Лали Еспосито
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Лали Еспосито

Македонски форум за Лали Еспосито lali-esposito.forummk.com
 
HomePortalБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Еспосито Козметика

Go down 
АвторПорака
Simonka19Posts : 111
Парички : 163
Репутација : -2
Join date : 2009-12-21

Еспосито Козметика Empty
ПишувањеПредмет: Еспосито Козметика   Еспосито Козметика EmptyВто Дек 22, 2009 10:14 pm

Тука треба да ставате слики според козметиката(пр.розева сенка за очи,кармин,лак за нокти) и членот ќе постави слика

За мене сребрена сенка,сјај и маскара


Последната промена е направена од Simonka19 на Нед Јан 03, 2010 12:51 am. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
*sofeks*:D
Администратор
*sofeks*:D

Posts : 281
Парички : 365
Репутација : 0
Join date : 2009-10-31
Age : 24
Location : ХоУм☻☺

Еспосито Козметика Empty
ПишувањеПредмет: Re: Еспосито Козметика   Еспосито Козметика EmptyПет Дек 25, 2009 3:21 pm

Повели

Еспосито Козметика 20hxapy

Еспосито Козметика 28jaddc

Еспосито Козметика Ohse2u

За мене црн лак и маскара.

_________________
Еспосито Козметика 22xr0o
♥️у♥️
Вратете се на почетокот Go down
http://www.lali-esposito.forummk.com
An4i
Модератор
An4i

Posts : 276
Парички : 381
Репутација : 1
Join date : 2009-12-19
Age : 22
Location : Дома

Еспосито Козметика Empty
ПишувањеПредмет: Re: Еспосито Козметика   Еспосито Козметика EmptyСаб Дек 26, 2009 9:37 am

Еспосито Козметика Mascara
Еспосито Козметика 1100_lak_za_nokte
За мене сенка и сјај
Вратете се на почетокот Go down
*sofeks*:D
Администратор
*sofeks*:D

Posts : 281
Парички : 365
Репутација : 0
Join date : 2009-10-31
Age : 24
Location : ХоУм☻☺

Еспосито Козметика Empty
ПишувањеПредмет: Re: Еспосито Козметика   Еспосито Козметика EmptyСаб Дек 26, 2009 3:57 pm

Еве можете да изберете повеќе бои

Еспосито Козметика 347b28j

и еве сјај

Еспосито Козметика 15cdpgp

за мене розеф лак

_________________
Еспосито Козметика 22xr0o
♥️у♥️
Вратете се на почетокот Go down
http://www.lali-esposito.forummk.com
Kova4
Надгледувач
Kova4

Posts : 150
Парички : 171
Репутација : 0
Join date : 2009-12-28
Age : 23
Location : Home Sweet Home

Еспосито Козметика Empty
ПишувањеПредмет: Re: Еспосито Козметика   Еспосито Козметика EmptyСре Дек 30, 2009 5:15 pm

Еспосито Козметика 28400
за мене плава маскара
Вратете се на почетокот Go down
An4i
Модератор
An4i

Posts : 276
Парички : 381
Репутација : 1
Join date : 2009-12-19
Age : 22
Location : Дома

Еспосито Козметика Empty
ПишувањеПредмет: Re: Еспосито Козметика   Еспосито Козметика EmptyСре Дек 30, 2009 11:24 pm

Еспосито Козметика Bluemascaramodify
Сјај

_________________
Еспосито Козметика Bgmileycyrus2411
Вратете се на почетокот Go down
Kova4
Надгледувач
Kova4

Posts : 150
Парички : 171
Репутација : 0
Join date : 2009-12-28
Age : 23
Location : Home Sweet Home

Еспосито Козметика Empty
ПишувањеПредмет: Re: Еспосито Козметика   Еспосито Козметика EmptyЧет Дек 31, 2009 12:55 am

Вратете се на почетокот Go down
*sofeks*:D
Администратор
*sofeks*:D

Posts : 281
Парички : 365
Репутација : 0
Join date : 2009-10-31
Age : 24
Location : ХоУм☻☺

Еспосито Козметика Empty
ПишувањеПредмет: Re: Еспосито Козметика   Еспосито Козметика EmptyЧет Дек 31, 2009 4:41 pm

Повели

Еспосито Козметика 2m31vgm

Фор ми........ B.U. жолтиот (ако ме сватифте).

_________________
Еспосито Козметика 22xr0o
♥️у♥️
Вратете се на почетокот Go down
http://www.lali-esposito.forummk.com
An4i
Модератор
An4i

Posts : 276
Парички : 381
Репутација : 1
Join date : 2009-12-19
Age : 22
Location : Дома

Еспосито Козметика Empty
ПишувањеПредмет: Re: Еспосито Козметика   Еспосито Козметика EmptyСаб Фед 20, 2010 11:35 pm

Посебно нема...
Еспосито Козметика Post-376-1226246757
за мене маскара,сјај и парфем B.U.

_________________
Еспосито Козметика Bgmileycyrus2411
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Еспосито Козметика Empty
ПишувањеПредмет: Re: Еспосито Козметика   Еспосито Козметика Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Еспосито Козметика
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Лали Еспосито :: Форумски Игри-
Отиди до: