Лали Еспосито
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Лали Еспосито

Македонски форум за Лали Еспосито lali-esposito.forummk.com
 
HomePortalБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Tokio Hotel

Go down 
АвторПорака
*sofeks*:D
Администратор
*sofeks*:D

Posts : 281
Парички : 365
Репутација : 0
Join date : 2009-10-31
Age : 24
Location : ХоУм☻☺

Tokio Hotel Empty
ПишувањеПредмет: Tokio Hotel   Tokio Hotel EmptyПет Ное 13, 2009 11:58 pm

Tokio Hotel е еден германски бенд основан во Марбург, Германија во 2001 година од страна на пејачот Бил Каулиц, гитарист Том Каулиц, Gustav Schäfer тапанарот и басистот Георг Листинг. [6] квартет го постигна четири број еден синглови и имаат три број еден објавен албум во нивните родна земја, речиси 5 милиони продажба на компакт дискови и ДВД-а таму. [7] По снимањето на демото на CD-неиздаден под името "Шејтански" и имаат договор со Sony BMG прекината, бендот го издадоа нивниот прв албум на германски јазик, Schrei, како Токио Хотел на Island Records во 2005 година. Schrei продадени повеќе од половина милион копии низ целиот свет [8] и предизвика четири петте синглови и во Германија и Австрија. Во 2007 година, бендот го издадоа нивниот втор албум германски Цимер 483 и нивниот прв албум на англиски Крик кои имаат комбинација албум на продажбата од над еден милион копии низ целиот свет и помогнаа да победиме на нивниот прв бенд MTV Europe Music Award за најдобра Interact. Поранешните, Zimmer 483, предизвика три петте синглови во Германија, додека вториот, крик, предизвика два синглови која достигна врвот во дваесет нови територии како што се Шпанија, Португалија и Италија. Во септември 2008 година, тие во САД го освои својот прв МТВ Видео Музика награда за најдобар нов изведувач. Во октомври 2008 година, тие освоија 4 награди меѓу кои најдобра меѓународна Уметникот и песна на годината во Лос заштитен Latinoamérica МТВ се одржа во Мексико. Tokio Hotel стана првиот германски бенд воопшто да добие награда на МТВ VMAs а исто така и во Латинска Америка МТВ награди. Тие, исто така крена ѕвезда награда на MTV Europe Music Awards 2008 се одржа во Ливерпул на 6 ноември 2008 година и на наградата за најдобра група на 5 ноември 2009 година MTV Europe Music наградата се одржа во Берлин.

Tokio Hotel 6rkheg

Tokio Hotel Epg8rs

Tokio Hotel 6on3b8
Вратете се на почетокот Go down
http://www.lali-esposito.forummk.com
Thianna

Thianna

Posts : 33
Парички : 39
Репутација : 0
Join date : 2009-11-28

Tokio Hotel Empty
ПишувањеПредмет: Re: Tokio Hotel   Tokio Hotel EmptyСаб Ное 28, 2009 7:34 pm

Tokio Hotel 1183731681_tokio_hotel2

http://snimki.animes-bg.com/data/media/4/Tokio_Hotel_6.jpg

многу убави песни имаат.
Вратете се на почетокот Go down
An4i
Модератор
An4i

Posts : 276
Парички : 381
Репутација : 1
Join date : 2009-12-19
Age : 23
Location : Дома

Tokio Hotel Empty
ПишувањеПредмет: Re: Tokio Hotel   Tokio Hotel EmptyСаб Дек 19, 2009 11:16 pm

Tokio Hotel Tokio-hotel_huge
Tokio Hotel Tokiohotel
Вратете се на почетокот Go down
Simonka19Posts : 111
Парички : 163
Репутација : -2
Join date : 2009-12-21

Tokio Hotel Empty
ПишувањеПредмет: Re: Tokio Hotel   Tokio Hotel EmptyПет Јан 01, 2010 4:22 am

Ми се гадиииииииии неможам да ги гледам No No No
Вратете се на почетокот Go down
Kova4
Надгледувач
Kova4

Posts : 150
Парички : 171
Репутација : 0
Join date : 2009-12-28
Age : 24
Location : Home Sweet Home

Tokio Hotel Empty
ПишувањеПредмет: Re: Tokio Hotel   Tokio Hotel EmptyСре Јан 06, 2010 12:34 pm

и мене симонка19
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Tokio Hotel Empty
ПишувањеПредмет: Re: Tokio Hotel   Tokio Hotel Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Tokio Hotel
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Лали Еспосито :: Музика :: Рок-
Отиди до: