Лали Еспосито
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Лали Еспосито

Македонски форум за Лали Еспосито lali-esposito.forummk.com
 
HomePortalБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Вицови

Go down 
АвторПорака
Simple Girl

Simple Girl

Posts : 37
Парички : 42
Репутација : 1
Join date : 2009-11-08

Вицови Empty
ПишувањеПредмет: Вицови   Вицови EmptyНед Ное 29, 2009 5:58 pm

темата кажува се!

Отишол Мујо во Зоолошка. Застанал кај папагалот и почнал да го гледа. По некое време папагалов прозборува:
- Што ме буљиш бе идиоте?
Мујо:
- Е, да ми ебеш мајката ако не помислив дека си птица!
Вратете се на почетокот Go down
Thianna

Thianna

Posts : 33
Парички : 39
Репутација : 0
Join date : 2009-11-28

Вицови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вицови   Вицови EmptyПон Ное 30, 2009 10:13 pm

Супер тема, иначе и ја знам виц

Си биила плавуша и паднава в шакта и рекла ако беше затворена шахтава не ќе можев да излезам.
------------
lol!
Вратете се на почетокот Go down
Simple Girl

Simple Girl

Posts : 37
Парички : 42
Репутација : 1
Join date : 2009-11-08

Вицови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вицови   Вицови EmptyВто Дек 01, 2009 12:00 am

lol!

мажот и вели на жената; Пред малку се јави некој иван,вели дека си ги заборавила гајкичките кај него.
А што небеше игор? Изгледа сум ги помешала деновите

afro lol!
Вратете се на почетокот Go down
*sofeks*:D
Администратор
*sofeks*:D

Posts : 281
Парички : 365
Репутација : 0
Join date : 2009-10-31
Age : 24
Location : ХоУм☻☺

Вицови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вицови   Вицови EmptyПет Дек 04, 2009 4:01 pm

Си било едно дете и многу сакало да учи за вошката. Еден ден наставникот да го испрашува за оценка и му рекол ај кажи ми што има кравата и тој почнал:
- Па кравата има месо, коски, влакна, а на влакното има вошка, и почнал да кажува: вошката е инсект...
Наставникот рекол ај да го прашам за коњот и го прашал и овој почнал пак
- Па коњот има месо, коски, влакна, а на влакната има вошки и пак почнал да кажува за вошката.
Па наставникот што да прави и му текнало дека рибата нема влакна па нема да може да збори за вошки и го прашал и овој му рекол:
- Епа рибата има месо, коски, нема влакна ама да имаше ќе имаше и вошки, а вошката е инсект...Наставничката им рекла на децата да напишат состав за ,,Една е мајка,,.

другиот ден ѓупчето чита:

-ме пушти мене мајка ми долу во визба да земам две тегли ајвар.А јас од долу викам:

-една е мајка!!!


Наставничката на децата им рекла да напишат состав за ананас.

Другиот ден ѓупчето чита:

-еден ден си дојде тато дома пијан дама и мама ја акна од цименто, а на нас ништо не ни направи.
Си разговарале градска и селска жена

Селскава: ти со шо го храниш твоено дете?
Градскава: па јас го хранам со чоколино, медолино
Градскава: А ти со шо го храниш?
Селскава: па јас го хранам со графчелино, манџолино...


Го прашува Ана својт дечко Влатко:

-Имаш ли раце?

-Да.

-Имаш ли уста?

-Да.

-Па направи нешто.

Влатко ја става раката на устата и прави:

-Брммм...брм...брм......

_________________
Вицови 22xr0o
♥️у♥️
Вратете се на почетокот Go down
http://www.lali-esposito.forummk.com
Simple Girl

Simple Girl

Posts : 37
Парички : 42
Репутација : 1
Join date : 2009-11-08

Вицови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вицови   Вицови EmptyСаб Дек 05, 2009 3:24 pm

хахах lol!

*Учителката: Зошто касниш Игорче?
Игорче: Изгубив пет денари
Вратете се на почетокот Go down
Lovely Girl

Lovely Girl

Posts : 144
Парички : 205
Репутација : 2
Join date : 2009-09-26
Age : 23
Location : Дома

Вицови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вицови   Вицови EmptyСаб Дек 05, 2009 3:38 pm

afro хаха

Знае некој што е ВИЦ?
Високо Интелегентен Цајкан

_________________
Вицови 2dhi5pk
Made by Me
Вратете се на почетокот Go down
https://lali-esposito.forummk.com
*sofeks*:D
Администратор
*sofeks*:D

Posts : 281
Парички : 365
Репутација : 0
Join date : 2009-10-31
Age : 24
Location : ХоУм☻☺

Вицови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вицови   Вицови EmptyСаб Дек 05, 2009 4:24 pm

Laughing lol! lol! lol!

Среќа во НесреќаМу се јавуваат на мажот од болница и му кажуваат дека жена му доживеала сообраќајка. Дежурниот лекар му вика:
- Ќе преживее ама повредена и е кичмата. Ќе биде трајно и потполно парализирана... а тоа значи дека ќе мора цел живот да ја храните!
Мажот почнува да плачи и да липа.
- А нема контрола ни врз бешиката, па ќе морате да и менувате и пелени, и тоа секојдневно, по неколкупати на ден... до крајот на животот!
Мажот почнува гласно да плаче.
- Исто е и со столицата. Секој ден ќе мора миење... И тоа темелно, за да не добие некоја инфекција.
Мажот паѓа на под, се стуткува и почнува да рика од плачење. Докторот се наведнува над него, го здрмува и утешително му вика:
- Се зезам бе, умре!

Матуранти

Бабата ги гледа мртвите луѓе во весник и го прашува својот внук:
- Абе внучко кои се овие?
А внукот:
- Матуранти бабо, матуранти!
На тоа бабата:
- Знаеш синко би сакала и јас да те дочекам вака тебе!

Мотика

Зошто наркоман со Мотика крши излог од лебара?

НЕМА ЛЕБ БЕЗ МОТИКА.

Земјотрес


Како настанал земјотресот?

- Црногорец земал лопата да копа и земјата отворила уста да се смее.

Бумеранг

Како умрел Мујо ?
Си купил нов бумеранг, а стариот го фрлил.

lol! lol!

_________________
Вицови 22xr0o
♥️у♥️
Вратете се на почетокот Go down
http://www.lali-esposito.forummk.com
An4i
Модератор
An4i

Posts : 276
Парички : 381
Репутација : 1
Join date : 2009-12-19
Age : 23
Location : Дома

Вицови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вицови   Вицови EmptyСаб Дек 19, 2009 11:35 pm

Детето:Мамо бато се обеси во кујна!
Мајката:Што?!?!?!?
Детето:Априлилили во дневна!

Се жали плавуша на црнка:
-Овие денови многу ме боли грлото.
Црнката:
-Јас немам такви проблеми, секогаш кога ме боли грлото ја својот маж орално го задоволувам и ми поминува.
Утредента плавушата:
-Советот ти беше одличен, грлото веќе не ме боли, твојот маж не можеше да поверува дека тоа била твоја идеја.


Се расправаат маж и жена.
- Ти бре сите пари ги оставаш во кафана - вреска жената.
- А ти купуваш шминки од сто евра - одговара мажот.
Ама јас купувам шминки за да ти бидам поубава. - вика жената
Па и јас пијам за да ми бидеш поубава - одговара мажот
Вратете се на почетокот Go down
Kova4
Надгледувач
Kova4

Posts : 150
Парички : 171
Репутација : 0
Join date : 2009-12-28
Age : 24
Location : Home Sweet Home

Вицови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вицови   Вицови EmptyВто Дек 29, 2009 5:18 pm

Мерцедес


Седнале на маса Клинтон,Путин и Милошевиќ и разговараат кој колку месечно заработува: Клинтон вели:јас со едномесечна плата можам да купам мерцедес а вие со колку плати можете Путин вели ;па јас за два месеца би можел да купам мерцедес. Милошевиќ молчи. Двајцата му викаат на Милошевик што молчиш кажи за колку плати би купил мерцедес Милошевик вика чекај да го викнам синот да пресмета Син му пресметува и вика :па тата за четири месеца Милошевик му вика :па ја сам претседник Југославије како то за четири месеца Син му;ПА ТАТА МЕРЦЕДЕС ЈЕ ВЕЛИКА ФИРМА


Полицаец во затвор

Разговараат две пријателки…

1. Маж ти уште работи во полиција ?

2. Не, сега е во затвор

1. ???

2. Затоа што силувал една девојка додека бил на должност

1. А со девојката што стана ?

2. И таа е во затвор

1. ???

2. Заради спротиставување кон полицаец !!!

????Некоја плавуша се сомневала дека мажот ја мами со друга, па отишла во продавница за оружје и купила пиштол. Се враќа таа дома и го начекува мажот со прекрасна црвенокоса во кревет. Плавушата го вади пиштолот и си го става на главата. Мажот целиот избезумен изрипува и почнува да се извинува, да ја моли и преколнува да не се убива. Плавушата без да го тргне пиштолот од својата глава хистерично одговара: - Замолчи!!! Tи си следниот!

Голем проблем


Мујо имал два коња но имал голем проблем, никако неможел да ги разликува. И затоа решил да оди кај Хасо кој го сметале за најпаметен . Отишол кај него и му ја раскажал приказната дека не може никако да ги разликува коњите. После два часа размислување Хасо му вели на Мујо:- Абе нели гледаш дека овој црниот е за малку повисок од овој белиот?


Македонски полицаецЗошто на македонските полицајци на капата им пишува РМ?

РМ=резервен мозок

Заљубено момче


Момче го гледа девојка и не трга очи од него. Момчето: Не гледај ме така, моето срце припаѓа на друга.

Девојка: Знам, ама имаш и други органи...Две комшики


Разговараат две комшики:

Кој беше оној што го видов во вашиот стан?

- Универзитетски професор

- Редовен?

- Не, само кога маж ми е на пат.
Легенди за Чак НорисАхил бил најголемиот борец и воин на сите времиња, но умрел поради својата слаба точка – Ахилова петица. Нема Чак Норис пета.

Чак Норис ја изгуби невиноста пред татко му.

Кога Чак Норис прави склекови, тој не се крева од земјата, туку земјата ја турка надолу.

Диносаурусите еднаш го погледаа Чак Норис накриво. Само еднаш.

Чак Норис бил на Марс. Па таму нема знаци на живот.

Библијата вели дека Исус ја претвори водата во вино. Потоа Чак Норис го претвори виното во пиво.

Ако видите дека Чак Норис ве гледа, вие сте на секунда до смртта.

Ако имаш 100 евра и Чак Норис има 100 евра, тогаш тој има повеќе пари од тебе.

Чак Норис со еден камен отепал 2 птици.

Чак Норис нема пенис како на магаре, магарињата имаат пенис на Чак Норис.

Чак Норис еднаш испи цело шише апчиња за спиење, потоа мораше да трепне.

Чак Норис не носи часовник бидејќи тој одлучува колку е часот.

Знак со слика на инвалидска количка не значи дека местото е резервирано за хендикепирани лица. Всушност тоа е предупредувачки знак дека местото му припаѓа на Чак Норис и дека брзо ќе станеш инвалид ако паркираш тамо.

Чак Норис мораше да престане да ги пере алиштата во океанот бидејќи од цунамито што го создава загинаа многу луѓе.

Чак Норис еднаш изеде цела торта пред неговите пријатели да му кажат дека во тортата има стриптизерка.

Не постои теорија на еволуција, само листа на суштества на кои Чак Норис им дозволи да живеат.

Чак Норис може да се подели со нула.

Зошто Чак Норис нема влакна на градите? Затоа што не растат влакна на челик.

Подобра мајкаСе караат две момчиња, едното вели:

-Мојот татко е подобар од твојот!

-Не, мојот татко е подобар!

-Е па мојата мајка е подобра од твојата!

-Знам, и тато го вели тоа.

Татко и ќеркаГледаш ли поубаво со новите очила? – таткото ја прашува ќерката Се разбира мајко! – одговара ќерката.

Прекопано: 1309 пати


Баба и сида


Некој тип закачил СИДА....И не знаа како да каже дома. Ги собира таткото, мајката и бабата. И им кажува: -Мамо, тато, бабо, фатив СИДА. Мајка му одма се онесвестува, а татко му го пите: -Как бе сине закачи СИДА? И бабата вика: -Е как нема да закаче....Излегуваат голи со мокри коси....Шо нема да закачат веќе

Дедо Мраз во Африка


Дедо Мраз за Нова година заминал во Африка кај гладните деца да носи подароци. Дошло некое слабо изнемоштено дете и дедо Мраз го прашал да си одбере каков подарок сака, детето рекло "па дедо Мраз не сум јадел многу време ако може јадење" и дедо Мраз му рекол "ааа за децата што не јадат нема подароци".
Супермен и детеЛетал супермен и гледа едно дете како плаче. Супермен: Кој те тепаше? Детето: Чак Норис Супермен: па што си го закачал бе?!?!


Plavi6a


Биле две плавуши возеле камион, стигнале до некој мост и оваа што возела застанала,другата ја прашува зошто застана?

Првата плавуша:мостот е долг 3,5 метри а камионов 4метри

Втората плавуша:Гледаш негде полиција?

Првата плавуша:не

Втората плавуша: Вози побрзо

Полна и празнаЗошто плавуша пред да си легне става една празна една полна чаша вода !?

Оти може да и се пие вода а може да не и се пие!!!


ЛавМало циганче: Мамо, ајде да купиме лав!

Мајката циганка: Не сине, многу смрди.

Малото циганче: Ако мамо, ќе се навикне...

Леб


Трпе отишол во продавница да си купи леб. - Колку е црниот леб? - 50 денари... - Многу бе! Како може да е толку скап? - Сега ќе ви објаснам како: првите десет денари одат кај премиерот. Вторите десет денари одат кај неговиот помошник. Третите 10 денари одат кај Претседателот. Четвртите 10 денари одат кај неговиот помошник. И последните 10 денари се за лебот. - Ајдееее, ама еве ти 50 денари и дај ми еден леб, многу сум гладен. Продавачот ги зема 50-те денари и му враќа 10 денари. Трпе зачуден: - Зошто ми враќаш 10 денари, нели е 50 денари лебот? - Па нема леб!
Натпревар кој е понизок!3 деца се натпреваруваат кој е понизок! Првото дете вика: Јас кога си одам од мојата соба неможам да го згаснам светлото! Второто дете вика: Тоа не е ништо,јас кога си одам од мојата соба неможам да ја затворам вратата!

А третото вика: Вие двајца сте за мене гола вода, јас кога одам да берам јагоди ја земам скалата!!!Ананас на турскиКако се вика ананас на турски??

Машала шишаркаVery Happy
Вратете се на почетокот Go down
Simonka19Posts : 111
Парички : 163
Репутација : -2
Join date : 2009-12-21

Вицови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вицови   Вицови EmptyВто Дек 29, 2009 7:47 pm

/


Последната промена е направена од Simonka19 на Нед Фед 27, 2011 4:56 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
An4i
Модератор
An4i

Posts : 276
Парички : 381
Репутација : 1
Join date : 2009-12-19
Age : 23
Location : Дома

Вицови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вицови   Вицови EmptyВто Дек 29, 2009 8:44 pm

Хаха и јас се изнасмеав Smile
Вратете се на почетокот Go down
Marti.Igarzabal

Marti.Igarzabal

Posts : 32
Парички : 37
Репутација : 0
Join date : 2009-12-25

Вицови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вицови   Вицови EmptyВто Јан 05, 2010 5:27 pm

Што е тоа пластично и опасно за деца?

Мајкл Џексон!!

Си биле две баби.Едната везе другата без везе.

Си биле две кучиња, едното се чешка другото се словачка

Си биле две плавуши и отишле во кафич. Едната плавуша нарачува:
- За мене еден хибискус.
А другата со зачудување ја прашува:
- А што е тоа хибискус?
- Епа тоa е чај.
- Епа ок тогаш, јас ќе земам еден хибискус од камилица!

Две плавуши полагале испит. Послем завршувањето на испитот, едната плавуша ја прашува другата:
- Еј како помина, напиша ли нешто?
- Не ништо не напишав.
- И јас ништо не напишав.
- Леле сега ако си помислат дека сме препишувале
Вратете се на почетокот Go down
Simonka19Posts : 111
Парички : 163
Репутација : -2
Join date : 2009-12-21

Вицови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вицови   Вицови EmptyЧет Јан 07, 2010 7:50 pm

/
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Вицови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вицови   Вицови Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Вицови
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Лали Еспосито :: Општо :: Оф топик-
Отиди до: