Лали Еспосито
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Лали Еспосито

Македонски форум за Лали Еспосито lali-esposito.forummk.com
 
HomePortalБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Аврил Лавињ

Go down 
АвторПорака
*sofeks*:D
Администратор
*sofeks*:D

Posts : 281
Парички : 365
Репутација : 0
Join date : 2009-10-31
Age : 24
Location : ХоУм☻☺

Аврил Лавињ Empty
ПишувањеПредмет: Аврил Лавињ   Аврил Лавињ EmptyЧет Ное 12, 2009 6:44 pm

Аврил Рамона Лавињ (родена 27 септември 1984) е канадска поп-рок пејачка/текстописец и актерка која е која е позната по нејзиниот панк


персонал и имиџ. Иако нејзиното име е со Француско потекло, таа на зборува Француски и нејзиното презиме се изговара на англиски начин, повеке или помалку како Ла-виин ("La-veen") . Нејзиното име Аврил значи април на Француски јазик.

Нејзините родители се Џон и Џуди Лавињ, Аврил пораснала во Напан (Napanee); таму се вселила кога имала пер години. Таму таа пеела кантри музика и во црковниот хор и се научила да свири гитара. Таа била пронајдена од нејзиниот прв професионален менаџер, Cliff Fabri, додека си пеела во продавницата за книги Кингстон. За време на нејзиниот настап в Ленокс Комјунити Театарот, Аврил ја приметил Стив Мед, локален фолк пејач, кој ја покани неа да биде вокалистка на неговата песна Допри го небото (Touch The Sky) 1999 за неговиот албум Quinte Spirit. Инпресиониран, ја покани пак да биде вокалистка. На 16 години, таа потпиша договор со Кен Кронгард, the artists-and-repertoire (A&R) репрезентативецот од Arista Records, кој го поканил својот шеф, да ја слуша како пее во студио во Њу Јорк. Таа тогаш ја завршила работата на нејзиниот прв албум. 2002-2003 изгледа, прави обиди да ги поправи песните, Лавињ евентуално се пресели во Л.А, Калифорнија, и го поправи нејиниот албум со Клиф Магнес.

Let go (2001-2003)

Let go беше издаден на 4 јуни 2002 година во САД, достигнувајќи 3 место на топ листите во Австралија, Канада и Велика Британија. Албумот се продаде во 13,197,000 копии низ светот. Беше прогласен за најпродаван албум на годината за пејачка.

Under my skin (2004-2006)

Under my skin беше издаден на 25 мај 2004. Албумот достигна прво место во САД, Велика Британија, Германија, Јапонија, Австралија, Канада, Мексико, Аргентина, Шпанија, Ирска, Тајланд, Кореја и Хонк Конг. Албумот во првата недела од објавувањето се продаде во 380,000 копии во САД.

The best damn thing (2007)

The best damn thing е третиот албум на Аврил Лавињ издаден во април 2007. Првиот сингл од овој албум е песната Girlfriend.


Тука поставивајте и слики од неа Very Happy I love you
Вратете се на почетокот Go down
http://www.lali-esposito.forummk.com
Simple Girl

Simple Girl

Posts : 37
Парички : 42
Репутација : 1
Join date : 2009-11-08

Аврил Лавињ Empty
ПишувањеПредмет: Re: Аврил Лавињ   Аврил Лавињ EmptyСаб Ное 28, 2009 9:30 pm

Јас ке поставам подоцна..иначе пре убава е ја обожавам
Вратете се на почетокот Go down
*Maya
Портал Уредувач
*Maya

Posts : 74
Парички : 92
Репутација : 0
Join date : 2009-11-29

Аврил Лавињ Empty
ПишувањеПредмет: Re: Аврил Лавињ   Аврил Лавињ EmptyПон Ное 30, 2009 12:08 am


_________________
Аврил Лавињ A3ce7955640894 Аврил Лавињ C3181c55640895 Аврил Лавињ D5915955640897
Вратете се на почетокот Go down
*sofeks*:D
Администратор
*sofeks*:D

Posts : 281
Парички : 365
Репутација : 0
Join date : 2009-10-31
Age : 24
Location : ХоУм☻☺

Аврил Лавињ Empty
ПишувањеПредмет: Re: Аврил Лавињ   Аврил Лавињ EmptyПет Дек 04, 2009 3:44 pm

Браво *Maya! Супер се сликите! Wink

_________________
Аврил Лавињ 22xr0o
♥️у♥️
Вратете се на почетокот Go down
http://www.lali-esposito.forummk.com
An4i
Модератор
An4i

Posts : 276
Парички : 381
Репутација : 1
Join date : 2009-12-19
Age : 23
Location : Дома

Аврил Лавињ Empty
ПишувањеПредмет: Re: Аврил Лавињ   Аврил Лавињ EmptyСаб Дек 19, 2009 12:13 pm

Аврил Лавињ Normal14
Аврил Лавињ Normal15
Аврил Лавињ Normal16
Аврил Лавињ Normal17
Аврил Лавињ Normal19
Аврил Лавињ Normal21
Аврил Лавињ Normal20
Вратете се на почетокот Go down
Simonka19Posts : 111
Парички : 163
Репутација : -2
Join date : 2009-12-21

Аврил Лавињ Empty
ПишувањеПредмет: Re: Аврил Лавињ   Аврил Лавињ EmptyПет Јан 01, 2010 4:23 am

Закон е!Ја обожаваам!
Вратете се на почетокот Go down
Marti.Igarzabal

Marti.Igarzabal

Posts : 32
Парички : 37
Репутација : 0
Join date : 2009-12-25

Аврил Лавињ Empty
ПишувањеПредмет: Re: Аврил Лавињ   Аврил Лавињ EmptyВто Јан 05, 2010 5:42 pm

Ја обожаваммм најубава е и најубаво пее
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Аврил Лавињ Empty
ПишувањеПредмет: Re: Аврил Лавињ   Аврил Лавињ Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Аврил Лавињ
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Лали Еспосито :: Музика :: Рок-
Отиди до: