Лали Еспосито
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Лали Еспосито

Македонски форум за Лали Еспосито lali-esposito.forummk.com
 
HomePortalБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Игра со 4 збора.

Go down 
АвторПорака
Thianna

Thianna

Posts : 33
Парички : 39
Репутација : 0
Join date : 2009-11-28

Игра со 4 збора. Empty
ПишувањеПредмет: Игра со 4 збора.   Игра со 4 збора. EmptyСаб Ное 28, 2009 7:26 pm

Мислам дека ви е познато ова но да објаснам.
Треба да кажете реченица со 4 збора и друг да каже друга реченица со 4 збора кој почнува со последниот збор од првата.
пример:
Лали глуми во Ангели.
Ангели е најубава серија.
----------------------------------------------------------------------------------------
еве почнуваме:

Мар има црна коса.
Вратете се на почетокот Go down
*sofeks*:D
Администратор
*sofeks*:D

Posts : 281
Парички : 365
Репутација : 0
Join date : 2009-10-31
Age : 24
Location : ХоУм☻☺

Игра со 4 збора. Empty
ПишувањеПредмет: Re: Игра со 4 збора.   Игра со 4 збора. EmptyСаб Ное 28, 2009 7:31 pm

Коса имаме сите ние.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.lali-esposito.forummk.com
Thianna

Thianna

Posts : 33
Парички : 39
Репутација : 0
Join date : 2009-11-28

Игра со 4 збора. Empty
ПишувањеПредмет: Re: Игра со 4 збора.   Игра со 4 збора. EmptyСаб Ное 28, 2009 7:46 pm

Ние сме многу добри.
Вратете се на почетокот Go down
Lovely Girl

Lovely Girl

Posts : 144
Парички : 205
Репутација : 2
Join date : 2009-09-26
Age : 23
Location : Дома

Игра со 4 збора. Empty
ПишувањеПредмет: Re: Игра со 4 збора.   Игра со 4 збора. EmptyСаб Ное 28, 2009 8:44 pm

Добри се оние луге
Вратете се на почетокот Go down
https://lali-esposito.forummk.com
Thianna

Thianna

Posts : 33
Парички : 39
Репутација : 0
Join date : 2009-11-28

Игра со 4 збора. Empty
ПишувањеПредмет: Re: Игра со 4 збора.   Игра со 4 збора. EmptyНед Ное 29, 2009 3:06 pm

Луѓе има во светов.
Вратете се на почетокот Go down
*sofeks*:D
Администратор
*sofeks*:D

Posts : 281
Парички : 365
Репутација : 0
Join date : 2009-10-31
Age : 24
Location : ХоУм☻☺

Игра со 4 збора. Empty
ПишувањеПредмет: Re: Игра со 4 збора.   Игра со 4 збора. EmptyНед Ное 29, 2009 4:50 pm

Светов е многу голем.

_________________
Игра со 4 збора. 22xr0o
♥️у♥️
Вратете се на почетокот Go down
http://www.lali-esposito.forummk.com
Simple Girl

Simple Girl

Posts : 37
Парички : 42
Репутација : 1
Join date : 2009-11-08

Игра со 4 збора. Empty
ПишувањеПредмет: Re: Игра со 4 збора.   Игра со 4 збора. EmptyНед Ное 29, 2009 5:50 pm

голем е светот наш
Вратете се на почетокот Go down
Lovely Girl

Lovely Girl

Posts : 144
Парички : 205
Репутација : 2
Join date : 2009-09-26
Age : 23
Location : Дома

Игра со 4 збора. Empty
ПишувањеПредмет: Re: Игра со 4 збора.   Игра со 4 збора. EmptyНед Ное 29, 2009 8:23 pm

Наш е овој свет.

_________________
Игра со 4 збора. 2dhi5pk
Made by Me
Вратете се на почетокот Go down
https://lali-esposito.forummk.com
*sofeks*:D
Администратор
*sofeks*:D

Posts : 281
Парички : 365
Репутација : 0
Join date : 2009-10-31
Age : 24
Location : ХоУм☻☺

Игра со 4 збора. Empty
ПишувањеПредмет: Re: Игра со 4 збора.   Игра со 4 збора. EmptyПет Дек 04, 2009 4:11 pm

Свет за сите живи.

_________________
Игра со 4 збора. 22xr0o
♥️у♥️
Вратете се на почетокот Go down
http://www.lali-esposito.forummk.com
Simonka19Posts : 111
Парички : 163
Репутација : -2
Join date : 2009-12-21

Игра со 4 збора. Empty
ПишувањеПредмет: Re: Игра со 4 збора.   Игра со 4 збора. EmptyВто Дек 22, 2009 9:36 pm

Живи сме ние луѓето lol!
Вратете се на почетокот Go down
*sofeks*:D
Администратор
*sofeks*:D

Posts : 281
Парички : 365
Репутација : 0
Join date : 2009-10-31
Age : 24
Location : ХоУм☻☺

Игра со 4 збора. Empty
ПишувањеПредмет: Re: Игра со 4 збора.   Игра со 4 збора. EmptyПет Дек 25, 2009 3:31 pm

Луѓето сакаат многу нешта.

_________________
Игра со 4 збора. 22xr0o
♥️у♥️
Вратете се на почетокот Go down
http://www.lali-esposito.forummk.com
Simonka19Posts : 111
Парички : 163
Репутација : -2
Join date : 2009-12-21

Игра со 4 збора. Empty
ПишувањеПредмет: Re: Игра со 4 збора.   Игра со 4 збора. EmptyСре Дек 30, 2009 5:02 pm

Нешта како ова нештово lol!
Вратете се на почетокот Go down
Kova4
Надгледувач
Kova4

Posts : 150
Парички : 171
Репутација : 0
Join date : 2009-12-28
Age : 23
Location : Home Sweet Home

Игра со 4 збора. Empty
ПишувањеПредмет: Re: Игра со 4 збора.   Игра со 4 збора. EmptyСре Дек 30, 2009 5:07 pm

не6тово е многу блјак
Вратете се на почетокот Go down
Simonka19Posts : 111
Парички : 163
Репутација : -2
Join date : 2009-12-21

Игра со 4 збора. Empty
ПишувањеПредмет: Re: Игра со 4 збора.   Игра со 4 збора. EmptyНед Јан 03, 2010 12:55 am

Блјак ми е боранија
Вратете се на почетокот Go down
*sofeks*:D
Администратор
*sofeks*:D

Posts : 281
Парички : 365
Репутација : 0
Join date : 2009-10-31
Age : 24
Location : ХоУм☻☺

Игра со 4 збора. Empty
ПишувањеПредмет: Re: Игра со 4 збора.   Игра со 4 збора. EmptyНед Јан 03, 2010 4:15 pm

Боранија е вид зеленчук

_________________
Игра со 4 збора. 22xr0o
♥️у♥️
Вратете се на почетокот Go down
http://www.lali-esposito.forummk.com
Marti.Igarzabal

Marti.Igarzabal

Posts : 32
Парички : 37
Репутација : 0
Join date : 2009-12-25

Игра со 4 збора. Empty
ПишувањеПредмет: Re: Игра со 4 збора.   Игра со 4 збора. EmptyВто Јан 05, 2010 5:28 pm

јас и таа сме бфф
Вратете се на почетокот Go down
lara casi angeles

lara casi angeles

Posts : 32
Парички : 37
Репутација : 0
Join date : 2010-02-19

Игра со 4 збора. Empty
ПишувањеПредмет: Re: Игра со 4 збора.   Игра со 4 збора. EmptyСаб Фед 20, 2010 10:46 pm

БФФ имам и јас
Вратете се на почетокот Go down
An4i
Модератор
An4i

Posts : 276
Парички : 381
Репутација : 1
Join date : 2009-12-19
Age : 22
Location : Дома

Игра со 4 збора. Empty
ПишувањеПредмет: Re: Игра со 4 збора.   Игра со 4 збора. EmptyСаб Фед 20, 2010 11:28 pm

Јас сум 6 одделение.

_________________
Игра со 4 збора. Bgmileycyrus2411
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Игра со 4 збора. Empty
ПишувањеПредмет: Re: Игра со 4 збора.   Игра со 4 збора. Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Игра со 4 збора.
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Лали Еспосито :: Форумски Игри-
Отиди до: