Лали Еспосито
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Лали Еспосито

Македонски форум за Лали Еспосито lali-esposito.forummk.com
 
HomePortalБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Мариана Еспосито во кампања против загадување

Go down 
АвторПорака
*Maya
Портал Уредувач
*Maya


Posts : 74
Парички : 92
Репутација : 0
Join date : 2009-11-29

Мариана Еспосито во кампања против загадување Empty
ПишувањеПредмет: Мариана Еспосито во кампања против загадување   Мариана Еспосито во кампања против загадување EmptyПон Јан 18, 2010 11:52 pm

Познатата актерка од Ангели, Мариана Еспосито (Мар) и нејзиниот колега Пабло Мартинез (Симон) учествуваа во кампањата на една добротворна организација.Организацијата имала за цел да ја подигнат свеста на луѓето за тоа колку е штетно загадувањето.Мото на кампањата е "Limpieza mundo a lo largo de la vida" - ,,Чист свет - долг живот``.


Мариана Еспосито во кампања против загадување Dy0i9e

_________________
Мариана Еспосито во кампања против загадување A3ce7955640894 Мариана Еспосито во кампања против загадување C3181c55640895 Мариана Еспосито во кампања против загадување D5915955640897
Вратете се на почетокот Go down
 
Мариана Еспосито во кампања против загадување
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-
» Почетоците на Мариана Еспосито (Лали)
» Новиот изглед на Мариана Еспосито (Лали)
» Еспосито Слаткарница
» Еспосито Кафана
» Еспосито Козметика

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Лали Еспосито :: Портал новости-
Отиди до: