Лали Еспосито
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Лали Еспосито

Македонски форум за Лали Еспосито lali-esposito.forummk.com
 
HomePortalБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Точно/Неточно

Go down 
АвторПорака
Simonka19Posts : 111
Парички : 163
Репутација : -2
Join date : 2009-12-21

Точно/Неточно Empty
ПишувањеПредмет: Точно/Неточно   Точно/Неточно EmptyВто Дек 22, 2009 10:09 pm

Овде ќе пишувате за ЧПВ(членот под вас) и тој ќе ви кажува дали е точно..пример:

ЧПМ слуша музика

и ако е точно ќе пишете ТОЧНО или НЕТОЧНО

ЧПМ гледа 1001 Ноќ
Вратете се на почетокот Go down
*sofeks*:D
Администратор
*sofeks*:D

Posts : 281
Парички : 365
Репутација : 0
Join date : 2009-10-31
Age : 24
Location : ХоУм☻☺

Точно/Неточно Empty
ПишувањеПредмет: Re: Точно/Неточно   Точно/Неточно EmptyПет Дек 25, 2009 3:24 pm

Неточно

ЧПМ јади!

_________________
Точно/Неточно 22xr0o
♥️у♥️
Вратете се на почетокот Go down
http://www.lali-esposito.forummk.com
An4i
Модератор
An4i

Posts : 276
Парички : 381
Репутација : 1
Join date : 2009-12-19
Age : 22
Location : Дома

Точно/Неточно Empty
ПишувањеПредмет: Re: Точно/Неточно   Точно/Неточно EmptyСаб Дек 26, 2009 9:32 am

Точно
ЧПМ ја сака Лали
Вратете се на почетокот Go down
*sofeks*:D
Администратор
*sofeks*:D

Posts : 281
Парички : 365
Репутација : 0
Join date : 2009-10-31
Age : 24
Location : ХоУм☻☺

Точно/Неточно Empty
ПишувањеПредмет: Re: Точно/Неточно   Точно/Неточно EmptyСаб Дек 26, 2009 12:22 pm

Точно!

ЧПМ седи на форумот! Razz

_________________
Точно/Неточно 22xr0o
♥️у♥️
Вратете се на почетокот Go down
http://www.lali-esposito.forummk.com
An4i
Модератор
An4i

Posts : 276
Парички : 381
Репутација : 1
Join date : 2009-12-19
Age : 22
Location : Дома

Точно/Неточно Empty
ПишувањеПредмет: Re: Точно/Неточно   Точно/Неточно EmptyСаб Дек 26, 2009 2:19 pm

Very Happy точно
ЧПМ ја сака Аврил
Вратете се на почетокот Go down
*sofeks*:D
Администратор
*sofeks*:D

Posts : 281
Парички : 365
Репутација : 0
Join date : 2009-10-31
Age : 24
Location : ХоУм☻☺

Точно/Неточно Empty
ПишувањеПредмет: Re: Точно/Неточно   Точно/Неточно EmptyСаб Дек 26, 2009 3:50 pm

ТОЧНОоО!!

ЧПМ гледа ТВ.

_________________
Точно/Неточно 22xr0o
♥️у♥️
Вратете се на почетокот Go down
http://www.lali-esposito.forummk.com
Kova4
Надгледувач
Kova4

Posts : 150
Парички : 171
Репутација : 0
Join date : 2009-12-28
Age : 23
Location : Home Sweet Home

Точно/Неточно Empty
ПишувањеПредмет: Re: Точно/Неточно   Точно/Неточно EmptyСре Дек 30, 2009 5:13 pm

ау не то4ноооооооооооооооооо

ЧПМ е на лап топ?
Вратете се на почетокот Go down
An4i
Модератор
An4i

Posts : 276
Парички : 381
Репутација : 1
Join date : 2009-12-19
Age : 22
Location : Дома

Точно/Неточно Empty
ПишувањеПредмет: Re: Точно/Неточно   Точно/Неточно EmptyСре Дек 30, 2009 11:28 pm

ноуп
ЧПМ е нов на форумов

_________________
Точно/Неточно Bgmileycyrus2411
Вратете се на почетокот Go down
Kova4
Надгледувач
Kova4

Posts : 150
Парички : 171
Репутација : 0
Join date : 2009-12-28
Age : 23
Location : Home Sweet Home

Точно/Неточно Empty
ПишувањеПредмет: Re: Точно/Неточно   Точно/Неточно EmptyЧет Дек 31, 2009 12:54 am

да
ЧПМ е стар член
Вратете се на почетокот Go down
Marti.Igarzabal

Marti.Igarzabal

Posts : 32
Парички : 37
Репутација : 0
Join date : 2009-12-25

Точно/Неточно Empty
ПишувањеПредмет: Re: Точно/Неточно   Точно/Неточно EmptyВто Јан 05, 2010 5:30 pm

неточно

овој ми е 100 ти пост
Вратете се на почетокот Go down
*sofeks*:D
Администратор
*sofeks*:D

Posts : 281
Парички : 365
Репутација : 0
Join date : 2009-10-31
Age : 24
Location : ХоУм☻☺

Точно/Неточно Empty
ПишувањеПредмет: Re: Точно/Неточно   Точно/Неточно EmptyСре Јан 06, 2010 3:45 pm

Неточно

ЧПМ игра игри

_________________
Точно/Неточно 22xr0o
♥️у♥️
Вратете се на почетокот Go down
http://www.lali-esposito.forummk.com
Simonka19Posts : 111
Парички : 163
Репутација : -2
Join date : 2009-12-21

Точно/Неточно Empty
ПишувањеПредмет: Re: Точно/Неточно   Точно/Неточно EmptyСаб Јан 09, 2010 5:08 pm

Во моментов НЕТОЧНО
Инаку..ТОЧНО

ЧПМ ја обожава Бергузал Корел
Вратете се на почетокот Go down
Kova4
Надгледувач
Kova4

Posts : 150
Парички : 171
Репутација : 0
Join date : 2009-12-28
Age : 23
Location : Home Sweet Home

Точно/Неточно Empty
ПишувањеПредмет: Re: Точно/Неточно   Точно/Неточно EmptyСре Јан 13, 2010 2:47 pm

ноупс
ЧПМ има сестра
Вратете се на почетокот Go down
*Maya
Портал Уредувач
*Maya

Posts : 74
Парички : 92
Репутација : 0
Join date : 2009-11-29

Точно/Неточно Empty
ПишувањеПредмет: Re: Точно/Неточно   Точно/Неточно EmptyЧет Јан 14, 2010 2:45 am

Неточно

Чпм сака шпагети Razz

_________________
Точно/Неточно A3ce7955640894 Точно/Неточно C3181c55640895 Точно/Неточно D5915955640897
Вратете се на почетокот Go down
Kova4
Надгледувач
Kova4

Posts : 150
Парички : 171
Репутација : 0
Join date : 2009-12-28
Age : 23
Location : Home Sweet Home

Точно/Неточно Empty
ПишувањеПредмет: Re: Точно/Неточно   Точно/Неточно EmptyЧет Јан 14, 2010 2:07 pm

Точно
ЧПМ сака да учи Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
An4i
Модератор
An4i

Posts : 276
Парички : 381
Репутација : 1
Join date : 2009-12-19
Age : 22
Location : Дома

Точно/Неточно Empty
ПишувањеПредмет: Re: Точно/Неточно   Точно/Неточно EmptyЧет Јан 14, 2010 2:09 pm

Неточно
ЧПМ има брат

_________________
Точно/Неточно Bgmileycyrus2411
Вратете се на почетокот Go down
Kova4
Надгледувач
Kova4

Posts : 150
Парички : 171
Репутација : 0
Join date : 2009-12-28
Age : 23
Location : Home Sweet Home

Точно/Неточно Empty
ПишувањеПредмет: Re: Точно/Неточно   Точно/Неточно EmptyЧет Јан 14, 2010 2:20 pm

Нето4но
ЧПМ има 11 години
(Ела малку на 4ат да те пра6ам не6о)
Вратете се на почетокот Go down
Kova4
Надгледувач
Kova4

Posts : 150
Парички : 171
Репутација : 0
Join date : 2009-12-28
Age : 23
Location : Home Sweet Home

Точно/Неточно Empty
ПишувањеПредмет: Re: Точно/Неточно   Точно/Неточно EmptyНед Јан 24, 2010 9:19 pm

Сори за пост врз пост ама никој не пи6ит
ЧПМ е од скопје?
Вратете се на почетокот Go down
An4i
Модератор
An4i

Posts : 276
Парички : 381
Репутација : 1
Join date : 2009-12-19
Age : 22
Location : Дома

Точно/Неточно Empty
ПишувањеПредмет: Re: Точно/Неточно   Точно/Неточно EmptyВто Јан 26, 2010 2:22 pm

ПА НЕ НИ ТРЕБАЛО ДА ПИШУВАШ АКО НИКОЈ НЕ ПИШАЛ
ПРАВИЛОТО Е ЈАСНО:
НЕ СМЕЕ ДА СЕ ПИШУВА ПОСТ ВРЗ ПОСТ

БТВ да се вратам на тема
Точnо
ЧПМ сака да јаде пица

_________________
Точно/Неточно Bgmileycyrus2411
Вратете се на почетокот Go down
*sofeks*:D
Администратор
*sofeks*:D

Posts : 281
Парички : 365
Репутација : 0
Join date : 2009-10-31
Age : 24
Location : ХоУм☻☺

Точно/Неточно Empty
ПишувањеПредмет: Re: Точно/Неточно   Точно/Неточно EmptyВто Јан 26, 2010 6:09 pm

Точно (како погоди) Very Happy

ЧПМ сака да игра на ком.

И Кова4 шо сакаш да прашаш (ЧПМ е од Скопје)?

_________________
Точно/Неточно 22xr0o
♥️у♥️
Вратете се на почетокот Go down
http://www.lali-esposito.forummk.com
An4i
Модератор
An4i

Posts : 276
Парички : 381
Репутација : 1
Join date : 2009-12-19
Age : 22
Location : Дома

Точно/Неточно Empty
ПишувањеПредмет: Re: Точно/Неточно   Точно/Неточно EmptyЧет Фед 04, 2010 7:32 pm

Точно
ЧПМ ја сака Селена Гомез?

_________________
Точно/Неточно Bgmileycyrus2411
Вратете се на почетокот Go down
Kova4
Надгледувач
Kova4

Posts : 150
Парички : 171
Репутација : 0
Join date : 2009-12-28
Age : 23
Location : Home Sweet Home

Точно/Неточно Empty
ПишувањеПредмет: Re: Точно/Неточно   Точно/Неточно EmptyПет Фед 05, 2010 2:27 pm

Не то4но
ЧПМ е фан на Мајли Сајрус
Вратете се на почетокот Go down
lara casi angeles

lara casi angeles

Posts : 32
Парички : 37
Репутација : 0
Join date : 2010-02-19

Точно/Неточно Empty
ПишувањеПредмет: Re: Точно/Неточно   Точно/Неточно EmptyСаб Фед 20, 2010 10:40 pm

точно!!
ЧПМ ја мрази најубавата девојка на свет-ЛАЛИ
Вратете се на почетокот Go down
An4i
Модератор
An4i

Posts : 276
Парички : 381
Репутација : 1
Join date : 2009-12-19
Age : 22
Location : Дома

Точно/Неточно Empty
ПишувањеПредмет: Re: Точно/Неточно   Точно/Неточно EmptyСаб Фед 20, 2010 11:32 pm

неточно!
ЧПМ ја сака Ешли Тисдејл?

_________________
Точно/Неточно Bgmileycyrus2411
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Точно/Неточно Empty
ПишувањеПредмет: Re: Точно/Неточно   Точно/Неточно Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Точно/Неточно
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Лали Еспосито :: Форумски Игри-
Отиди до: