posts : 276
Парички : 381
Репутација : 1
Join date : 2009-12-19
Age : 22
Location : Дома

Евровизија 2010: Осло, Норвешка Empty
ПишувањеПредмет: Re: Евровизија 2010: Осло, Норвешка   Евровизија 2010: Осло, Норвешка EmptyНед Фед 21, 2010 3:18 pm

малце е сменета анкетата
а според мене не...имаше и поубави песни и подобри изведувачи

_________________
Евровизија 2010: Осло, Норвешка Bgmileycyrus2411
Вратете се на почетокот Go down
*sofeks*:D
Администратор
*sofeks*:D

Posts : 281
Парички : 365
Репутација : 0
Join date : 2009-10-31
Age : 24
Location : ХоУм☻☺

Евровизија 2010: Осло, Норвешка Empty
ПишувањеПредмет: Re: Евровизија 2010: Осло, Норвешка   Евровизија 2010: Осло, Норвешка EmptyСаб Фед 27, 2010 7:24 pm

Мене баш ми се допаѓа песната.

_________________
Евровизија 2010: Осло, Норвешка 22xr0o
♥️у♥️
Вратете се на почетокот Go down
http://www.lali-esposito.forummk.com
An4i
Модератор
An4i

Posts : 276
Парички : 381
Репутација : 1
Join date : 2009-12-19
Age : 22
Location : Дома

Евровизија 2010: Осло, Норвешка Empty
ПишувањеПредмет: Re: Евровизија 2010: Осло, Норвешка   Евровизија 2010: Осло, Норвешка EmptyСаб Фед 27, 2010 9:38 pm

А пејачот??

_________________
Евровизија 2010: Осло, Норвешка Bgmileycyrus2411
Вратете се на почетокот Go down
emu6

emu6

Posts : 6
Парички : 8
Репутација : 0
Join date : 2010-01-31
Age : 24
Location : Битола

Евровизија 2010: Осло, Норвешка Empty
ПишувањеПредмет: Re: Евровизија 2010: Осло, Норвешка   Евровизија 2010: Осло, Норвешка EmptyПон Мар 01, 2010 10:03 am

мене не ми допаѓа песната, а уште помалце пејачот!
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Евровизија 2010: Осло, Норвешка Empty
ПишувањеПредмет: Re: Евровизија 2010: Осло, Норвешка   Евровизија 2010: Осло, Норвешка Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Евровизија 2010: Осло, Норвешка
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Лали Еспосито :: Општо :: Оф топик-
Отиди до: