Лали Еспосито
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Лали Еспосито

Македонски форум за Лали Еспосито lali-esposito.forummk.com
 
HomePortalБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Згоди и незгоди

Go down 
АвторПорака
*sofeks*:D
Администратор
*sofeks*:D

Posts : 281
Парички : 365
Репутација : 0
Join date : 2009-10-31
Age : 24
Location : ХоУм☻☺

Згоди и незгоди Empty
ПишувањеПредмет: Згоди и незгоди   Згоди и незгоди EmptyСре Ное 25, 2009 2:19 pm

Тука пишувајте за вашите згоди или незгоди. lol!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.lali-esposito.forummk.com
Simonka19Posts : 111
Парички : 163
Репутација : -2
Join date : 2009-12-21

Згоди и незгоди Empty
ПишувањеПредмет: Re: Згоди и незгоди   Згоди и незгоди EmptyПон Дек 21, 2009 10:52 pm

1.На снегот вчера кога бев имаше деца едни по угорница кај Воена Болница шо е и таму се пуштаа со санки и од санките снегот им се тргнал и можеа да се пуштат и летаа доле,а јас не ја земав санката со мајка ми и помалиот брат бев и се качувам по угорницата,ама тоа тешко мн. беше дека е високо и неможев да се качам,па се изнервирав и почнав да се тркалам како буре надоле и се замрзнав,ама мн. беше смешно

2.Си идам ја од школо со другарките и влегуваме во влез и иде поштарот,а Сани си пее:
Доаѓа поштарчето,ќе му го мавнам шамарчето!
И по сто пати го повтори и само еднаш
Доаѓа поштарчето...поштарот влегува у влез...ќе му го удрам шамарчето..и јас се ококорив и и викам Сандра бе! И она се врти излегува и почнува да се смее,а поштарот:
-Кај сте бе дечиња?


3.А исто така и идеме да си купиме ужинка у продавница...има една продавница кај школото..сите идат и само гужваа...незнаеш кај ти е главата..и ние се бутнавме едвај и ја сум застанала до дедото што ги пушта децата...и дојдоа повеќее деца и само бауу коа ме залепија до човекот....а овој сабајле јадел лук...лелееее коа ни се згади со Мони...ама беше смешно и цело време се смеевме и со затнати носови и доаѓа еден Кирил пред сите се бутка и не пуштија со него и он најпрв да си купи нешто од 5 денари.. а другите ужинка неможат да си купат

Леле..сеа иам фобија од кучињааааа
Еден чоек од онде секогаш иде со две огромни кучиња и без ланец бе!
И јас и Матеа си праиме нешто на телефон и само идат тие,МАТЕА вреска и јас почнав да бегам и мислев Матеа иде позади мене...ама кучето коа ми се ссна и ме бркаше ми беше до нозе,јас нив маало пиштааааааааам се дерам,викам ПОМОШШШ,а човекот стои и ме гледа и ништо не му вика на кучето..и само еден дедо го мава со камен и му се дере иди си бе ти кучиште ниедно..јас бледа цела преплашена....и дедово кога почна да му се дере...абе ти нормален ли си?мрднат!го гледаш ли девојчево какво е преплашено?И овој..извини,извини...и дедово му вика:ГОВЕДО ЕДНО и коа почнаа ТИ МЕНЕ ГОВЕДО,ма ти си говедо шо збориш..и не ми преостануваше нишо почнав да се смеам...ама уште се тресам од страв леле...
Вратете се на почетокот Go down
 
Згоди и незгоди
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Лали Еспосито :: Општо :: Оф топик-
Отиди до: