Лали Еспосито
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Лали Еспосито

Македонски форум за Лали Еспосито lali-esposito.forummk.com
 
HomePortalБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Еспосито Слаткарница

Go down 
АвторПорака
Simonka19Posts : 111
Парички : 163
Репутација : -2
Join date : 2009-12-21

Еспосито Слаткарница Empty
ПишувањеПредмет: Еспосито Слаткарница   Еспосито Слаткарница EmptyВто Дек 22, 2009 10:11 pm

Ова е слаткарница Esposito и ќе нарачуваме слатки,а членот под вас ќе постави слика и ќе си порача

торта од јагода


Последната промена е направена од Simonka19 на Нед Јан 03, 2010 12:52 am. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
*sofeks*:D
Администратор
*sofeks*:D

Posts : 281
Парички : 365
Репутација : 0
Join date : 2009-10-31
Age : 24
Location : ХоУм☻☺

Еспосито Слаткарница Empty
ПишувањеПредмет: Re: Еспосито Слаткарница   Еспосито Слаткарница EmptyПет Дек 25, 2009 3:24 pm

Мммммм... еве

Еспосито Слаткарница Iq91qa

За мене.......ај чоколадна торта.

_________________
Еспосито Слаткарница 22xr0o
♥️у♥️
Вратете се на почетокот Go down
http://www.lali-esposito.forummk.com
An4i
Модератор
An4i

Posts : 276
Парички : 381
Репутација : 1
Join date : 2009-12-19
Age : 22
Location : Дома

Еспосито Слаткарница Empty
ПишувањеПредмет: Re: Еспосито Слаткарница   Еспосито Слаткарница EmptyСаб Дек 26, 2009 9:34 am

Еспосито Слаткарница 3092_MEDIUM
За мене сладолет
Вратете се на почетокот Go down
*sofeks*:D
Администратор
*sofeks*:D

Posts : 281
Парички : 365
Репутација : 0
Join date : 2009-10-31
Age : 24
Location : ХоУм☻☺

Еспосито Слаткарница Empty
ПишувањеПредмет: Re: Еспосито Слаткарница   Еспосито Слаткарница EmptyСаб Дек 26, 2009 4:01 pm

Повелете

Еспосито Слаткарница 4t1oon

за мене овошне салата.

_________________
Еспосито Слаткарница 22xr0o
♥️у♥️
Вратете се на почетокот Go down
http://www.lali-esposito.forummk.com
Kova4
Надгледувач
Kova4

Posts : 150
Парички : 171
Репутација : 0
Join date : 2009-12-28
Age : 23
Location : Home Sweet Home

Еспосито Слаткарница Empty
ПишувањеПредмет: Re: Еспосито Слаткарница   Еспосито Слаткарница EmptyСре Дек 30, 2009 5:19 pm

Еспосито Слаткарница Ovosna-salata
за мене индианка
Вратете се на почетокот Go down
An4i
Модератор
An4i

Posts : 276
Парички : 381
Репутација : 1
Join date : 2009-12-19
Age : 22
Location : Дома

Еспосито Слаткарница Empty
ПишувањеПредмет: Re: Еспосито Слаткарница   Еспосито Слаткарница EmptyСре Дек 30, 2009 11:25 pm

Еспосито Слаткарница 3064-indijanka
За мене чоколадна торта

_________________
Еспосито Слаткарница Bgmileycyrus2411
Вратете се на почетокот Go down
Kova4
Надгледувач
Kova4

Posts : 150
Парички : 171
Репутација : 0
Join date : 2009-12-28
Age : 23
Location : Home Sweet Home

Еспосито Слаткарница Empty
ПишувањеПредмет: Re: Еспосито Слаткарница   Еспосито Слаткарница EmptyЧет Дек 31, 2009 12:54 am

Вратете се на почетокот Go down
An4i
Модератор
An4i

Posts : 276
Парички : 381
Репутација : 1
Join date : 2009-12-19
Age : 22
Location : Дома

Еспосито Слаткарница Empty
ПишувањеПредмет: Re: Еспосито Слаткарница   Еспосито Слаткарница EmptyСаб Фед 20, 2010 11:36 pm

Еспосито Слаткарница 4bf21942aa37438fcd31b7e62b491581_content_large
Сладолет

_________________
Еспосито Слаткарница Bgmileycyrus2411
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Еспосито Слаткарница Empty
ПишувањеПредмет: Re: Еспосито Слаткарница   Еспосито Слаткарница Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Еспосито Слаткарница
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Лали Еспосито :: Форумски Игри-
Отиди до: