Лали Еспосито
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Лали Еспосито

Македонски форум за Лали Еспосито lali-esposito.forummk.com
 
HomePortalБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Состави име!

Go down 
АвторПорака
Simonka19Posts : 111
Парички : 163
Репутација : -2
Join date : 2009-12-21

Состави име! Empty
ПишувањеПредмет: Состави име!   Состави име! EmptyВто Дек 22, 2009 9:55 pm

Оваа игра се игра со тоа што членот над вас ќе напише еден збор и членот под него треба од тој збор да состави име.
Пример
Година и членот под него ќе рече Дина,некои Дона...и така со други зборови

Македонија
Вратете се на почетокот Go down
*sofeks*:D
Администратор
*sofeks*:D

Posts : 281
Парички : 365
Репутација : 0
Join date : 2009-10-31
Age : 24
Location : ХоУм☻☺

Состави име! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Состави име!   Состави име! EmptyВто Дек 29, 2009 3:11 pm

Јана, Македон, Дона и нз.

Честитка

_________________
Состави име! 22xr0o
♥️у♥️
Вратете се на почетокот Go down
http://www.lali-esposito.forummk.com
lara casi angeles

lara casi angeles

Posts : 32
Парички : 37
Репутација : 0
Join date : 2010-02-19

Состави име! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Состави име!   Состави име! EmptyСаб Фед 20, 2010 10:50 pm

Кате,Кика,Теа...

Барбика
Вратете се на почетокот Go down
An4i
Модератор
An4i

Posts : 276
Парички : 381
Репутација : 1
Join date : 2009-12-19
Age : 22
Location : Дома

Состави име! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Состави име!   Состави име! EmptyСаб Фед 20, 2010 11:25 pm

Барби,Кара
Ангели

_________________
Состави име! Bgmileycyrus2411
Вратете се на почетокот Go down
lara casi angeles

lara casi angeles

Posts : 32
Парички : 37
Репутација : 0
Join date : 2010-02-19

Состави име! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Состави име!   Состави име! EmptyНед Фед 21, 2010 2:25 pm

Ангела,Ангел,Ана,Ела,Ален,Елена,Ена...

Грицки
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Состави име! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Состави име!   Состави име! Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Состави име!
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Лали Еспосито :: Форумски Игри-
Отиди до: